Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nappali vagy a levelező...

A nappali vagy a levelező tagozat éri meg a legjobban, egyetemen?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok.

Szorít az idő, nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam.

A levelező mellett 12 órában dolgoznom kellene (ápoló), a nappalin meg ugye csak tanulnom kellene.

Igazából mennék is a nappalira, de levelező mellett legalább dolgoznék, lenne pénzem, és nem a szüleimtől kellene állandóan pénzt kérnem.

Szerintetek melyik lenne a legideálisabb?

Tudom, fiatal vagyok, csak félek, hogy nem bírnám a munka mellett még a tanulást is.

A levelező szülésznő, a nappali pedig dietetikus lenne.



2021. jún. 14. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nappalin lehetsz ösztöndíjas. Az levelezőn nincs, hiába tanulsz jól.

A nappalin normál órerend van, a levelezőn tömbösített konzultációk (jellemzően), ahol a normál anyagnak max a felét adják le, ha leadják, a többinek nézz utána, tanuld ahogy tudod.

A nappalin magyaráznak, mutatnak, demonstrálnak, gyakorlatok vannak... A levelezőn elmondja a tanár, hogy ha most lenne rá idő, akkor bemutatnám, de hát így sem fogunk végezni.

A nappalin vannak kötelező órák, megesik, hogy van katalógus, nem lehet csak x (30?) %-ot hiányozni. Levelezőn általában elnézik a hiányzást, tudják, hogy dolgozik az ember, nem kötelező ottlenni, nagyon ritkán vannak olyan órák, amin igen... Ellenben a szabadságoddal nehéz logisztikázni, hogy mindenre elég legyen. Főként, ha van gyakorlat is.


Én tuti nappalira mennék.

2021. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Levelezőn tanultam, mellette dolgoztam. Sokkal szabadabb így az ember, mert nem kell még 4 évet minimum az iskolapadban töltenie. Emellett elkezdhetsz dolgozni a saját lábaidra állni, önállósodni. Ráadásul mire végzel 4 évvel idősebb leszel és közel 30 évesen keresed az 1.munkahelyedet. De jó lenne még férjhez is menni, gyereket is szülni, hogy ne 40 éves legyél mire észbekapsz.

Pénteken és szombaton vannak az órák, úgy csináltam hogy ott legyek mindegyiken, de ha kihagytam egyet-kettőt akkor sem dőlt össze a világ.

Én biztos nem mentem volna nappalira, pedig lett volna rá lehetőségem.

2021. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kellene a pénz (hitel, gyerek, egyedül élek és senkire nem számíthatok) akkor esti vagy levelező. Ha gyakorlatilag a tanuláson kívül nincs más dolgom (a szüleim segítenek, nincs gyerek, nem is vagyunk rászorulva arra, hogy elmenjek dolgozni stb.) akkor nappali. Zsebpénznek meg jó a diákmunka.
2021. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Persze, igazából nincs semmi dolgom, se kicsi, se nagy.

De ha logikusan belegondolok, 26-27 lennék, mire végzek, ott lennék, hogy gyereket szeretnék, de semmi pénzem, dolgoznom kellene minimum 1-2 évet.

Így meg legalább lenne egy kis félretett pénzem, és nem állnék majd ott nincstelenül.

2021. jún. 14. 12:44
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha nappalin vagy, akkor is tudsz mellette dolgozni így nem leszel “nincstelen”, főleg hogyha pesten gondolkozol, akkor itt a soten egész jó tanulmányi ösztöndíjak vannak havi 10-50 ezer, attól függően hogy tanulsz (ez egy időszakban 5 hónapig jár), illetve ha olyan a családi háttér, akkor esetleg még szociális ösztöndíjat is kaphatsz.

Én gyógytornásznak tanulok, kb 20ezret szoktam kapni havonta tanulmányiként és emellett szorgalmiidőszakban dolgozok, ahogy időm engedi, így félre tudok tenni mindig a céljaimra (jelenleg egy új telefon volt a cél, ami meglett) és másik részét meg csak félrerakom, hogy legyen. Ha levelezőn vagy, akkor ápolóként bértábla nem fizet “olyan jól” (feltéve ha nem magánban vagy) és mellette tanulni szerintem barominehéz. 12 óra után akkor is fáradt vagy, ha nem volt semmi különös, levelezőn ahogy előttem írták nem is kaphatsz ösztöndíjat hiába lennél kitűnő is.

Főleg, hogyha nappalis vagy, akkor most csak 15%ot vonnak le a diákmunkás bérből, ami jobb mint egy állandó munkánál. Aztán elvileg ha nem változtatnak a szabályokon, akkor januártól a kiírt bruttó bér lesz a nettó béred is, ami szerintem egy 1400-1600as órabérnél elég jó. És akkor emellett még élvezheted a nappalis diákkedvezményeket.

2021. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem Pestben gondolkodom, hanem Debrecen.

Igazából ahogy néztem a nappalis órarendet, szerintem esélytelen, hogy amellett az ember dolgozni tudjon, reggel 8-tól este 6-7-ig óra van, hacsak nem hétvégén megy el dolgozni az ember, de akkor meg a családra, párkapcsolatra nem jut elég idő.

2021. jún. 14. 13:02
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos debrecent nem ismerem, itt pesten dietetes ismerősök is szoktak dolgozni (elsősorban hétközben) diákmunkáknál nem az a lényeg, hogy heti 40 órát dolgozz, illetve sok helyen van beugrós munka, úgyhogy szerintem teljesen barátságos lehet ez a módszer is.
2021. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"reggel 8-tól este 6-7-ig óra van, hacsak nem hétvégén megy el dolgozni az ember, de akkor meg a családra, párkapcsolatra nem jut elég idő."

Levelezőn meg dolgozol 8-12 órát, és amikor nem alszol, akkor tanulsz. Hétvégén. Vizsgaidőszakban is. Mondjuk akkor nem is alszol.


Hidd el, jobb a nappali. Mindkettőt próbáltam. 20évesen nappalin mérnök, 40 évesen levelezőn pedagógus.

2021. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ETK-s vagyok SOTÉN, nappalin tanulok és kb. akkor kezdtem el, amikor te. Néha én is unom már, meg sürgetném már, hogy legyen már vége, hadd kezdhessek el élni, de szerintem sok előnye is van. Nappalis diákkal kedvezményes utazás, ha szeretnél, koliba is mehetsz, úgy sok időt megspórolsz az utazgatással. Ösztöndíj nagyon jól tud jönni. Én mindig találtam valami rugalmas munkát a suli mellé, szorgalmi időszakban tudok menni 15-20 órákat, az kb. havi 60-70 ezer ft, plusz szüleim is támogatnak olyan heti 5 ezerrel, én így azért tudtam mindig félretenni is.

Azt is lehet, hogy nappalin kezded, aztán átmész levelezőre 1-2 év után, nem tudom fordítva lehetséges-e.

2021. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok. Ugyanezt írtam le kérdező amit itt Te. Teljesen megértelek.


"Persze, igazából nincs semmi dolgom, se kicsi, se nagy. De ha logikusan belegondolok, 26-27 lennék, mire végzek, ott lennék, hogy gyereket szeretnék, de semmi pénzem, dolgoznom kellene minimum 1-2 évet.

Így meg legalább lenne egy kis félretett pénzem, és nem állnék majd ott nincstelenül."

2021. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!