Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak az...

Milyen szakot válasszak az egyetemen? Érettségi utána merre menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Volt már pár elképzelésem, és éveken át kitartottam mellettük,de valahogy most megint elbizonytalanodtam.

Mivel inkább reál beállítottságú vagyok,így felvettem faktnak a kémiát és a matekot. Szeretem is őket, így ezekkel szerettem volna tovább tanulni, vegyész/vegyészmérnöknek, azonban egy kicsit máshogy alakultak a dolgok. (pl:nem azt a tanárt kaptuk, akiről szó volt kémiából, és nem sokra haladunk,de nem is ez a lényeg hiszen ez megoldható egy tanfolyammal vagy egyéni tanárral...) És a problémám az,hogy az egyik osztálytársam rengeteg negatív tapasztalatot mesél erről a szakról,és már nem tudom mihez kezdjek.

Most gondolkozom,

az informatikán is,a kémia helyett,de nem tudom mennyire lehet 8 hónap alatt (szeptember-május) középszinten leérettségizni belőle. (Csak úgy kezdenék bele,ha rengeteget gyakoroltok)

Elég erősnek tartom a matek-infó párost,csak nem tudom mennyire érdemes 11. osztályos (lányként) belekezdeni úgy,hogy eddig eléggé ki volt zárva (ilyen szinten) az életemből az informatika.

Huh sajnálom,hogy ilyen hosszúra sikeredett,remélem valaki meg tudta érteni mit szeretnék. Előre is köszönöm! :)



2021. márc. 17. 18:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én BME-s vegyészmérnök vagyok, én is szívesen segítek ha van kérdésed hozzám :)
2021. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :))
2021. ápr. 10. 15:22
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vegyész hallgató vagyok (végzôs). Szívesen mesélek a szakról, végzés utáni kilátásokrol is.

2022. febr. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!