Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belevágjak az angol-német...

Belevágjak az angol-német tanár képzésbe?

Figyelt kérdés
Állítólag egy tanári diplomával több lehetőségem lenne mint egy anglisztika vagy germanisztika végzettséggel.Mit gondoltok? Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 16. 15:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Igen, főleg, hogy 5 éves lesz a tanárképzés.
2021. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

"Állítólag egy tanári diplomával több lehetőségem lenne mint egy anglisztika vagy germanisztika végzettséggel."


Hát,ez szinte biztos!

Nem akarok senkit sem megsérten,de nem látom sem az anglisztikában,sem a germanisztikában az értelmet.

Főleg,hogy mostanában egyre többen mennek ezekere a szaokora.


Szóval igen,érdemes lenne már belevágni a tanáriba. Pl. gimnáziumban egyre többen mennek nyelvi képzésekre,ott nem árthat nyelvtanár.

2021. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
De az álatlános iskolákban is szívesen látják a nyelvtanári állás iránt érdeklődöket.:)
2021. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nemcsak állítólag. A tanárképzéssel egyenes utad vezet a közoktatásba.
2021. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nem feltétlen a közoktatás a célom,szívesen lennék tolmács vagy fordító is.Azt olvastam,tanári diplomával ez is szóba jöhet.
2021. júl. 16. 15:23
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Magántanár is lehetsz.

De a tolmácshoz és fordítóhoz nem is kell egyetem,csak egy jóóó erős nyelvvizsga.

2021. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

"Azt olvastam,tanári diplomával ez is szóba jöhet."

Nem tudom,hol olvastad,de ez butaság.


Tanári diplomával ennyi erővel bárhova el lehet menni.

2021. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

Elvégezhetsz a tanári után tolmács/fordító mestert is, de ugye addigra már kimaxolod az államilag támogatott féléveidet, mindenképp fizetősön tudod majd csak. A tolmácsolás/fordítás amúgy bárkinek szóba jöhet, aki jól beszéli a nyelvet, végzettség sem feltétlenül kell hozzá.


7, igen, tanári diplomával nemcsak tanár lehet az ember.

2021. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt döntsd el, hogy mi érdekel és mivel szeretnél foglalkozni a jövőben. A tanári képzés egyáltalán nem jelent több lehetőséget egy nyelvszakhoz képest, kizárólag abban az egy esetben érdemesebb inkább azt választani, ha mindenképpen tanítani szeretnél (és azt is érdemes hozzátenni, hogy a közoktatásban, mert egyéb esetben pl. magántanárként vagy nyelviskolában nem elvárás a pedagógus végzettség, de előnynek valóban előny szakmai szempontból). Ha téged inkább a fordítás, tolmácsolás, írás stb. érdekel, akkor a nyelvszak jobb választás, mert nem kell számodra felesleges dolgokat tanulnod (pl. pedagógiás tárgyakat) és tanítási gyakorlatra menned, ellenben már alapszakon is lehet választani specializációt és ez lehet pl. fordítás is (ez egyetemtől függ, hogy hol mit lehet választani). A nyelvszak mellé lehet minort is választani és a későbbiekben a minorral is tovább lehet tanulni mesterképzésen is (ebből a szempontból olyan mintha két alapképzést végeztél volna). Magyarul arra is van lehetőséged, hogy például egy anglisztika alap mellé felveszel egy germanisztika minort, de vannak más minorok is és lehet választani akár valami "szakmaibbat", "gyakorlatiasabbat" is, ha mondjuk magát a nyelvszakot nem érzed önmagában elég piacképesnek vagy valami más is érdekel (ez megint egyetemfüggő, hogy hol mik a lehetőségek) és mesterképzésen folytathatod abba az irányba is. Valamint nyilván ugyanúgy mehetsz fordító-tolmács mesterre is és az igaz, hogy bármilyen alapszakkal lehet rá jelentkezni, egy nyelvszak azért szerintem mindenképpen egy biztosabb alapot biztosít hozzá. Természetesen a tanári után is tanulhatsz még fordítónak vagy tolmcsnak vagy bármi másnak, de érdemes utánanézni a tandíjaknak, mert a tanári képzés után már nem igen lesz egy másik képzésre elegendő államilag támogatott féléved. Magyarul ebből a szempontból egy 6 féléves nyelvszakkal megint csak egyszerűbb a dolog. Ha pedig pl. a nyelvszak közben/után rájössz, hogy mégis inkább tanítani szeretnél, akkor tanárképes minorral a 3 év után átmehetsz tanárira azzal a szakpárral (tanárképes minor alatt azt értem, hogy olyan minorod van, amely létezik tanított tárgyként, tanáris szakként) vagy a nyelvszak MA után/mellett egy másik mestert elvégezve még mindig lehetsz egyszakos tanár és ahogyan említettem a közoktatáson kívül tanári végzettség nélkül is taníthat az ember.

