Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Félek az iskolaváltástól.Meglé...

Félek az iskolaváltástól.Meglépjem vagy ne?

Figyelt kérdés
Egy elég gyenge gimibe járok,nem ide jelentkeztem de csak ide vettek fel.Most 11.-től szeretnék iskolát váltani.Nem beilleszkedési okok miatt,eléggé sokan szeretnek, és ismernek ebben a suliban,hanem azért ,mert itt évente kevesebb mint 10 tanulónak sikerül az érettségi,mivel elég gyenge az oktatás.Mint említettem nem ide jelentkeztem 9.-be,9. második félévétől átakartam iratkozni egy másik gimnáziumban de az osztályfőnököm nem adta ki a papirjaimat igy eldöntöttem hogy majd 10.be megyek a titkárságra szülőkkel és addig lehuzom ezt az évet.Na hát 10.be anyagi körülmények miatt nem iratkoztam át.Ez a gond megoldódott és lehetőségem lett átmenni abba az iskolába ahova alapból szerettem volna menni,csak nem vettek fel.Mivel a tanulmányaim elég jók így át tudnék iratkozni,amit nagyon szeretnék.Viszont nagyon félek+kollégiumba mennék.Elég nagy iskola félek eltévednék,az osztály is 2 év alatt eléggé egybeszokott és tartok attól,hogy nem fogadnának be.A kollégiumtól is félek.Új emberek előtt eléggé szégyenlős vagyok ha nincs ott egy ismerős se.Mit tegyek hogy leküzdjem ezt a félelmemet?Szerintetek érdemes ezért iskolát váltani?Hiszen itt jól elvagyok,vannak barátaim is csak félek hogy az érettségi nem sikerülne ha itt tanulok tovább.Hogy tudnám szétoszlatni az aggályaimat?Mivan akkor ha szégyenlős leszek és ezért unszimpatikus leszek az embereknek?Nagyon tartok attól a pillanattól mikor belépek az osztályba és nemismerek szinte senkit és csak úgy beűlök egy padba vagy mi?Azért irtam hogy szinte senkit nem ismerek mert 2 személyt ismerek abból az osztályból de ők nem nagyon birnak,mert az egyik lánynak az exe bepróbálkozott nálam.Plusz pánikbeteg vagyok és mi lesz ha annyira bestresszelek hogy az intriben vagy akár az iskolában pánikrohamom lesz?

2021. ápr. 17. 02:25
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Azert sikerül olyan kevésnek, mert tenyleg ilyen gyenge az oktatas, vagy ok nem tanulnak? Általános sulim nekem is ilyen volt, csupa idiota cigany, de a minőségi oktatást rendesen megkaptuk, csak 80%uk szart a tanulásra. Meg egyebkent neten rengeteg video van, tananyag stb szoval siman fel tudod készíteni magadat az érettségire, ha nem akarsz váltani. Pl magyarból, es toribol vannak kesz tételek, csak be kell magolni oket, nem feltétlen kell hozza az hogy megtanítsák neked szerintem. Matekbol meg nyelvből mondjuk kulon tanar. Kb. a kérdésben a válasz, nem szeretnel váltani a társaság miatt, es ez érthető, gondolkozz el azon, hogy magad készíted fel az érettségire.
2021. ápr. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elöször is köszönöm a válaszodat.De szerintem olyan nincs ,hogy mondjunk vegyünk egy példát,legyen 100 diák és abból 90 diák azért nem megy át az éretségin mert lusta.Más iskolában is vannak gyengébb tanulók akik nem tanulnak egy cseppet se de ott a tanár addig noszogatja őket,ha kell megis buktatja amig legalább az átmenőt sikerül elérnüik az éretségin.Abba az iskolába ahová szeretnék menni 95%-os a leéretségizők száma,míg ebben az iskolában ahová most járok a 10%-ot is alig haladja meg.Van abban igazság amit mondasz de könnyű a diákot hibáztatni(ezt nem úgy értem hogy a tanár hibája az hogy ha valaki nem megy át de ha a túlnyomó többségnek se sikerül akkor érdemes azon elgondolkodni hogy a tanár rontja el valahol).Vegyük az angolt,az angol tanárom 9.eleje óta az 5.anyagot adja le folyamatosan,újra és újra,nemszámit hogy mindenki szín 5-es belőle.Sok olyan ismerősöm van aki elment különtanárhoz és olyan sok lemaradása volt az anyaggal amit a diák az iskolában vett hogy nem tudta az összes anyagot leadni neki a különtanár ezért nem sikerült neki az érettségi.Tehát nem feltétlenül a diákokkal van a gond.Ja és igen kevés roma származásu diák jár ebbe az iskolában.Nem szeretnék vitát de nem feltétlenül buta aki roma származásu(pl osztálytársam szin 5ös míg a nem roma származásu bukik)
2021. ápr. 17. 03:05
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem mondtam sehol hogy az osszes cigany hulye, csak hogy nalunk azok voltak, es gyakran loptak is, verekedtek es zavartak/zaklattak a masikat. Na de mindegy, nem errol volt szo. En neves gimibe jarok, de igy is volt a 23 fos osztalyombol asszem 4 akiknek 1 targybol nem sikerult, es nem hulyek, csak félrecsúszott valami. Ha itt ez van, akkor máshol ennél csak rosszabb lehet. Szerintem igenis sok esetben a diák a hibas, mert mint irtam pl. toribol es magyarból csak magolni kell. A matek es az angol nyilvan mar mas, de aki szorgalmas, ezt is tudja fejleszteni otthon. Nekem jo tanárom volt, de igy is a nyelvtudasom fele onnan származik, hogy itthon is beletettem a dologba es utana neztem ennek annak, tanultam uj dolgokat, de persze ehhez kellett alap is, amit gondolom te nem kapsz meg az iskoládban. Döntsd el akkor hogy neked az e a fontos, hogy jol érezd magad a megszokott tarsasagodban, vagy hogy jo tanulmányi eredményeid legyenek. Az sem kizárt hogy az uj iskoladban is jol fogod erezni magad, elhiszem hogy ijesztő, de ha pl. ezutan egyetemre mesz, vagy dolgozni, ott is uj lesz mindenki, ehhez hozza kell szokni. :)
2021. ápr. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is mérlegelném a helyedben, hogy a beilleszkedési nehézségek és a kollégiumi életvitel nem lesz-e hatással a tanulmányi eredményekre.
2021. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy a szüleid hívják fel a másik iskolát! Meg kell bizonyosodni, hogy a másik iskola biztosan átvenne!

