Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak az...

Milyen szakot válasszak az egyetemen? Érettségi utána merre menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Volt már pár elképzelésem, és éveken át kitartottam mellettük,de valahogy most megint elbizonytalanodtam.

Mivel inkább reál beállítottságú vagyok,így felvettem faktnak a kémiát és a matekot. Szeretem is őket, így ezekkel szerettem volna tovább tanulni, vegyész/vegyészmérnöknek, azonban egy kicsit máshogy alakultak a dolgok. (pl:nem azt a tanárt kaptuk, akiről szó volt kémiából, és nem sokra haladunk,de nem is ez a lényeg hiszen ez megoldható egy tanfolyammal vagy egyéni tanárral...) És a problémám az,hogy az egyik osztálytársam rengeteg negatív tapasztalatot mesél erről a szakról,és már nem tudom mihez kezdjek.

Most gondolkozom,

az informatikán is,a kémia helyett,de nem tudom mennyire lehet 8 hónap alatt (szeptember-május) középszinten leérettségizni belőle. (Csak úgy kezdenék bele,ha rengeteget gyakoroltok)

Elég erősnek tartom a matek-infó párost,csak nem tudom mennyire érdemes 11. osztályos (lányként) belekezdeni úgy,hogy eddig eléggé ki volt zárva (ilyen szinten) az életemből az informatika.

Huh sajnálom,hogy ilyen hosszúra sikeredett,remélem valaki meg tudta érteni mit szeretnék. Előre is köszönöm! :)



2021. márc. 17. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bennem több kérdés is felmerült a kérdésedet olvasva.

1. Mi alapján ítéli el az osztálytársad a vegyész szakot?

2. Biztosan egy, azaz egyetlen egy ember véleményére alapozva dobnád el az eddigi szándékaidat?

3. Amennyiben infóból érettségiznél, és ezzel tanulnál tovább, tényleg érdekelne amit csinálsz, vagy ez csak egyfajta ló helyetti szamár?


Ja, és ha mégis, tényleg informatikával akarsz foglalkozni, akkor ne zavarjon se az, hogy lány vagy, se az, hogy eddig nem foglalkoztál vele. Én lány vagyok, humános szakon egyetemista, és nemrég kezdtem el informatikával és programozással foglalkozni. Neked sincs még késő, de ne azért csináld, mert valaki elbizonytalanított az eredeti terveidben.

2021. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen!

Pont ez a 3 kérdésed nem hagy nyugton. :)

1. Ő a gyógyszerészeti és ugyanígy a vegyészmérnöki szak között nem tud dönteni. (Most éppen a gyógyszerészetit találja jobbnak) És azért,mert van egy ismerőse,aki egyszer megbukott,mert,hogy nagyon nehéz,meg a fizika is,meg a tanárok is (ugye ez a szokásos szöveg),de ezt azzal magyarázta,hogy egy nagyon okos csajról van szó. (Debreceni Egyetem) Ez eddig teljesen hidegen hagyott,és nem foglalkoztam vele, gondoltam majd én is megtapasztalom,hiszen az emberek nem egyformák. Erre most azzal jött,hogy egy fogorvos ismerős is azt mondta,hogy nem ajánlja. És mivel lassan 4 hónapja mondogatta, gondoltam utána olvasok már (lehet nem kellett volna 😂🙈 ). Szóval a lényeg,hogy ezzel most megfogott egy kicsit.

2. Igazad van,nem kéne. Szeretnék egy volt tanárommal is beszélni, nagyon kíváncsi vagyok még az ő véleményére, csak lassan szorít az idő. (Ez a covid helyzet sem a legjobbkor jött, mint ahogy másnak sem)

3. Nagyon jó kérdés, foglalmam sincs! :( Nincs ilyen ismerettségi köröm, ahol érdeklődni tudnék, szóval teljesen a matekból indulok ki. (Csak ugye nem csak ennyiből áll.) Az infóval meg nagyon semlegesen vagyok,idén nincs ilyen óránk, szóval csak szakkörre tudnék járni. (elméletileg olyan,mint egy fakt,csak délután) Nem volt kedvencem,de egész érdekesnek találtam,és a feladatokat is szerettem csinálni.

