Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt fizika érettségire...

Emelt fizika érettségire felkészülés egyedül lehetséges?

Figyelt kérdés

Egyáltalán megéri emelt fizika érettségit tenni, ha nem tudom, hogy mit akarok tanulni?


Egyedül van esélyem felkészülni 5-6 hónap alatt?


Milyen könyveket kéne beszereznem?


Van esélyem rá, ha az érettségit nagyon elrontottam.



2020. nov. 28. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Van értelme, a fizika tudásban mindig van pénz. Van még időd felkészülni de akkor szorgalmasnak kell lenned, minden nap foglalkozz vele legalább egy órát de inkább kettőt. Ha meg ebben az évben nem vesznek fel nem nagy dolog, majd jövőre sikerül. Mozaik 11-12 fizika összefoglalóban korrektül le van írva az anyag. Feladatokhoz pedig használd a Dér-Radnai-Soóst, megveheted még Holics László könyvét is de az nem érettségire íródott, hosszabb, több is van benne mint ami kell.
2020. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm🙂
2020. dec. 23. 00:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Wow, nem is számítottam rá: én is holicsot olcasok :D

A Fizika ennyit kellene tudnod, egy kicsi kitekintést nyújt az egyetemi fizika felé, de érettségizőknek készült én ajánlom

De nem világ vége ha nincs meg


Ami könyvek alapok a mozaik 11-12 mellett:


Maxim:

Témakörök vázlata

Fizika feladatsorok (emelt és közép is van)

Erettsegi mintatételek (ez csak közepes de ami emeltes kell, az benne van a mozaikban és a vázlatban illetve a kísérletek is megvannak benne)


A kísérletek miatt érdemes lenne valamilyen módon vagy segítséget kérni valakitől akinek mondjuk van hozzá felszerelése


Végül:

Csak mindig készülj rá, ne ijedj meg a könyv vastagságától


Illetve megéri mert csak 280 pont kell szinte minden vidéki infó vagy mérnök szakra, ahol ezt az érettségit kérik (Bp-n persze magasabb a pont)

2021. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!