Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika alapképzés után...

Anglisztika alapképzés után angol nyelvoktató mesterképzés lehetséges?

Figyelt kérdés
A Pannon Egyetemen lehetséges, hogy érettségi után anglisztika alapszakra jelentkezek, utána pedig angol nyelvoktató mesterképzésre? Így a szak elvégzése után lehetek nyelviskolában tanár?

2021. jan. 30. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3 éves anglisztika alapképzés elvégzése után ahhoz, hogy angoltanári diplomához jussál, két út lehetséges. Az egyik, hogy el kell végezned még a 2 éves anglisztika mesterképzést is, majd az erre épülő 1 éves angoltanári mesterképzést is. Így 6 év alatt juthatsz egyszakos angoltanári diplomához. A másik út, hogy a 3 éves alapképzés után választasz az angol mellé egy X tanári szakpárt, s felvételizel az angol-X osztatlan tanárképzésre. Felvételi után elfogadtathatod az elvégzett angolos kreditjeidet, s ennek megfelelően az eredetileg 5 éves kétszakos osztatlan tanárképzés tipikusan 3 év alatt elvégezhető. Így összesen ugyanúgy 6 évig tart az egész, viszont kétszakos tanár leszel, s ez az elhelyezkedésnél előny lehet. Egy ismerősöm ez utóbbi utat csinálta végig. De ha eleve tanárkodni akarsz, akkor jobb ötlet már most egy szakpárt választanod az angol mellé, s egyből kétszakos osztatlan tanárképzésre beiratkozni, hiszen akkor 5 év alatt nyelvtanári diplomához jutsz.
2021. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor arra nincs is lehetőség, hogy csak angolt tanítsak, csak ha az első utat választom, hogy anglisztikából a mesterképzést is elvégzem?
2021. jan. 30. 11:51
 3/14 A kérdező kommentje:
És fordító és tolmács mesterszakhoz ugyanúgy kell mesterképzést elvégezni?
2021. jan. 30. 11:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#2: A kétszakos osztatlan tanárképzésben természetesen a másik szak tárgyait is el kell végezned, s legalább a gyakorló tanítás idejére abból is kell órákat tartanod. Utána viszont ha úgy döntesz, hogy elmész nyelviskolába vagy magán-nyelvtanárnak, nyugodtan elfelejtheted a másik szakodat. Ha ettől idegenkedsz, akkor valóban csak az általam #1 hozzászólásban leírt 6 éves út vezet az egyszakos angol nyelvtanári diplomához: 3 év anglisztika alapképzés + 2 év anglisztika mesterképzés + 1 év nyelvtanári mesterképzés.


#3: A 2 éves fordító és tolmács mesterképzésre a 3 éves anglisztika alapképzés után rögtön is mehetsz. Azonban a fordító és tolmács mesterképzések nem egy, hanem két nyelvre képeznek (egyetemtől függ, hogy milyen 2 nyelvet lehet választani). Ezért ha ezt célzod meg, akkor az angol mellett egy másik nyelvből (pl. németből) is fel kell tornásznod magad nagyjából a felsőfokú nyelvvizsga szintjére már a mesterképzésre való belépéshez is. Más szóval két nyelvből kell kapásból, belépéskor pengének lenni, hogy egyáltalán esélyed legyen. Enélkül már a fordító és tolmács mesterképzés felvételi vizsgáján ki fogsz hullani.

2021. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 31. 20:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Angol nyelvoktató mesterképzéssel kapcsolatban vannak tapasztalatok? Egy sima bölcsész BA-s diplomával lehet jelentkezni?
2021. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
#6: Ha figyelmesen elolvasod az előző válaszaimat, láthatod, hogy a második kérdésedre a válasz: nem. Az anglisztika BA után még a 2 éves anglisztika MA-t is el kell végezned ahhoz, hogy az 1 éves angoltanári mesterképzésre jelentkezhess. Az első kérdésedre nem tudok saját tapasztalatból válaszolni, mert én kétszakos osztatlan tanárképzésen vagyok. De nagyjából arra számíthatsz, hogy az alatt az egy év alatt elsősorban pedagógiai,pszichológiai és nyelvoktatás-módszertani tárgyakat fogsz hallgatni, illetve iskolai tanítási gyakorlaton kell részt venned, lényegében ugyanúgy, mint az osztatlan tanárszakosoknak.
2021. febr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Az angol nyelvoktatói egy sima MA-s képzés tudtommal. De ha nem légyszi írjátok meg, hogy hogy van ez.

Ez nem tanári végzettséget ad ill. nem is szeretnék az lenni. Ezzel kb. nyelviskolában lehet tanítani. Az érdekelt volna, hogy csak angol BA-ról lehet-e ide jelentkezni vagy mondjuk felsőfokú angoltudás birtokában egy német BA-s diplomával is lehet-e?

2021. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

#8: Még egyszer leírom, mert úgy látom, még mindig nem érted: angol nyelvtanári végzettséget adó képzésre nem jelentkezhetsz rögtön az anglisztika BA után. Régebben volt erre lehetőség, pár éve azonban megváltozott a törvényi szabályozás, erre nincs többé lehetőség. Előbb a 2 éves anglisztika MA-t is el kell végezned, hogy az 1 éves angol nyelvtanári végzettséget adó MA-ra egyáltalán felvételizhess. Tudom, hogy furcsán hangzik, hogy két MA képzés egymásra épül, de attól még ez így van.


Ha viszont nem szeretnél angol nyelvtanár lenni, csak nyelviskolában akarsz tanítani, akkor ahhoz még az anglisztika MA sem kell. A nyelviskolák az anglisztika BA diplomásoknak indítanak gyorstalpaló nyelvtanári tanfolyamokat, amelyek sikeres elvégzése után az adott nyelviskolán taníthatsz angolt.


Anglisztika MA-ra pedig törvény szerinti minimális belépési követelmény, hogy legalább 38 teljesített kredittel rendelkezzél anglisztikából. Ez egy germanisztika BA-val a zsebedben egészen biztos, hogy nem lesz meg. Tehát ez az út kivitelezhetetlen. De egyébként sem volna esélyed labdába rúgni az anglisztika mesterképésre való szóbeli felvételi vizsgán azokkal szemben, akik elvégezték a 3 éves anglisztika BA-t, hiszen a felvételi vizsga anyaga az anglisztika BA alapképzés anyagából áll (angol irodalomtudomány és nyelvészet). Nem vesznek ám fel mindenkit: most utánanéztem, és országosan a 120 jelentkezőből 67 jutott be anglisztika MA-ra!

2021. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megint másról beszélünk, vagy én fogalmaztam rosszul. Nem nyelvtanár szeretnék lenni, csak nyelvoktató, ami nem ad tanári végzettséget.

ANGOL NYELVOKTATÓ MESTERSZAK


1. A mesterképzési szak megnevezése: angol nyelvoktató (Instruction of English as a Foreign Language)


2. A mesterképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése


végzettségi szint: mester- (magister, master; rövidítve: MA-) fokozat


szakképzettség: okleveles angol nyelvoktató bölcsész


szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Instructor of English as a Foreign Language


3. Képzési terület: bölcsészettudomány


4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok


4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a bölcsészettudomány vagy pedagógusképzés képzési területek alapképzési szakjai.

2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!