Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Neptunban a tárgyfelvételnél...

A Neptunban a tárgyfelvételnél mit jelent az, hogy ajánlott félév 1.?

Figyelt kérdés

Amire én gondoltam az az, hogy hanyadik félévben érdemes felvenni. Ha az van írva, hogy ajánlott félév: 4. Akkor másodév második felétől érdemes felvenni.

Jól gondolom?


Azért kérdezem, mert egy ismerősősöm azt mondta, hogy azt jelenti, hogy hány félévig érdemes tanulni a tárgyat. Pl. 4 félév, azaz másodév végén kell/érdemes vizsgázni belőle. (Az ismerősöm nem járt még egyetemre)



Annyi kérdésem lenne még, hogy hány kreditet kell összegyűjteni? Milyen átlag alatt raknak át önköltségesre?-vagy ez szakonként változik?

Ha felveszek szabadon választható tárgyat, annak a vizsgaeredménye is beleszámít az átlagba?



2021. júl. 31. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Az azt mutatja, hogy hányadik félévben érdemes felvenni a a tárgyat.
2021. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amire én gondoltam az az, hogy hanyadik félévben érdemes felvenni. Ha az van írva, hogy ajánlott félév: 4. Akkor másodév második felétől érdemes felvenni." - Jól gondolod. Lesznek olyan tantárgyak, ami ráépülős tárgy. Nem biztos, hogy az 1. Félévben, de jó ha tudod. Azaz a 2. félévben lesz "X tárgy 2" is. Erre figyelj, majd mert ha nincs meg ebből a tárgyból az 1. akkor nem fogod tudni felvenni a 2.-t belőle.


Nálunk a félévenkénti kredit 30 (legalább is a szakon, amin vagyok ennyi a min. teljesítendő).


"Milyen átlag alatt raknak át önköltségesre?-vagy ez szakonként változik?" - ahova én járok egyetemre, ott az alapképzéseken (anglisztika, infoszak, stb.) 3 egésze átlag a határ. A tanár szakokon 3,5-es átlagot kell teljesíteni, hogy ne kerülj át az önköltségilesre.


Igen. A szabadon választható is beleszámit a vizsgaátlagba.

2021. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ajánlott, hogy melyik félévben kellene felvenned, ha nem csúszol, akkor haladsz a mintatanterv szerint. Mindent egy félévig tanulsz, egymásra alapozódnak a tárgyak.

Minden szaknak megvan adva, hogy hány kreditet kell teljesíteni. Pl nekem 240et, aminek az 5%a (vagyis 12) kreditnyi szabvált kell felvenni.

Alapvetően 36 kredit és 3.0-3.5ös átlag kell, hogy ne rakjanak át önköltségesre. Ha nem buksz sokat és nem csúszol, akkor ennyi kreditet simán tudsz teljesíteni 2 félév alatt.


Minden beleszámít, legyen az 0 kredites vagy szabvál. Az első félévben szerintem nem kötelező felvenni szabadon válaszhatót, inkább szokd meg az új rendszert, az egyetemet, aztán tavasszal már érzed, hogy mennyire fér bele 1-2 plusz tárgy. (Plusz kaphatsz infókat felsőbbévesektől, hogy mit érdemes felvenni)

2021. júl. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előttem elmondták, de egy jó tanács: vigyázz, mert a Neptunban néha téves vagy elavult infók lehetnek a tárgyak adatainál. Inkább ne erre hagyatkozz, hanem a hivatalos mintatanterv/tanegységlista alapján vedd fel a tárgyaidat (mindig a tárgykódra keress rá).
2021. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4 Nálunk pont a mintatantervet írták el, ezért rossz volt az egész, második évben derült ki :D
2021. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!