Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lenne esélyem egy nevesebb...

Így lenne esélyem egy nevesebb külföldi egyetemre kijutni, doktorira?

Figyelt kérdés

Ha az alapszakot egy magyar viszonylatban is kevésbé neves egyetemen végzem el levelezőn, kifejezetten azért mert dolgoznom is kell és ezért csak levelezőn tudok tanulni és csak az az egy egyetem indítja a szakot ilyen formában...


Mondjuk el tudom végezni cumlaude minősítéssel, vagy “jó” minősítéssel (négyesre).


Utána pedig az egyik legjobb magyar egyetemre elmegyek MSc-re, nappalira. És a lehető legjobb minősítéssel végzek, mellette pedig ODTK helyezést is szerzek...


Ilyen esetben, egy külföldi PhD, DPhil vagy egyéb doktori képzésnél főleg a mesterszakos diplomát vennék figyelembe, amikor mérlegelnék hogy felvegyenek e, s csak kevésbé néznék az alapdiplomát... Nem?



2021. ápr. 29. 14:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, míg a NAGY neves magyar egyetemeket a Shanghai listán is megtalálod - addig a nevezett főiskolákat szerintem nem is jegyzik...
2021. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

A THE szerint az ELTE 601–800 a világon, az Oxford 1.



A QS szerint 601-650. az ELTE, az Oxford pedig 5.


Vannak akik az eltéről ki jutottak az Oxfordra, én nem akarok ennyire elit egyetemre kijutni természetesen...


Biztos vagyok benne, hogy nagyobb a szakadék egy ELTE és egy Oxford között mint akár egy ELTE és egy GBF között! :)


“ Az ELTE, SOTE, SZTE természettudományos szakjai nemzetközileg is értékelhető szakembereket termelnek (nappali szakon). A gyenge vidéki főiskolák nincsenek ezen a szinten. “


Az ELTE még éppenhogy csak felfért a nemzetközi listákra, ugyanis általában 1000-ig számolnak, de valahol csak 800-ig.


Én azt gondolom, hogy a magyar egyetemek MIND csak annyit tudnak nyújtani, ha valaki nemzetközileg elismert egyetemen akar tanulni, hogy akkreditált diplomát adnak... Szerintem fontosabb egy OTDK helyezés mint az, hogy melyik egyetemen tanult valaki, ha magyar egyetemekről beszélünk.

OTDK-ra pedig bármelyik egyetemről ki lehet jutni...


Most megnéztem és a leghírhedtebb, híresen a legrosszabbnak mondott és legtöbbet szapult magyar “egyetemnek” a Gábor Dénes Főiskolának is van több OTDK második (!) helyezettje, mérnök informatikus alapszakról érte el ezt egy hölgy a 31. megrendezésen... Illetve amit még hirtelen találtam, egy srác/úr is második lett, ugyanerről a szakról, a követkő megrendezésen.

2021. ápr. 29. 16:14
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha gondolod nekem írhatsz és beszélgethetünk erről bővebben is.


Természettudományi karon belül melyik szakra szeretnél menni? Én orvosit végeztem külföldön és most kezdem a természettudományi szakom.


Bármennyire is szomorú a magyar oktatást nem tartják túl sokra a nagyvilágban. Persze vannak matek olimpikonok stb, de nem abból a pár emberből kell kiindulni, akik valószínűleg Afrikából is hasonló eredményeket értek volna el.


Én egy nemzetközileg elismert egyetemen végeztem és jelenleg is ott tanulok. Mit tartok nemzetközileg elismertnek? Szakterületen min. top 10-ben benne van a szak a világranglistán. Ide pl. alapszakra el se fogadják a magyar érettségit.


PhD-n ismerek egy Magyarországról jött embert, ő az ELTE-ről jött, 1. év után elküldték, pedig mindenféle díjnyertes volt Magyarországon. Hozzáteszem, mikor ide jött az oktatók semmit se tudtak az ELTE-ről, sokat beszélgettem velük erről, nekik ez ugyanolyan nevesincs egyetem, mint bármelyik másik Magyarországon. Tehát megbecsülés szempontjából teljesen mind1 hol végzel.


Az, hogy van e különbség az oktatás színvonalában hallgatói szintre lebontva, csak olyan tudná megmondani, aki járt ilyenre is,olyanra is. De amiket az ELTE-s ismerősöktől hallok, azok ugyanúgy a tömegoktatásra engednek következtetni.


