Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 17 éves lány vagyok. Gondolkoz...

17 éves lány vagyok. Gondolkozok orvosin meg gyogyszerészetin,vegyésznek is mehetnék. De akár közgázra. Melyiket válasszam? Melyik éri meg manapság?

Figyelt kérdés
A mai egészségügy borzaszto,közgazdász rengeteg van,jogász is..
2008. ápr. 3. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem mennék közgazdásznak. az összes osztálytársam közgazdász akar lenni. a szüleim is azok. ha elég tehetséges vagy, menj orvosnak. nekem amúgy egyik se az esetem, én programozó leszek és kész, az sokkal izgibb:D szerintem elsősorban ne pénz alapján válassz, az első az legyen, hogy szeresd a melód.
2008. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt veszed, programozóból is mennyi van már manapság. Egyre újabb és újabb informatikus szakok indulnak, akik ontják magukból a szakembereket... Meg számítógép ismeret nélkül gyakorlatilag már alig találsz munkát - tény, hogy a programozó kicsit más "tészta".

Konkrétan - ha minden igaz - én is közgazdász leszek, és én azért választottam ezt, mert innen még rengeteg felé lehet menni. Majdnem mindenhol tovább tudsz tanulni...

Viszont ha orvosira akarsz menni, azt jól gondold meg, hogy elég "elhivatott" vagy-e, végig tudod-e csinálni azt a rengeteg évet (azt hiszem 6-7) és persze anyagilag is megoldható-e, mert az a rész nem olcsó mulatság.

2008. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a közgazdaságtan, akkor az államigazgatási szakok is vonzanak valószínűleg valamelyest. Azzal már lehet mit kezdeni...

Amúgy a gyógyszerész szakma sem egy rossz választás...

2008. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyógyszerészt, vegyészt ajánlanám, mivel az emberek többségének gondot okoz a kémia, viszont ha te olyan szerencsés vagy, hogy ez erősséged, akkor ott jól tudsz majd teljesíteni. És vegyészként sokhelyen elhelyezkedhetsz, a gyógyszerész sem rossz választás.
2008. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
ha jól megy a kémia akkor szerintem vegyésznek,azzal jól lehet keresni. Attól hogy borzasztó az egészségügy,nme feltétlenül azt jelenti,hogy borzasztó az orvosok élete!az orvosoknak meghatározott munkaidejük van,és teljesen más mint a vegyész,mert az orvos munkája az ember,mig a vegyész szinte nem is találkozik emberekkel. közgazdász tényleg rengeteg van!
2008. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Sajnalom,de ne azszerit valasz eletpalyt,hogy hol lehet jol keresni,hanem az szerint mi all hozzad a legkozelebb. Ne a penz motivaljon, hidd el nekem " a penz nem boldogit " jo ha nics hiany belole,de egy olyan munka amelyet csak a jo keresett miatt akarsz vegezni es nem hivatastudatbol, egy ido utan unalmassa,vagy ami meg rosszabb elviselhetetlenne valik szamodra.Ugy fogsz reggelenkent munkaba idulni mintha a "bitofa" (ez egy kicsit túlzás) ala kellene menned. A jolét meg nem ok a boldogsagra es a megelegedesre. Gondolkodj el ezen!
2008. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem átirtákl a kérdsésemet. Az eredeti olyasmi volt hogy ti mi lennétek ha választhatnátok. Csak érdekel manapság kinek mihez van kedve.NEm az votl a kérdésem h én melyiket válasszam szerintetek,mert nem ismertek,nem tudjátok érdeklödési körömet. Tisztában vagyok az anyagiakkal,hogy nem a legfontosabb,most se élek rosszmodban remélem nem is fogok. Csak azért ha pl hadtörténész szakot végzek és nem érek vele semmit, pedig engem az érdekelt,azzal nem viszem sokra. Köszönöm a válaszokat:)
2008. ápr. 4. 22:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az ilyen kérdéseket mindig átírják, hogy ha arra irányul a kérdés, hogy ki mit hogy gondol, vagy ami azzal kezdődik, hogy "Ti..". Kivéve a gyerekvállalás, nevelésnél, ott úgy látszik, mindent lehet, senki nem mer ujjathúzni az ingerlékeny kismamákkal :D Én már csak tudom :)
2008. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
20%
Valasszal engem!
2008. ápr. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én vegyész lettem, nem bántam meg. Ja és nagyon sok emberrel találkozom nap mint nap és foglalkozom is velük... :)
2009. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!