Azután a kolit is hívjátok fel! Felvesznek e oda?

Javaslom, hogy válts iskolát!

2021. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Én is gyenge suliba járok, nem nehéz ott kitűnőnek lenni. Tavaly 67 érettségizőből 21 ment át, 10en mehettek pótvizsgázni ősszel a többi meg leszarta.

Erre csak azt tudom mondani, hogy minek szivatnád meg magad egy erős sulival? A tananyag ugyan az és ugyan azt az érettségit fogod megírni.

Ha a tanár (és nem az osztály, hanem a tanár!) jó, jól magyaráz, tényleg tanít nem pedig csak bemegy és 40 percet telefont nyomkod akkor csak és kizárólag rajtad múlik milyen lesz az érettségid.

2021. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé gyenge gimibe jártam, ráadásul 1 év alatt volt 1 tárgyból 2 tanárunk biztosan mert minden tanár "jött ment volt". Le adták az anyagokat is stb. 5-ös tanuló voltam, de érettségin örültem, hogy még lett a 3-as. Arra is emlékszem, hogy matek érettségi volt és az érettségi kellős közepén felszólalt kétségbe esetén az egyik osztálytársa, hogy "ilyet nem is tanultunk!", örültünk a 2-nek belőle, pedig tanultunk is rá, feladatokat oldottuk meg szabadidőnkbe stb.

Azt javaslom, hogy válts sulit. De előtte érdeklődjétek meg, hogy biztosan átvesznek e. Meg a koli terén nem lesz-e hátrány a tanulásban. Mert ott azért más emberekhez kell alkalmazkodni, figyelembe venni a másik igényeit is, hogy ne legyen probléma az együtt élés.

2021. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is váltottam sulit (általánosban), nekem megérte, mert itt sokkal jobban tanítanak, kicsit nehéz volt, mert itt már összeszoktak és azér a régi sulimból hiányoztak az osztálytársaim. Szerintem nem vészes, ha sulit váltasz, De ez függ attól is, hogy milyen az osztályközösség. remélem tudtam segíteni, még így is, hogy általánosban váltottam, de szerintem gimibe már érettebbek, szólj, hogy hogy döntöttél.
2021. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha pánikbeteg vagy, szerintem gondolni kellene az állapotodra is, és elgondolkodni azon, hogy korábban miért nem vettek fel erősebb suliba. A betegséged miatt túlizgultad a felvételit? Vagy csak nem tanultál eléggé? Vagy mindent beleadtál, de a képességeid nem voltak elegendőek?

Szerintem az is kérdőjeles, hogy hogyan bírod ilyen betegséggel a kollégiumot meg az új szitucáiót, kérdés, hogy megéri-e. Az is kérdés, hogy ha eddig a gyenge színvonalhoz vagy szokva, nem fogsz-e hirtelen összeroppanni a teljesítés miatti pániktól, amit az erősebb iskola nyom majd rád, ráadásul lehet nem tudod utolérni magad, és a 11-12. osztályos jegyeidet viszed a felvételire, ha itt most tudsz 4-5 lenni, ott lehet hirtelen ez nem menne, és akkor csak bepánikolsz, plusz a sok új szituáció is bejön, szerintem az egészségednek nem feltétlenül tenne jót. Én azt mondom, hogy ha anyagilag tudsz, járj magántanárokhoz, készülj érettségifelkészítő könyvekből, netes anyagokból, különösen korábbi érettségikből. Szerintem erősebb iskolában sem feltétlenül készítik fel az embert eléggé. Az önképzés a legfontosabb. Én a helyedben lehet a megszokott környezetemben maradnék, ott tanulnék ötösre, és önállóan készülnék fel az érettségire.

Én váltottam iskolát 5. osztály félévekor, később 10. osztályban ősszel, és a gimis gyerekek állítom sokkal éretlenebbek, mint az általános iskolások, mert az általános iskolást még valamilyen szinte lehet kezelni, de a kamaszkorú gimiset már nem. De én nem ismerem sem a betegséged szintjét, sem a pontos helyzetet. Szerintem a szüleiddel is kellene átbeszélned, hogy ők mit gondolnak. Az is kérdés, hogy érettségi után mik a továbbtanulási terveid.

2021. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Abban a kollégiumban napi 4óra kötelező tanulási idő van tanári felügyelettel.Tudom hogy eleinte húzós lenne de idővel feltudnák zárkózni(szerintem,gondolom en).Látom az egyik kommentelő azzal jött hogy nem véletlenül nem vettek fel,igen ezt eltudom fogadni 2 hellyel csúsztam le,szerintem az nem olyan sok.Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2021. ápr. 17. 23:58

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!