Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akarják minden áron a...

Miért akarják minden áron a középiskolákat is kinyitni?

Figyelt kérdés
Az iskolák NAGYON jó terjesztők hisz gondoljunk bele hogy 1 millio diák, több tízezer tanár és több ezer egyéb dolgozó fog egy zártérben lenni egész nap (szinte biztos hogy már szeptemberben beviszik első nap), az iskolák kinyitása nagyon sok kontatkussal fog járni illetve az országon belüli mozgás is beindul, gondolj bele hogy ha csak egy fertőzött bemegy akkor 100% hogy nagyon sok embert megfertőz hisz egész nap egymás nyakán vannak és mire kiderül addigra haza is elviszik nagyon sokan és ott a szülők és a tesók elviszik a munkahelyre és más iskolákba és ez így tovább, rengeteg lehetőség van hogy hogy terjed el, jön a második hullám is és az influenza szezon és nagyon úgytűnik hogy itthon is befog most már indulni a járvány. Ezzeket tudván miért akarja mindenáron kinyitni a középiskolát? Értem én hogy az általánosokat ki kell hogy tudjanak a szülők dolgozni de a közép sulikat minek? Felesleges kockázat.

2020. aug. 13. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos a középiskolások körében a digitális oktatás nem mindenkinél vált be. A számonkérések komolytalansága (szanaszét "puskázták" magukat a diákok; köztük én is) miatt mindenki jó jegyet kapott és a statisztikában nagyon jól mutat, hogy szinte mindenki javított de sajnos a jó jegyek mögött nincs minden esetben ott a valódi tudás.


A tavaszi iskolabezárások során sokan az otthonlét helyett csavarogtak a városban. Tudom ez a diákok elenyésző része, mert a középiskolások nagy része betartja a szabályokat és otthon ült és tanult tavasszal.


Az érettségit valahogy megoldották fertőzés nélkül. Szerintem az iskolába járást is meg lehet oldani. Természetesen, ha durvul a helyzet akkor azonnal át kell állni digitális oktatásra.


A tavaszihoz hasonló leállás során csődbe menne az ország.

2020. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Szia.

Ha gimis vagy akkor megértem a problémád, hogy semmi kedved tanulni, korán kelni stb. Én is gimis vagyok én se szeretem ezeket.

Viszont gondolj bele a 9.-esek és a 12.-esek helyzetébe (én az leszek ezért az ő verziójukat jobban ismerem) a kilencedikeseknek úgy kéne online tanulniuk, hogy nem ismerik az osztálytársaim. Elmegy egy csomó idő emiatt a vírus miatt amit együtt tölthetnének. Aztán ott vagyunk mi a végzősök. Az első probléma az érettségire készülés. Sokkal könnyebb úgy tanulni ha személyesen elmagyarázza egy tanár. Ráadásul a rendes tananyagot most hozzá jön az amit nem értettük meg márciustól. Aztán ott a szallagavató. Lányként szinte rettegek attól, hogy ez elmaradt. Mert annyira várjuk az osztályom al együtt. Az a nap mégis csak rólunk szólna. Egy gyönyörű ruhában táncolhatnánk. Aztán ott van az hogy nyáron nagyon sokan mentek volna a nyelvtanulási programmal külföldre. De ennek a lehetőségnek annyi lett. Szerintem rengetegen nagyot csalódtak emiatt. Aztán ha elmaradna a szalagavató is...


Ezt most gimisként írtam. Nekem hiányzik az osztályom is. Hiányzik a társaságuk. És ezzel szerintem még nagyon sokan így vannak. Egyébbként mitől jobb az ha csak az általános iskola van nyitva? Ott nyolc osztály van. 500-600 gyerek. Ha nem több. Gimiben pedig 200-300. (átlagos gimi) Nagy külömbség. Ha ezeket a tényeket, érveket nézzük akkor nem felesleges kockázat. A tanulás egyébbként is a suliban a helye nem otthon.

2020. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

#2-es vagyok.

