Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt hallottam, hogy ha egyetem...

Azt hallottam, hogy ha egyetemre szeretnék menni akkor inkább gimnáziumba menjek, mint középsuliba, ez igaz?

Figyelt kérdés
Alapból tudom hogy a középsuli, egyetem, gimi mit takar. Csak ha lehet még, akkor ne egy szavas mondatokat írjatok, vagy linkel küldjétek, mert meg szeretném érteni. De nem fogok senkit se lepontozni valszeg.

2021. júl. 10. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem inkább középsuliba menj abban az esetben, ha már tudod, hogy mit akarsz tanulni később az egyetemen. Ha még nem tudod, akkor is érdemes elgondolkozni a középiskolán, mert ha nem tudod elvégezni az egyetemet akkor is lesz egy szakmád jó eséllyel. Mondom ezeket úgy, hogy én gimnáziumba jártam.
2021. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudod hogy mit akarsz tanulni és hogy mindenképp egyetem a cél akkor jobb ha gimnáziumba mész. Ha nem vagy benne biztos akkor technikumba vagy szakgimibe, az érettségi mellett szakmát is ad míg a gimi csak érettségit. Viszont egyetem szempontjából azért jobb a gimi mert ott általában jobban felkészítenek az érettségire mint a legtöbb szakgimiben. Viszont ne a legszarabb gimibe menj mert annál érettségi szemponjából is jobb egy erősebb szakgimi. Szakközépbe csak szakmád lesz, az 3 év de onnan nem tudsz egyetemre menni.
2021. júl. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még gondolkozok (szerencsére eddig még csak lassam kell még a pályát választanom). És még annyi, hogy főiskolával mi a helyzet? Mert utólag jöttem rá, hogy nem egyetem, hanem főiskolát szerettem volna írni. xd
2021. júl. 10. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ma már nem nagyon van különbség a főiskola és az egyetem között, igazából egybeolvadt a kettő. Régen még volt szerepe de mostmár nincsen úgyhogy az első válaszok a főiskolára is vonatkozik.


Ha bővebben akarsz erről olvasni akkor ez alatt a kérdés alatt elég sok jó válasz van a témában de biztos vagyok benne hogy más kérdésekben/oldalakon is írnak a témáról: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2021. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó estét! :D
2021. júl. 10. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
A gimnázium is középiskola. De igen, ha továbbtanulás a cél, akkor a gimnázium a legcélszerűbb. Persze máshonnan sem lehetetlen bejutni, csak sokkal több energiát igényel.
2021. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb egyetemi szakra jó eséllyel csak emelt szintű érettségivel lehet bekerülni; s mire te végzel, lehet, hogy ez már minden szakra kötelező lesz. Az emelt szintű érettségire viszont igazából csak egy gimnáziumban kaphatsz megfelelő felkészítést.
2021. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Én középiskolába jártam, most ez már szakgimnázium.

A gimnázium maradt gimnázium.

A szakiskolákból lett középiskola most.


Nem tudom, hogy a 7-es a régi rendszerbeli középiskolára gondolt, vagy az újra, de ha a régire akkor nincs igaza.

Vegyipari szakközépiskolába jártam, kémiát, biológiát, fizikát igen magas szinten tanultuk, jó pár országos versenyen 1-6. helyezéseket ártünk el (én is), így még plusz teljesített érettségi tárgyat is kaptunk, helyezéstől függően emelt vagy középszintű 100 %-osat.

Kémiából emelteztem.


Akinek további emelt érettségire volt szüksége az bármelyik fogadó iskolába elmehetett fakultációra, ez így van jelenleg is. A kapott jegyet pedig az iskoládban az adott tárgyhoz be tudod iratni.

2021. júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%

Igazából már kellően belezavarodtam az átnevezések miatt, de a véleményem az, hogy jó középiskolát (most arra gondolok, ahol csak érettségi van) lehet találni, ami egy gyengébb giminél is jobb, sőt lehet, hogy még egy közepesnél is. Emellett biztosan lehet jó szakgimit (a szamka+érettségi) is találni, de eddigi tapasztatok alapján azok általában nem szoktak olyan jók lenni. Általában nem is az a baj, hogy a szaktantárgyat nem tanítják jól, hanem, hogy az összes többit. És persze nagyon jó, ha már beiratkozáskor tudod, hogy van már egy tuti jó pontos emelted, de most ugyanígy ad egy nyelvi előkészítős gimi is, csak az nyelvből. Emellett ha jót fogsz ki és ebből a fajtából szerintem könnyebb olyat kifogni, ahol a többi tantárgyat is jól tanítják.


Illetve ahogy néztem még nem tudod, hogy mi akarsz lenni, csak, hogy egyetem/fősuli a cél. Ebben az esetben szakgimibe eléggé fölösleges menni, hisz ott már most tudnod kell, hogy milyen irányba mégy. Ha meg már tudom, hogy orvosi pl, akkor meg már inkább emelet biológia-kémiás gimibe mennék, mint egy egészségügyi szakgimibe.


De majd keresd ki a számodra elérhető sulikat és ne felejtsd el megnézni az érettségi statisztikákat!

2021. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Az a probléma, ha szakmát tanulsz érettségivel a kötelező miatt csak abba az irányba tanulhatsz tovább mert nem készítenek más emeltre. Nálunk nem volt olyan hogy át lehetett más suliba faktra menni pl. Gimnázium felkészít az emeltre fakultációk indításával ÉS a nyelvvizsgára is, ami szintén követelmény. Én mindenféleképp a gimnáziumot ajánlom ha az egyetem a cél. A szakgimnazijm nagyob lekorlátozza a továbbtanulási lehetőségeidet
2021. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!