Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 22 évesen mennyire késő...

22 évesen mennyire késő belekezdeni egy nappali tagozatos szakba az egyetemen?

Figyelt kérdés

Dietetikus szeretnék lenni. A környéken csak nappali tagozaton indul, illetve nem is annyira környék, mert ez is 90 km-re van tőlem, messzebb nem szeretnék menni.

Évvesztes vagyok, 5 éves szakközépbe jártam, 2019-ben érettségiztem, akkor nem vettek fel az egyetemre.

Így megcsináltam egy 2 éves OKJ-t, csináltam egy emelt érettségit is, és most lett elég pontom, 22 éves koromra.

A szüleim támogatnak, mert szóba jött a levelező tagozat is, csak ahol dolgoztak volna, nem elég rugalmasak, így jobban szeretnék ők is, ha még nappali tagozaton tanulnék.

Szerintetek nem vagyok elkésve?

26 éves lennék, mire végzek, és akkor még ott tartok, hogy egy percet sem dolgoztam, illetve a családalapítást sem szeretném annyira elhúzni.

De úgy gondolom, fontosabb megalapozni a jövőmet.

Szerintetek 22 évesen mennyire fogok kitűnni a többi, 18-19 éves hallgató közül?

Vagy felelőtlenség már most belevágni egy nappali tagozatba?



2021. jún. 18. 09:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elírtam, ahol *dolgoztam volna.
2021. jún. 18. 09:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem késő
2021. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem késő.
2021. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nappalin is lesz bőven még 30 feletti is, nem fogsz kitűnni. :)

Sok oka lehet annak, hogy valaki 22-25 felett megy egyetemre, senki nem fog emiatt megítélni.

2021. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
50 évesen sem késő, bár onnan már nagy karriert nem fut be az ember.
2021. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő.
2021. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
26 évesen egyáltalán nem késő a családalapítás
2021. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. Én nem voltam év vesztes stb., de úgy alakult, hogy csak 2 évvel később, 23 évesen fogom befejezni az egyetemet. Jövőre. Viszont biztos vagyok benne, hogy még szeretnék tanulni és alapszakokban is gondolkozom nappalin, nem csak mesterben. A mi szakunk picit kisebb, nappalin 26 éves volt a legidősebb szaktársam és vele tök jól kijöttünk, jófej volt. Levelezőn idősebbek is voltak, 30-as, 40-es emberek és sokszor velük is volt közös óránk.
2021. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem fogsz kitűnni, nyugodtan vágj bele! Én 20 évesen kezdtem (5 éves gimi, és évvesztes is vagyok), és szintúgy tartottam ettől, majd utána szembesültem vele, hogy bőven vannak 25+ -os szak- és csoporttársak is. Ez pedig teljesen rendben van, és senki sem fog számonkérni, vagy beszólni emiatt.
2021. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Valóban nem késő 26 évesen a családalapítás, csak úgy gondolom, lenni kellene valamennyi félretett pénzemnek azelőtt, hogy belevágok majd a gyerek témába, azt meg nem szeretném, hogy úgymond a párom nyakán “élősködjek majd”, így minimum 2 évet, ha nem többet, dolgoznom kellene, hogy nekem is legyen majd megtakarításom, aztán már ott leszek, hogy 28-30.. de nyilván fontosabb először a megélhetés biztosítása, ehhez meg úgy gondolom hozzá tartozik a tanulás is.
2021. jún. 18. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!