Arról nem is írtam, hogy ha nem csak a gimisek felé tartaná be a szabályokat akkor nagyon kevés lenne a kockázat.

2020. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem állhat meg az élet évekre egyik szektorban se, mert tönkre megy a gazdaság. Nem lehet azt mondani a diáknak aki szakmát tanul, bocs most még 1-1,5 évig nem lesz gyakorlat, majd a képen megnézed, mit kell tudnod használni munkahelyen, ha egyáltalán szakmát kapsz mostanában a vírus miatt. A buszvezetőnek se lehet azt mondani aki mindennap reggelete/délutánonként diákokat vitte haza, hogy bocs má de nincs rád többet szükségünk. A papírboltosnak se aki abból él, hogy füzeteket/tollakat ad el és még hosszú ideig folytatható a sor.


Ami meg volt pár hónapig az nem oktatást csak "legyenámmávalaminepanaszkodjonanép" típusú dolog volt. 800 fős középiskolába járok ahol szakmákat tanítanak, mind technikusin(az új(5 éves) és régi verzióban(+1-2 év) is) mind szakközépben(3 éves). Nem lehet ezeket digitálisan pótolni. Emellett a diákok nagy része elcsalja a dolgozatokat, így nincs is értelme dolgozatot íratni. Viszont, ha nem írat a tanár akkor nincs jegy és nincs érvényes félév se. Én érettségi előtt esetem bele ebbe a "digitális" oktatásnak nevezett csodában semmit nem kellett csinálnunk, mert nem tudták a tanárok, hogy mit-hogyan kellene előadni, milyen szoftvereket/alkalmazásokat használjunk a kapcsolat tartásra stb. El lett szúrva az érettségi előtti lefontosabb gyakorló heteink, az érettségiről már ne is beszéljünk. Ezek azóta se fejlődtek, így ugyanott tartanánk, mint március 16. és június 12. között. Nincs értelme tanévet indítani ilyen formában, mert akinek van eszköze, hogy otthon tanuljon az se jár jobban, mint akinek se gépe, se internete vagy árama nincsen. Nem lehet gépen át rendesen tudást átadni(főleg szakmai tudást), ahhoz szükséges a tantermi oktatás lehetőleg kis létszámokban.


Emellett mivel a vírus hivatalosan csak március elején jelent meg, nem azt jelenti, hogy januárban/februárban senki nem kaphatta el és vihette haza.(Nálunk kb 1000 fős szalagavató volt februárban, mégsem halt meg senki) Nem kellett ehhez várni szeptemberig, hogy valaki minimum 1 iskolából beteg legyen. Max influenzaként volt betudva, de mivel már maszkot kell viselni szinte mindenhol(boltoktól kezdve az állatkereskedésekog), távolságot kell tartani és fertőtleníteni kell a kezet rendszeresen így azért csökken az átadás lehetősége.


Amúgy az elsőnél is azt mondták, hogy beindul a járvány és 9,7 millió emberből csak 5 ezer főnek derült ki, hogy beteg. Most már jobban felvagyunk készülve és olyan szabályokat is hozhatnak az iskolákban ami csökkenti a fertőzés tovább adását. De ezt be is kell tartatni rendesen, mint érettségik idején.(pl maszk használat, rendszeres kézferőtlenítés, távolságtartás, tanórák és szünetek elcsúsztatása a kisebb létszám miatt a folyóson,a mosdók, öltözök és termek folyamatos tisztán tartása, betegnek titulált gyerekek azonnali hazaküldése, stb..) Aki meg nagyon fél/veszélyeztett kategóriában van ő vagy a családja egyik tagja kérhet egyéni tanrendet(magántanulóság helyett van), most biztos megadják most. (Nálunk már jelezték, hogy megadják).