Összegezve, szerintem mind1 lenne, hogy hol végzel Magyarországon, amennyiben a hozzáadott tudásod megpróbálod növelni, tehát nem elégedsz meg az alap dolgokkal, amiket tanítanak, hanem magadtól is mélyebben beleásod magad. Viszont lássuk be a levelezőn erre, időhiány miatt valószínűleg nem lesz lehetőséged. Aztán vannak olyanok, akiknek így is megy, ezt csak te tudod, hogy te közéjük tartozol e. De én azt mondanám, hogy nem az egyetem vagy a főiskola neve lesz a gond, hanem az, hogy pl. levelezőn csinálnád. Itt ahol tanulok, ebben az országban pl. nem is létezik levelező, ezen mondjuk lehet kicsit megakadnának, hogy te így tanultál. Egész egyszerűen nem értenék, hogy hogy létezik ilyen tanulási forma.

2021. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Holott korábban ezt írtad:


“ Ha gyenge egyetemen végzed az alapkézést, ráadásul levelezőn, akkor eleve el se jutsz arra a szintre, hogy OTDK-t nyerj vagy eleve labdába rúgj azokkal a diákokkal szemben, akik a legjobb egyetemeken, nappalin csúcstanulók.”


Tessék ez meg is lett cáfolva...

2021. ápr. 29. 16:16
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
14: ha ennyire biztos vagy a dolgodban, miért írtad ki a kérdést...?
2021. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

14. "Tessék ez meg is lett cáfolva..."


Nézd Kérdező elképzeltél valamit, és nagyon szeretnéd ennek az igazolását hallani. Ez nem így működik, hogy valaki hoz 1 db példát, hogy egy okos diák informatika OTDK-t nyert, és akkor hopp! az egész elméleted igazolva lett. Az informatika egy különleges terület, középiskolás gyerekek is képesek lennének egyetemi szintű OTDK-t nyerni, olyan ügyesek vannak... tehát ez a példa csak akkor releváns, ha informatikáról beszélünk.


De mindegy is, mi csak segíteni próbálunk. Sok sikert kívánok a karrieredhez!

2021. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#13. Sajnos az alapszakot a megélhetésem miatt lenne muszáj levelezőn végezni...

Olyan helyzetben vagyok, hogy minimálbérből sem élnék meg, nem hogy diákmunkából és ösztöndíjból.


Már nem 18 éves vagyok. Négy és féléve dolgozom és most kaptam a negyedik emelésem... Van egy karrierem, szerintem mondhatom ezt, mert már léptettek is elő és egyértelműen haladok felfelé.

Viszont hosszútávon nem ezt szeretném csinálni... A szüleim miatt viszont nem mehetek kollégiumba sem, anyám 50 éves paranoid skizofrén, csak én tudom rávenni hogy járjon kezelésre. Enni is csak tőlem fogad el, azt hiszi, hogy mérgezik az ételét... Munkára alkalmatlan a rokkantságija meg 52,000 Ft havonta.

Nem szép dolog, hogy már előre ezzel kalkulálok, de van egyéb baja is és már nem valószínű hogy megéri az 55 évet (most 50 éves), az orvosok szerint sem.

Utána tervezek csak külföldre menni...

Addig meg amennyit tudok félreteszek. De havonta csak ilyen 20-30 ezer forintokat tudok...

Még úgyis, hogy már valamivel az átlag felett keresek, ha a hivatalos adatokat nézem a fizetésekről.


Most 23 éves vagyok és ha megcsinálom levelezőn azt a 6 féléves szakot ami érdekel, akkor a 4 féléves MSc-t meg tudom csinálni úgy, hogy közben nem dolgozom, lesz annyi megtakarításom.

Aztán megint csak nem szép dolog, hogy ezzel kalkulálok, de nagyszülők részéről és anyám részéről is lesz ingatlan örökségem, még ha nem is annyira értékesek és van is rajtuk tartozás, ahogy számolom arra elég lesz hogy elinduljak más irányba és még néhány évet tanulással töltsek el. Akár külföldön...


Egyébként lehet, hogy Te olyan egyetemre jártál ahol nincs levelező, érdekes információ mindenesetre, de azért angol vagy német nyelvterületen nem ez a jellemző, hogy még csak nem is ismerik.

Még az angol elit egyetemeken is vannak olyan DPhil képzések akár, melyek part time indulnak és 6-8 évig tartanak...

