Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lenne esélyem egy nevesebb...

Így lenne esélyem egy nevesebb külföldi egyetemre kijutni, doktorira?

Figyelt kérdés

Ha az alapszakot egy magyar viszonylatban is kevésbé neves egyetemen végzem el levelezőn, kifejezetten azért mert dolgoznom is kell és ezért csak levelezőn tudok tanulni és csak az az egy egyetem indítja a szakot ilyen formában...


Mondjuk el tudom végezni cumlaude minősítéssel, vagy “jó” minősítéssel (négyesre).


Utána pedig az egyik legjobb magyar egyetemre elmegyek MSc-re, nappalira. És a lehető legjobb minősítéssel végzek, mellette pedig ODTK helyezést is szerzek...


Ilyen esetben, egy külföldi PhD, DPhil vagy egyéb doktori képzésnél főleg a mesterszakos diplomát vennék figyelembe, amikor mérlegelnék hogy felvegyenek e, s csak kevésbé néznék az alapdiplomát... Nem?



2021. ápr. 29. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha addigra már publikálsz, és építesz külföldi kapcsolatokat (közös kutatás, stb.) akkor senkit nem fog érdekelni az alapdiplomád...


PhD képzésnél az eredmények számítanak a felvételinél .

2021. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
... már úgy értem, hogy a publikációs és hasonló eredmények.
2021. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Őszinte leszek, elnézést ha barátságtalan lesz amit írok. De érdemes az elvárásokat a realitásokhoz igazítani.


Ha gyenge egyetemen végzed az alapkézést, ráadásul levelezőn, akkor eleve el se jutsz arra a szintre, hogy OTDK-t nyerj vagy eleve labdába rúgj azokkal a diákokkal szemben, akik a legjobb egyetemeken, nappalin csúcstanulók. A gyenge egyetemen minden gyenge: a csoporttársak, az oktatás, a számonkérés, a szakirodalom, a viták stb. Nincs nyomás, el se jutsz az élvonalba.


Azért a tudományos kutatás nem úgy működik, hogy megnézik a jegyeidet, összedobsz valami dolgozatot oszt' felvesznek egy top egyetemre... Ez olyan, mint az élsport. Ha olimpiai bajnok akarsz lenni, akkor a legjobb edzővel, a legkeményebben kell edzeni hosszú évekig. Ugyanez egyetemi viszonylatban: munka mellett? Levelezőn? Gyenge egyetemen? Már az első félévben le fogsz maradni azoktól, akik a top hazai egyetemen, nappalin, azaz full munkaidőben tolják.


Úgy egyébként az elképzelésed jó, hogy a gyenge helyről egy jó helyre bejutni és ez elvileg működhet, csak mondom, attól tartok, hogy eleve szakmailag gyengébb leszel, nem lesznek erős alapjaid egy élvonalbeli PhD-hoz... talán úgy lehetne még ezen tuningolni, hogy már mesterszakra is külföldre jársz, de akkor nem 1 éves MSc-re hanem 2 éves kutatói MSc-re és ott megpróbálod összeszedni magad...


Az se mindegy, milyen tudományág amúgy. Ha kumulatív disciplína, pl. matek, fizika, ókori nyelvek, akkor esélytelen behozni a lemaradásodat. Ha kevésbé kumulatív, pl. filozófia, szociológia vagy ilyesmi, akkor azért van esélyed felhúzni magadat profi szintre a mesterszak alatt.


Bocs ha keresetlen és nyers voltam, nem akartalak megbántani.

2021. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A BSc eredményeidet nem fogják nézni.
2021. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

#3: (előző kettő vagyok)


Én az egész leírást abszolút hipotetikusan kezeltem, és csak elvi síkon írtam le neki...


Számomra is abszolút feltételezés az egész....

2021. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#3. Ha mondjuk az Egyesült Államokban lennénk és ottani egyetemekről beszélnénk, akkor érteném amit mondasz... Hiszen ott tényleg hatalmas különbség van az állami és az elit egyetemek között.