2021. márc. 17. 18:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.-2. kérdésedre: Gondolom van Facebook fiókod, keresd meg az S.Oszkár egyetemista csoportot, és kérdezd meg, vannak-e vegyészhallgatók+gyógyszerészhallgatók, akik válaszolnának a felmerülő kérdéseidre. Ők jobb "források" azért, mint valakinek a valakije, ahol az információ a hosszú út alatt erősen torzul.

3. ugyanez, de én a helyedben nem dobnám el az eredeti érdeklődésemet, amíg nem kérdeztem meg több (mondjuk minimum 3-3) embert.

2021. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A vegyészmérnöki pont egy olyan dolog, hogy nagy elhivatottság kell hozzá és érdeklődés, különben kínszenvedésnek fogja megélni az ember és vagy otthagyja vagy belepusztul. Én több vegyészmérnököt is ismerek, és van aki több bukással, de végigcsinálta és elment Msc-n más irányba, olyat is ismerek, aki otthagyta, mert nem bírta, és olyat is ismerek, aki nagyon szereti és azóta már a vegyészmérnök Msc-t végzi. Nagyon szereti és sose csinálna mást. Így ezekből a példákból láthatod, hogy mekkora az emberi tényező a dologban. Így én azt tudnám tanácsolni neked, hogy ha erre a szakra készültél mindig és ez az, ami érdekel, akkor ezt kell választanod. Ne bizonytalanítson el az, hogy másnak nehéz a szak vagy megbuknak, mert ez egy természetes jelenség az egyetemen és minden ember máshogy éli meg. Aki megbukott, meg nem bírta, az nyilván nem fogja jó hírét kelteni a szaknak, de ezzel igazán kár foglalkozni, mert ha te ezt nagyon szereted, akkor szeretve fogod tanulni és simán elvégzed mindenféle gond nélkül. Szerintem ne gondolkozz váltáson, mert én azt látom, hogy te a vegyészmérnöki iránt vagy elhivatott és az info csak egy mentőötlet, így szerintem ne válaszd. Csak azt tanuld, amiért szó szerint rajongani tudsz.

Ne add fel, ne hagyd, hogy más elbizonytalanítson és olyan útra tereljen, ami nem a tiéd és utána szenvedj vagy kevésbé légy boldog vagy mindig azon gondolkozz, hogy mi lett volna ha inkább vegyészmérnökire mész.

2021. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Huh,köszönöm a csopis ötletet, (meg is próbálom) és a biztatást, (ez most sokat segített) és persze az időtöket,hogy ilyen hosszasan kifejtettétek a véleményeteket! :))
2021. márc. 17. 19:22
 6/13 anonim válasza:
94%

szia!

Én a Debreceni Egyetemen vagyok vegyészmérnökin, ha ez a szak mellett döntesz, szívesen mesélek neked , kifejtem az előnyöket, hátrányokat, illetve ugyanígy a vegyész szakra is van rálátásom most már :D

Ha viszont úgy döntesz hogy az infót választod, szerintem az sem rossz, és egy közép érettségire ennyi idő alatt simán fel lehet készülni (tapasztalat ;) )

Bármelyik mellett döntesz is, sok sikert! :)

2021. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Örömmel hallom,és nagyon szívesen meghallgatnálak!

A biztatást külön köszönöm! :)

2021. márc. 18. 15:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én műszaki menedzsernek tanulok. Sokan buknak és vért izzadnak a sok fizikás tárgyon. Én meg tényleg ezt szeretem és nem érzem tehernek. (Menedzsmentes gazdaságis tárgyakat azért igen, de nyelek egyet és megtanulom azt is) Mégis sokan elhorják mindennek a korrekt tanárokat, a nehezebb ám hasznos órákat. Olyat érdemes megkérdezni, aki szintén elhivatott, objektív véleményt tud mondani. A vegyészmérnökin nagyon izzadni kell (van ilyen szakos barátom Szegeden), de nem is punnyadni meg bulikázni megy oda az ember. Szerintem jó időbeosztással és építhető alapokkal minden elvégezhető.
2021. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalataidat, segítséged! :)
2021. márc. 19. 21:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az ELTE-n vagyok vegyészhallgató.

Szerintem se jó ötlet egy ember véleményére adni, aki ráadásul nem személyesen tapasztalt a kérdésben, neki is csak mesélték a dolgot.


Én is szívesen segítek, ha van kérdés.

2021. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!