Lehet hogy ezért nagyon le leszek hurrogva, de nekem az az elképzelésem, hogy azok is azért vannak, hogy egyesek még doktori mellett is tudjanak dolgozni, ha arra szorulnak :D

2021. ápr. 29. 16:37
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

13-as vagyok. Persze, sok helyen ismerik és a te esetedben nyilván az a legjobb megoldás,ha levelezőre mész. Melyik szakon szeretnél tanulni, elárulod? És hova mennél szívesen PhD-re? Hátha ugyanazon a szakon vagyunk.


Egyébként színvonalas egyetemen nem kell PhD mellett dolgozni, mert akkora ösztöndíjat/fizetést kapsz, ami egy normál fizetésnek felel meg, vagy még attól is többnek.

2021. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#16. Rögtön két esettel példálóztam és írtam is, hogy éppen hogy csak rápillantottam a helyezésekre, de mind1.



Most ismét ránéztem és szintén a GDF-en volt egy 2. helyezett tanulás és tanításmódszertani, valamint egy 1. helyezett agrártudományi szekcióban is!

Ezek még frissebb helyezések, mint amiket korábban írtam...

Az informatikát meg kicsit lenézed.


Az látszik, hogy még erről az egyetemről is van ki tudja, hogy hány helyezés, a korábbi kijelentéseddel ellentétesen.

Ki tudja, hogy mennyi, nem fogom végig böngészni a teljes listát...


De most megnéztem az Eszterházyt is van egy CSOMÓ első helyezett pedagógiai, művészet és közgazdaságtudományi szekciókban...


Gondolom ezek is különleges területek szerinted, és “középiskolás gyerekek is képesek lennének egyetemi szintű OTDK-t nyerni”.



“Nézd Kérdező elképzeltél valamit, és nagyon szeretnéd ennek az igazolását hallani. Ez nem így működik”


Nagyon lekezelő a stílusod.

Én a valóságot szeretném hallani, akkor is hogyha az fáj, mert nem az amit elképzeltem.


De jelenleg ott tartunk, hogy Te olyan állításokat fogalmaztál meg, melyek enyhén szólva nem tűnnek valósnak...

Legalábbis jelenlegi állás szerint tudtam Őket cáfolni.


Ha Te meg tudod magyarázni, hogy ennek ellenére miért neked van igazad, akkor el fogom hinni neked, de érvelj és ne azt magyarázd, hogy én mennyire csak önigazoló válaszokat keresek... Hiszen ezek teljesen valid ellenérvek, amiket eddig hoztam.

2021. ápr. 29. 16:54
 20/23 A kérdező kommentje:

#18. Én még nem kezdtem el az alapszakot sem.

Májusban leszek 23 éves és amint lehet, szeretnék jelentkezni kémia szakra.


Az emelt érettségim meg van hozzá, mert 19 évesen érettségiztem és eredetileg orvosira akartam menni, csak közbeszólt az élet. Elég sok oka volt annak, hogy anno miért nem tudtam/akartam elkezdeni az egyetemet, ezt most nem ecsetelném.

De ezt nem tartom rossz dolognak, mert mai fejjel már nem szívesen lennék orvos, az biztos... A kémia viszont továbbra is nagyon érdekel.


Azt még nem tudom, hogy hova szeretnék menni doktori képzésre, bár nagyon sok egyetemet nézegettem, azt gondolom hogy ezen még nincs itt az ideje annyira elmélkedni... Hiszen még fogalmam sincs, hogy ténylegesen élesben hogy megy majd az egyetem.


Annyi biztos, hogy olyan helyre mennék ahol van angol nyelvű oktatás. Én már annak is nagyon örülnék, ha olyan egyetemre sikerülne kijutnom, ami benne van a top 100-ban.


De főleg a környezetváltozás miatt szeretnék majd kimenni.


Egyébként a kémia alapszak az csak az Eszterházyn meg a SZTE-n szokott levelezőn is indulni, sőt tavaly például csak a SZTE-n indult.

Szóval ilyen szempontból kicsit meddő vita az, amit a másik válaszolóval folytatok, hiszen szerinte a SZTE nagyon jó és nagy eséllyel oda tudnék menni.

De ettől függetlenül még azokat amiket fentebb írtam, továbbra is ugyanúgy gondolom.

2021. ápr. 29. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!