Gazdaságinformatikus vagy programtervező informatikus?
Ma rámjött a rettegés, hogy mi van, ha szar informatikus leszek, mert a matek nem a kedvenc tárgyam.
Nem vagyok hülye hozzá, csak nem szeretem és beletelik egy kis időbe, mire megértem a dolgokat.
A mérnökinformatikust kizártam, mondván hogy ahhoz tuti rengeteg matek kell. Az üzemmérnök-informatikust szintén, mert azzal nem lehet menni mesterképzésre.
A programtervező informatikust nem tudom, hiszen ott csak kódolni kell tudni, nem...?
A gazdaságinformatikusról fogalmam sincs. Matekosnak hangzik, sok kell?
A Szegedi Tudományegyetemre szeretnék menni. Ezekkel később el fogok tudni helyezkedni?
és most van faktválasztás is. Én matek + info-ra gondoltam, jó lehet?
Előre is köszönöm!
ma 14:29
Az elektronika elektronikát takar, kapcsolási ábrákon ellenállás, áramerősség, feszültség számolás, meg ennél kicsit bonyolultabb dolgok.
Aztán nekem volt még méréselmélet, elektronikus jelek és áramkörök, jelek és rendszerek, irányításelmélet és technika, meg persze a fizika.
A Pannon Egyetemről tudok nyilatkozni, itt megnézheted hogy ennek a 3 szaknak milyen a tanterve:
ma 14:59
Oooh, nem, gyakorlati tudást egyik helyen se fogsz szerezni értelmeset. Az munka közben jön igazán.
ja, az jó :DD
duális képzésre van értelme menni?
vagy az úgy sok, egyszerre tanulni meg dolgozni?
Véleményem szerint igen. Mivel itt megkapod egy program létrehozásához a megfelelő elméleti alapokat, de mellette erős a gyakorlati vonal is, sok a labor, ahol mindig programozási feladatok vannak. Egy mérnökinfóval gyakorlatilag bárhová elhelyezkedhetsz, míg egy gazdinfóval már nem. Amennyiben célod a fejlesztés, programozás, és nem a rendszergazdai lét vagy üzleti elemzések készítése, pénzügyi jelentések fejlesztése, akkor egyértelműen a mérnökinfó a jó választás, mert informatika terén sokkal szélesebb látószöget ad, mint a gazdinfó. Érdekeljen a játékfejlesztés, alkalmazás vagy webfejlesztés, adatbányászat, akkor ezeket a mérnökinfón sajátíthatod el. Nem véletlen írtam fentebb, hogy mérnökinfón sok info kevés elektronika van, míg gazdinfón inkább gazdasági tárgyak kicsi prog, és annak is az a része, ami a gazdasági elemzésekhez leginkább szükséges.
A proginfó pedig tényleg elvetendő, mert az konkrétan matematika, meg valamennyi elméleti prog. Akit ismerek ELTE-s proginfóst ő nagyon panaszkodott, hogy alig van gyakorlati programozás és így sose fog tudni megtanulni.
Persze nem meggyőzni szeretnélek, mert egyéni döntés, hogy kinek mi a szimpatikusabb vagy mi az ami jobban érdekli, de a különbségekre én így szerettem volna rávilágítani.
Remélem segített :)
ma 15:05
Teljesíthető munka mellett is, mérnökinfot levelezőn csináltam munka mellett, de lehet, hogy nappalin azért szivatósabb.
Ha nincs szükséged a pénzre kifejezetten, akkor érdemesebb az elején nem dolgozni mellette, később pedig átmehetsz levelezőre ha lesz munkád. Nagyjából 1-2 év után már van esélyed elhelyezkedni. Én levelezőn 1 év után már infoban dolgoztam.
A gyakorlat miatt nem aggódnék kifejezetten a helyedben, az majd jön.
"Persze nem meggyőzni szeretnélek"
"Érdekeljen a játékfejlesztés, alkalmazás vagy webfejlesztés, adatbányászat, akkor ezeket a mérnökinfón sajátíthatod el."
pedig ezzel eléggé sikerült, de nem szeretném elkapkodni se...
ma 15:13
Pedig ezek pont olyan dolgok, ahova teljesen jó a proginfo is.
Igazából, őszintén, semmi értelme nem volt nekem a mérnöki részének a mérnökinfonak, nem is tudnám alkalmazni azt a "tudást" sehol. Az idézőjellel nem azt jelzem, hogy nem adnak tudást, csak nekem nincs annyi belőle, amivel bármit lehetne kezdeni és nem éreztem azt, hogy eleget adnak ahhoz, hogy azzal bármit is tudjak kezdeni személy szerint.
Szóval a mérnökinformatikust inkább informatikusnak mondanám mint mérnöknek, de ez csak saját tapasztalat 1 egyetemről.
Nálunk az egyetemen (BME) is már hamar elkezdezenek a hallgatók dolgozni nappali képzés mellett és mindenkinek szokott lenni hobbyprojektje, illetve lehet csatlakozni öntevékeny körökhöz is, ahol szintén nagyon sokat lehet tanulni és különböző projektekhez társulni, így már egyetem alatt is nagy gyakorlati tudás szerezhető. Itt a BME-n kifejezetten jól jön a kis villany tudás, mert robotok programozásához, beágyazott rendszerekhez, hobbyprojektekhez is nagyon jó, és az iparban is jól jön.
A 18-assal egyet kell értenem, a mérnökinfó inkább informatikus képzés, épp ezért tudja fedezni a legtöbb prog részt, ami szükséges később modellezéshez, grafikához, szoftverekhez, hardverekhez stb.
Én a BME-n tanulok üzinfón. Igazából sok mindenben össze tudunk dolgozni a Bsc-sekkel, nagyon hasonló dolgokat tanulunk, nekünk tömörítve van az anyag, amit nekik leadnak. Szóval pl nekünk egy félév analízisünk van, nekik kettő. A progban van lényegi különbség ők C-vel kezdenek, mi pythonnal. Igazából ha elszeretnél minél hamarabb helyezkedni és nincs tervben mester (lehet menni mesterre egyből, csak pótolnod kell néhány kreditet) akkor én ajánlom a szakot, nagyon jó.
Én most a céges évemet töltöm már szoftverfejlesztői szakirányon, a cég már jelezte, hogy szeretnék ha maradnék. Szóval nem fog hátrány érni azért mert csak "Bprof". Leginkább ezen a területen a tapasztalat számít úgyis. Ha lenne kérdésed a szakkal kapcsolatban, írj bátran.
Mondjuk bármit választasz nem nagyon tudsz mellélőni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!