Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez mennyire jó és...

Szerintetek ez mennyire jó és életképes ötlet?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és műszaki irányba szeretnék majd továbbtanulni. Vagy villamos - vagy gépészmérnöki karra szeretnék menni, pontosan még nem döntöttem el, mert még a következő hónapokban jobban utánanézek, hogy melyik érdekel jobban. Időközben azonban rájöttem, hogy iszonyúan érdekel a fizika és nem csak az a része, ami ezekhez a műszaki pályákhoz szükséges. Ezért arra gondoltam, hogy elvégzem a fent említett két szak közül valamelyiket és utána megpróbálok azzal munkát találni és szeretnék még lehetőség szerint egy fizikus képzést elvégezni. Erre vonatkozna a kérdésem, hogy ezt a képzést mennyire lehet munka mellett végezni (lehetséges egyáltalán)? Illetve amennyiben már sikerült akár egy villamos- akár egy gépészmérnöki diplomát szereznem (mindenképpen ezekből is el akarnám végezni a mesterképzést is), akkor mennyire lenne nehéz ezen a képzésen a tananyag. Illetve, természetesen a tudáson kívül ez a fizikus képzés elvégzése milyen új lehetőségeket nyitna meg előttem? Lehet, hogy amúgy kicsit rossz kategóriába raktam kérdést, szóval ha így van, akkor bocsánat.

2020. szept. 12. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki szakokon szokott lenni alapozó jellegű fizika, az általad említett két szakon kicsit komolyabban is belemennek néhány szeletébe, de egyébként nyilván nem ez a fő profil. Én nem vagyok otthon a gépész/villamosmérnök képzésben, de hasonló eset állt fenn nálam is: az előző szakomon volt pár informatikai tárgyam, ami az adott szakma szempontjából fontos volt, most pedig informatikát tanulok. A mélysége valószínűleg más lesz a tanultaknak, de legalább nem lesz idegen. A fizikusképzés nyilván sokkal elméletibb, mint egy gépész vagy villamosmérnök. Matematikát is nagyobb hangsúllyal fogsz tanulni valószínűleg. Hogy milyen előnyökkel járhat, az munkahelytől függ jellemzően, ott, ahol bevett dolog a k+f részleg alkalmazása, járhat gyakorlati előnnyel, máshol valószínűleg a "vagy ez vagy az" elv fog érvényesülni.


Én javasolnám, hogy ne alapszakon tanulj tovább, hanem mesterszakon. Kicsit utánanéztem, elvileg felvennének villamosmérnöki/gépészmérnöki alapszakkal is. A mesterszakos papírt mindenképp előnyben részesítik a komolyabb munkahelyeken, mindenképp könnyebb elvégezni munka mellett, mint egy alapszakot és talán alkalmasabb is arra, hogy belevihesd a korábban tanult mérnöki vonalat. Az alapszakról sem szeretnélek lebeszélni, de ha a helyedben lennék, biztosan a "fokozatot lépnék" egy újabb alapképzés helyett.

2020. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2020. szept. 13. 09:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A villamosmérnöknek szükséges(ebb) fizika (elektromágneses terek, optika, kvantummechanika) közelebb áll a mai modern fizikához.

Szerintem mindenképpen hasznosabb ha egy sima mérnökit elvégzel, mert azzal munka szempontjából biztosítva vagy, aztán egy fizika MSc. Illetve BSc. alatt ha vannak szabadon választható fizikus tárgyak, akkor hallgathatod azokat is, vagy csak simán beülhetsz egy fizikus BSc. előadásaira, ha időd engedi.

2020. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!