Technikusi(5. éves) tanuló

2020. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Ott is vannak új tanulók az osztályban, új tanárok az iskolában, és új osztályok is, kilencedik, hetedik, ötödik évfolyamok, ahol még nem ismerik egymást.
2020. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A kilencedikes osztályok megismerkedési problémáját a gólya nap tökéletesen megoldhatja és azután a pár hónap digitális után együtt is tanulhatnak több mint 3 évig mert kb tavaszra vagy nyárra lesz vakcina. Az én matek tanárom videon felvette a magyarázatot és ha valami kérdés volt ráírtunk, teljesem ugyanolyan mint való életben hisz egyszer elmagyaráza és utána lehet kérdezni sőt digitális oktatásnál többször is meg lehet nézni, ha minden tanár rendesen így csinálná nem lenne gond hogy nem lehet megtanulni az anyagot. A számonkérés probléma már bonyolultabb de azt is meg lehet oldani, video chat felelet például de pluszba még egy olyat kitalálni hogy a digitális után az iskolában rövid ismétlés és számonkérés, de szerintem azért a középiskolás gyerekel meg lehet értetni hogy magának tanul és nem a tanárnak. A szalagavatót is meg lehet tartani mert ott meg lehet oldani a távolságtartást részben és ott nincs olyan nagyon sok ember és maszk is megoldható a vendégeken. Az szerintem nem megoldható hogy mindennap hónapokig maszkban menjen több mint egy millio ember mert ennyi maszk nincs és kétlem hogy reggel nyolctól délután háromig nem húzzák le legalább az orrukról és a maszk se tökéletes védelmet nyújt és iskola után úgy is bandázni fognak ahogy én is, meg hát ügye az a gyerek aki még fürdeni se tud majd pont maszkot fog venni és hordani. Nagyon nem mindegy hogy 1 millio vagy 700 ezer, akár emberéletek is múlhatnak ezzen. Februárban nem biztos hogy volt fertőzött de ha volt is akkor is csak egy vagy kettő de most már ez a szám 100 felet lehet vagy több és egyre több. Szerintem aki jár iskolába az tudja hogy a távolság tartás lehetetlen és amúgy se tartanák be, így is alig van terem. Értem én a problémákat de erre mind van megoldás, le is írtam de szerintem az nem megoldás hogy akkor most mindenki menjen iskolába mint ha nem lenne járvány mert a kormány ezt akarja és ti is inkább ezt a megoldást helyezitek előtérbe. A középiskolákban is vannak fontos dolgok (szalagavató, beileszkedés, érettségi felkészülés, szakmai gyakorlat) de ezzeket külön is meg lehet csinálni kis létszámban de azt nem hogy mindenki ott tanul egész nap.
2020. aug. 13. 23:21
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Inkább vírus fertőzöttség van, mint járvány. Az a 5000 fős "járvány" elenyésző a 9.7 millió lakosrq nézve.


Hogyan ne lehetett volna fertőzött? Azt mondják 2 hét alatt jelentkezik a vírus, így már nem csak március 4.án jelent meg az országban, hanem előtte is, de nem volt koronavírusként azonosítva, hanem influenzaként.


Értem, hogy leírtad ezekre az általad talált megoldásokat, de nem engedhetjük meg, hogy otthon üljünk évekig, mert 500-600 aktív fertőzött van az 5000 főből aki elkapta a vírus. A videochates megoldást is ki lehet játszani a dolgozatoknál, emellett nem minden tanár küld magyarázó videókat, a legtöbb csak oda dobja a feladatot szó nélkül. Unokatestvéremnél láttam, aki 9.es volt. Én tanítottam őt 12.esen, mert nem kaptak semmi segítséget. Te jó helyet fogtál ki ebből a szempontból, de a másik pár százezer középiskolás meg nem. Nincsenek meg a feltételek hozzá és sokszor az akart se, hogy normálisan müködő digitális oktatás legyen. Egy pár hely miatt ahol jól jött be ezt nem is lehet rá erőltetni olyan helyekre, ahol már hiányosak a feltételek, a tanár nem akarja ezt, így elmagyarázni. Csak küld vissza azt a pár feladatot stb. Ez nem oktatás, ez kb egy napközi, hogy a többség ne az utcán legyen egész nap.