De ne mondd nekem, hogy egy ELTE és egy Pannon vagy Eszterházy Károly Egyetem, vagy akár Nyíregyház Egyetem között akkora különbség van, ALAPSZAKON (egyébként természettudományos szakról van szó), hogy a hátrányt azt mester alatt nem lehet behozni...

Itt most az eltét mint nevesebb egyetem hoztam példának, utóbbiakat meg mint kevésbé neves.

De nemzetközi viszonylatban nem hiszem, hogy nagy különbség van köztük.


Nincs olyan egyetemünk mint a Müncheni Műszaki Egyetem, vagy az EPFL, ETH... Ezeknél a legjobb magyar egyetemek is SOKKAL lejjebb vannak.

Mégis, például az eltérők rendszeresen jutnak ki diákok az Oxfordra, meg hasonló extrém elit egyetemekre.


Egy ELTE MSc és Oxford doktori között sokkal, de sokkal nagyobb a szakadék mint egy Pannon Egyetem BSc és egy ELTE MSc között.

2021. ápr. 29. 15:34
 7/23 anonim ***** válasza:
3. vagyok. De azért lepontoztatok rendesen. :)
2021. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7. Én arra mentem, hogy félig hasznos a válaszod...

Nem szimpátia alapon pontozok, tényleg így gondolom.

2021. ápr. 29. 15:37
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

7: én felpontoztalak (1-2)


:)

2021. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

6. "De ne mondd nekem, hogy egy ELTE és egy Pannon vagy Eszterházy Károly Egyetem, vagy akár Nyíregyház Egyetem között akkora különbség van, ALAPSZAKON"


De mondom. Ég és föld. Ha más, értékelhető egyetemet (SZTE, PTE, DE) hoztál volna fel példaként, akkor azt mondom, hogy (szaktól függően) az is jó alapképzésnek NAPPALIN. De ráadásul hogy nevesincs főiskolákat hozol fel ellenpéldának, ráadásul levelezőn... tényleg nem bántás képpen, de kutyából nem lesz szalonna, egy EKE-ből nem lesz egyetem csak azért, mert átnevezték. Ahogyan a 3. hozzászólásban írtam, egyből leszakadsz az élbolytól (ELTE, SZTE) amint beteszed a lábad.


"De nemzetközi viszonylatban nem hiszem, hogy nagy különbség van köztük."


Nézd már meg a tudományos outputjukat ezeknek az intézményeknek, és látni fogod, hogy ez nincs így. Az ELTE, SZTE, SOTE stb. nemzetközileg is értékelhető egyetemek; Nyíregy, az EKE stb. meg ilyen kis vidéki főiskolák, amelyekből Németországban minden bokorban van egy (AKAD, FH, IUBH stb. stb.) -- és nem, belőlük se lesz oxfordi doktorandusz.


"Nincs olyan egyetemünk mint a Müncheni Műszaki Egyetem, vagy az EPFL, ETH... Ezeknél a legjobb magyar egyetemek is SOKKAL lejjebb vannak."


Azért egy SOTE-ra nem mondanám azt, hogy sokkal lejjebb lennének. Sokkal kisebb a költségvetése a SOTE-nak sajnos, ezért nem jut feljebb a ranglistán, de amúgy egy nemzetközi színvonalú egyetem. ELTE ugyanez.


"Egy ELTE MSc és Oxford doktori között sokkal, de sokkal nagyobb a szakadék mint egy Pannon Egyetem BSc és egy ELTE MSc között."


Ez nincs így. Az ELTE, SOTE, SZTE természettudományos szakjai nemzetközileg is értékelhető szakembereket termelnek (nappali szakon). A gyenge vidéki főiskolák nincsenek ezen a szinten.


Még egyszer, sajnálom, ha nem azt írtam, amit hallani szeretnél, de ez a tényállás.

2021. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!