Én anglisztikát végeztem, ha van kérdésed, akkor nyugodtan írj :)

2021. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Sima nyelvszak csak SSC-be (BT, Deutsche Telekom, egyéb service desk). Ha téged vonz a multis irodai munka és életed végéig megelégszel ennyivel, akkor esetleg jó lehet a nyelvszak.


Ha vannak jó kapcsolataid esetleg bekerülhetsz külügyminisztériumba, de oda tapasztalat is kell ez tuti. Gazdasági diplomával több a fizu, de ugyanúgy SSC-be fogsz valszeg kerülni, jobb esetben egy jól menő céghez ami nem csak service center azért.


Ha érdekel, amit tanulsz, fizetéstől függetlenül, elvont vagy és jól is megy, javaslom az MA-t, utána phd-t, majd tudományos kutatást. Az egyetemen is lehet órát adni, csak ugye nem fizetnek sokat.


Ha biztos munkahelyet akarsz, akkor tanári jó választás lehet, még a leges legkisebb tököm faluba is keresnek állandóan nyelvtanárt, csak gondolom tisztában vagy a fizetéssel. A képzés nagyon nehéz esetleg, dolgozni nem fogsz tudni mellette és sok szabadidőd sem lesz, amióta van ez az 5 éves tanári, a fele kihullik vagy otthagyja, annyira megnehezítették. 5 év után még 1 évig csak ilyen kezdő gyakorlati tanár lehetsz én úgy tudom, tényleg nagyon kevés fizetésért.


Nyelviskola, alapítványi suli, Waldorf, minden, ami nem állami jobban fizet, 250 nettőben is akár, jobb helyeken 300 vagy afelett, de ilyen helyekre sokszor protekcióval vesznek fel ismerőst, vagy el kell költöznöd mindenképp, ahol az állás van éppen.


Illetve igen, MA után lehetsz egyszakos tanár, de az is 6 év, ha belegondolsz, akkor már inkább 2 szak, nem? De tényleg nagyon nehéz két nyelvszak együtt akkor is, ha jó nyelvérzéked van, mert rengeteg baromságot, felesleges dolgot leadnak kevés magyarázattal, szóval nem is a vizsgák a nehezek, hanem hogy hétről hétre készülni kell minden szemináriumra keményen, sok a házi is.


Tolmács fordító BÁRKI lehet, nem kell hozzá nyelvszak sem. Azokat bízzák meg ilyen munkával, akik alapból kétnyelvűek, vagy éltek kint külföldön, hatalmas túlképzés van és nincs ennyi állás. Nyilvánvalóan itt is elsődlegesen protekcióval vesznek fel olyat, aki tényleg anyanyelvi szinten ismeri a nyelvet. Egy fordító maga mondta, hogy sok önéletrajzot kapnak meg pályázatot, de ha sok a fordítani való, szimplán lepasszolják olyannak, akit ismernek. Szerintem a tolmács MA felesleges, hacsak nem kimondottan műszaki, gazdasági vagy jogi fordítás.

2021. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!