Nem megoldás az, hogy bezárkozunk. Induljon el a tanév végre normálisan már, utána ahol kell digitális legyen, de ahol nincs bizonyított fertőzött(mint ahol én élek) ne szúrjanak ki feleselegesen az itt tanuló 3-3.5 ezer diákkal, hogy mindenki üljön otthon. Mivel nem volt iskola nálunk tönkre ment egy pár pékség és papírbolt, mert a diákok voltak a vásárlók 90%ban.


Itt már nem csak az oktatásról szól az egész, hanem az egész gazdaságról. Vannak olyan üzletek amik a diákokat szolgálják ki és azok sorra tönkre mennek vagy már nem nyereséges az üzlet. Ha elindul normálisan a tanév és újra elkezdödik ezekbe a boltokba való vásárlás a gazdaságra is hatással lesz. Nem lesz óriási a változás, de legalább üzletek maradhatnak fent.


Viszont aki nem akar menni az még mindig kérhet egyéni tanrendet, így lehet dönteni, hogy te be akarsz mennk vagy otthon akarsz tanulni. Nem fognak senki fejéhez pisztolyt fogni, hogy te neked kötelező bejönnöd.



#4

2020. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

#2-es vagyok.

Simán van ennyi maszk. Sőt jóval több is. Nem tudom te hogy tudnád megoldani a szalagavatót. Vegyünk csak egy 20 fős osztályt. Mindenki hív 3 embert, az 60 fő plusz a tanárok. És itt a minimumot mondtam. A távolság tartás pedig ott megoldhatatlan lenne. Mivel egyik giminek sincs akkora terme. Meg egyáltalán mikor gyakorolnánk? Nem tudom hanyadikos vagy de gondolom tudod, hogy a szalagavató nem egy egy napos felkészülést igényel. A videó magyarázat továbbra sem tanítás. Videó felkelés alatt is lehet simán puskázni. A tini meg lesz**Ja a tanulást. Ezt te is nagyon jól tudod. Ha meg olyan felelőtlen, hogy elmegy suli után csavarogni, akkor az az ő gondja legyen. Ne a többi gyerek szívjon már azért az otthon tanulással csak mert egyesek nem bírnak a seggükön maradni.

2020. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért nincs járvány mert mindent bezártunk és nem volt élet, persze hogy nem volt járvány de nézd meg Olaszországot, Amerikát ahol tömegsírba rakták az embereket. Szerintem nem akarjuk hogy a nagyszüleinket és a krónikus beteg barátainkat tömegsírba rakjuk. Nem azt mondtam hogy biztos nem volt március elött fertőzött, de ha volt akkor se annyi mint most, közel se annyi. Ki mondta hogy évekre kéne bezárnunk magunkat? Direkt mondtam hogy hónapokról van szó. A tanár hibája hogy cseszik oktatni. Vannak olyan helyek ahol nincs áram de az nagyon elenyésző és ne az ilyen szélsőséges esetekből induljunk ki. A szalagavató próbát is meg lehet oldani, bementek aztán próbáltók, ha a távolságtartást nem de a maszkiveselést meg lehet oldani. Nincs annyi maszk hogy naponta 1 millio ember cserélgese se pénz rá és amúgy se tartanánk be mert megfuladnánk benne nap végére. De, a video magyarázat tanítás mert ugyan azt mondja a videoba amit az iskolában de ezt még többször is meg lehet nézni és így még jobb is ha terembe lennénk és utána ugyan úgy lehet tőle kérdezni? Ez miért ne lenne tanítás? Hogy ha valaki a video chatet is elcsalja az a gyerek iskolába is puskázik de akkor erre az is lehet megoldás hogy minden pénteken kis csoportokban maszkban bemennek és dolgozatot írnak az elmúlt hét anyagábol, de még rengeteg megoldás lehetne.
2020. aug. 14. 09:52
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Amíg a boltokban piacon maszkban lehet vásárolni (például a tescoban létszámkorlátozás nélkül) és amíg focimeccsre ki lehet menni egy stadionba akár több ezer embernek is addig nem lesznek iskolabezárások.
2020. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!