Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanuljam meg azt ami nem...

Hogy tanuljam meg azt ami nem érdekel?

Figyelt kérdés
A törivel van gondom eddig mindig atcsusszantam év végén mert kettes felett volt az átlagom, de 2-es nél jobb jegyem nem volt néha 3-as de nagyon ritkán egyszerűen nem tud érdekelni és egyébként még csak felfogni sem tudom meg csak nem is érdekes. Viszont most nagyon megszorult a hurok érettségi előtt ugyanis igen csak bukásra állok. A kérdésem az lenne hogyan tudnám megtanulni? Hiába határozom el hogy most leülök és tanulok 2-3 óra után sincs semmi eredménye de utánna eszméletlen hulla vagyok... És kérem hogy csak értelmes segíteni akaró emberek írjanak negatívak most valahogy mellőzzenek ez most nagyon komoly dolog! Köszönöm előre is!

2021. jan. 3. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nézzél éérettsegi anyagokat youtubon
2021. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem a töri a kedvencem 5-ös vagyok és voltam is belőle.

Fogd fel úgy mint egy mesét, és ne szóról szóra magold be a Tk-ból! Úgy a legnehezebb. Ha jól tudom a kereszténység és az iszlámok is érettségi tétel, fogd fel lazán,

Pl.

Volt egy fickó aki árva volt és 25 évesen elvette özvegy munka adóját akitől született 6 pujája, és az asszony halála után, sokat utazott

Oszt 40 évesen látomásokat kapott egy arktól és ezért elment egy barlangba elmélkedni... Stb



Bocs hogyha ebből nehezen értesz valamit. Ha tényleg ennyire nem tudod akkor nem figyelsz mert aki minimálisan is figyel akkor is tudja, hogy mi az alap sztori

2021. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az órán magán figyelek de elég nehéz, viszonylag elég hamar már nem tudok figyelni az adott témára órán... Van hogy megvan az adott sztori egyébként, de nem olyan részletesen, és általában pont azokat nem tudom amik kellenek... Vagy szinte nem tudom az egészet mert annyira unalmasnak és feleslegesnek találom egyébként, hogy nem vagyok képes felfogni... Próbáltam már így, hogy na jó ez akkor egy mese vagy ilyesmi de ez függ attól is hogy a tanár mikor hogy magyarázza el (legalábbis részemről nem mindegy)... Amikor külön külön kérdezi a személyeket meg a fogalmakat azokat általában be magolom de van hogy le sem tudom írni vagy szintén előjön az hogy nem képes egyszerűen megmaradni bennem mert vagy túl komplikált vagy csak tényleg nem erdekel... Nehézek majd videót hátha az segít de jó lenne valahogy érdekessé tenni számomra...
2021. jan. 3. 22:15
 4/8 anonim válasza:
100%
Hát akkor sajnálom, máshogy nem tudok segíteni esetleg néz Zanza.tv-ét nekem az nagyon sokat segített amikor 'bejött' a töri, vagy keresd fel egy haverod aki szereti és kérd meg h mesélje el az adott témákat úgy mint egy mesét vagy úgy ahogy te megérted.
2021. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Leülsz és tanulod, nincs mit tenni.

Töri és a magyar tipikus magolós tárgyak, túl kell esni rajta minél előbb.

Amúgy érettségi előtt vagy, de már te is otthon vagy 2 hónapja kb, hogy nem sikerült összehozni 2-esre a félévet?

2021. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy hogy ott a matek azzal nem ilyen problémám van azzal csak az hogy menne ha többet gyakorolnék... Nem mondom hogy annyit gyakoroltam hogy nem jutott idő a torire mert azért nem de annyi sem volt elég amit rá fordítottam...
2021. jan. 4. 00:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs az az ember aki 2-3 óra alatt ne tanulna meg egy tankönyvi A4-es oldalból írt jegyzetet, de legyen 2 A4-ből.

De akkor a megoldás 2-3 nem elég? Tanulj rá 4-6 ot.

Nagyon nehezen hihető a 2-3 órás tanulás. Az, hogy ülsz a könyv felett és eszedbe jut minden és arra mondod, hogy na 2-3 óra hulla vagyok az inkább valószínű.

2021. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt persze nem "mondom" hogy semmi nem marad meg bennem de ami meg is marad mire a dolgozat ideje eljön alig tudok valamit.
2021. jan. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!