Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuljam azt, ami igazán...

Tanuljam azt, ami igazán érdekel, vagy azt, amiből meg tudok majd élni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, de úgy érzem,hogy aktuális már a kérdés, hogy milyen szakot válasszak majd.

Nagyon tetszik a tanító szak,viszont tudom,hogy milyen siralmasak a fizetések pályakezdőként,és később sem lehet hatalmas emelésre számítani az évek alatt. Nem tehetős a családom, így nem tudnak lakással támogatni az indulásomban, ami azt jelenti, hogy egyetem után is itthon kell laknom. Ha tehetősebb családból származnék és lenne egy ingatlan,amiben tudok élni,akkor nem lenne kérdés, de a tanári fizetésből lehetetlen albérletet fizetni, önerőre gyűjteni. (Tudom,senki nem egyedül bérel,vesz lakást,de nem szeretnék teljesen egy másik embertől függni majd.)


Így hát nem tudom mi legyen a választásom majd. Tanuljak annak, ami igazán érdekel, de cserében még nagyon sok évig éljek itthon függetlenedés nélkül, vagy tanuljak egy jó szakmát/keressek egy jobb kilátással rendelkező egyetemi szakot.


Ki mit javasol,miért?



2021. márc. 2. 18:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre az a terv, de még messze van a vége.
2021. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is...ne is mondd. Család, gyerekek mellett csinálom én is.

Sok sikert kívánok, sikerüljön az álmod! :)

2021. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!