Ki mit gondol erről? Mennyire helyes a gondolatmenetem?
Idén érettségiztem, sajnos nem éppen úgy sikerült, mint terveztem, 440 pontom lett. Jelentkeztem az ELTE-ÁJK és a DE-ÁJK jogász képzésére. Az ELTE állami finanszírozáson így kilőve, a debreceni egyetem sikerességében reménykedem. Tavaly 413 pont kellett. Szerintetek nagyot fog emelkedni?
Egyáltalán mennyit számít az, hogy hol szerzem meg a diplomámat, nagyon szigorúan veszik? Vagy inkább a megszerzett és használható tudásom számít?
Gondolkodom, hogy fizetősön még felveszem az ELTE-t, de nem tudom, hogy mennyi értelme van. Debrecenhez közel lakom, ez még egy pozitív dolog összességében.
Mindenképpen jogot szeretnék hallgatni!
Igaz nem jog, de szerintem nem minden egyetem ad ugyanolyan diplomát. Van persze aki ezt mondja, de nekem is volt olyan ismerősöm aki ugyanazon a szakon volt, mint én, csak más egyetemen és nem hitte el, amikor mondtam, hogy nem mindegy hol végez.
Tavaly végeztünk, nekem tulajdonképpen azonnal volt munkám, covid alatt külföldre is jelentkeztem már mehettem volna, csak végül visszamondtam. (Családi tragédia, itthon kellettem)
Míg ő gyakorlati helyein se talált munkát és külföldön nem is nagyon válaszolnak neki, aki igen, ott elmondják hogy a nekik releváns nemzetközi egyetemeknél nem ugorja meg azt a szintet, amivel felvennék.
Igaz ez egy eset, de aki előttem végzett szomszéd, szintén máshol, ő nála is csodáltam hogy sokáig nem talált munkát. (Ezek az országos szinten 3.-4.helyek, az enyém 1.-2.)
Persze jognál lehet inkább az szamít hogy hova jutsz be utána ha pl ügyvédjelölt lennél, ezt nem tudom. Illetve azt sem, hogy oda bejutni mennyire lehet különböző diplomákkal.
Viszont, nem ajánlanám, hogy emiatt bevállalj egy önköltségest. Azt valahol ki is kell termelni. Inkább akkor ha nagyon váltanál, akkor átjelentkezésen gondolkoznék.
Igen, az átjelentkezés is opció. Első évben gyűjtenék kreditet, aztán megpróbálnám.
Nekem van olyan ismerősöm, aki az ELTE-re jár, levelezőn végzi és dolgozik mellette. Ez úgy néz ki, hogy kényszerből csinálja, éppen csak átmegy minden tárgyból, de az online vizsgáknak köszönhetően 3-4 ember segít neki. Számomra ez valamiért nem követendő példa, én nemcsak a papírért szeretnék egyetemre járni, nagyon becsülöm a tudást.
Azt is hallottam, hogy az a jogász, aki több nyelven is beszél, az remekül megélhet. (Angolul és németül társalgási szinten beszélek, ez előny lenne számomra, nem?)
Én is láttam jópár megjegyzést, hogy xy egyetemen végzettek ne is jelentkezzenek. Az mindig kicsit érdekes :D
De az én területemen, ha frissként próbálkozol valahol azzal az egyetemmel, ahol 280 a ponthatár és jön egy olyan ahol 411 vagy 430 volt, akkor az utóbbiak kerülnek be. (A nevek helyett direk írtam pontokat.)
Pontosan tudják, hogy xy egyetemen, az adott szakon, milyen az oktatás. Ahol én csináltam az utolsó éves klinikumot, ott is panaszkodtak, hogy csak a gyengébb helyről jelentkeztek hozzájuk és velük macerásabb minden, mert kb mindenbe segíteni kell, nem nagyon megy önállóan, mint ahogy kellene. Ez azért is furcsa mert 5-10-15 évvel sokkal jobb volt az oktatás.
Utána ha bekerül ez az illető egy nevesebb helyre, akkor biztos előnnyel indul (feltéve ha ott pozitív véleménnyel vannak róla) csak oda is el kell jutni, hogy valaki egy nevesebb helyre jusson.
Úgyhogy valamennyire számít, leginkább az elején, utána szakfüggő, hogy esetleges pluszképzés vagy előző munkahelyet nézik.
Én viszont inkább átjelentkeznék, ha nem tetszik. Végzősöket kérdezz meg ha tudsz, esetleg hökösöket vagy ismerőst ha van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!