Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok erről, hogy az...

Mit gondoltok erről, hogy az ELTE-n 472 az állami jogász képzés ponthatára ezzel szemben Győrben mindössze 387, Miskolcon meg 365?

Figyelt kérdés
Lehetett tudni, hogy vidéken alacsonyabb lesz az új rendszerben, de mégis szerintem drasztikus nagyon így is a különbség, és inkább negatív hozadéka lehet ennek. Lehet hogy valakinek 365 ponttal nem kell fizetnie a képzésért, míg másnak 470-el igen, ez a tény már önmagában igazságtalanság szerintem (attól függetlenül hogy az ELTE-n nyilván színvonalasabb a képzés mint Miskolcon), ráadásul ezt nehéz nem úgy értelmezni, hogy a Kormány által preferált egyetemek jobban járnak ezzel, és több jelentkezőt tudnak bevonzani mint eddig. Miért nem az oktatás színvonalát növelik inkább a vidéki egyetemeken, hogy oda is szívesen menjenek sokan, és ne az ELTE-n meg a Pázmányon tanuljanak a tehetségesebb vidéki hallgatók javarészt? (Persze ez a kérdés inkább költői...)

2020. júl. 23. 23:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
A ponthatár a jelentkezők pontjainak függvénye.
2020. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%
Győrben és Miskolcon "komoly" hagyománya van a jogi képzésnek, azért ennyi a ponthatár. Persze ettől még lehet jó az oktatás, de presztizst nem lehet 1-2 év alatt kiépíteni.
2020. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos nagyon igazságtalan a felvételi rendszere, ha az egészét nézzük...


Tulajdonképpen a ponthatárok csak a szakok népszerűségétől függnek, ami eleve röhejes.


Irígylem a külföldi egyetemeken tanuló volt osztálytársaimat...teljesen más a rendszer.


Most a pszichológia hangzatos egy pár éve, ezért minden hülye azt jelöli meg a jogász/kommunikáció/turizmus szakok mellett, nem azért, mert konkrét elképzelése van azt illetően és igazán érdekli.



Attól függ a ponthatár, hogy hányan jelölik meg. És ha álmaid szakját az idei felvételizők magasról lesz_rják, akkor nem is indul el eleve az a bizonyos szak!

2020. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

Látszik, hogy nincs képben minden válaszoló. Azért alakultak így a ponthatárok, mert államilag, mesterségesen szabályozták, hogy csak 80főt vehessen fel minden egyetem, államira. Cél: Akik kiszorulnak a népszerűbb, pesti egyetemekről, menjenek vidékre.

Ilyenre még sose volt példa, mindig kb hasonló volt a ponthatár országszerte a jogon. Most viszont röhejes, hogy több, mint 100 pont különbség is lehet két egyetem között (Miskolc 365, ELTE 472). Tényleg igazságtalan ez az egész, én is megszenvedtem (468 ponttal), bármely korábbi évben felvettek volna ELTE-re, de most mégse.

Meg ami még szerintem undorító, hogy ELTE-n a fizetős levelezőn 302 pont lett a ponthatár, és ugyanazt a diplomát kapják. Pedig azért az a 170 pont különbség nagyon sok különbség két ember között.

2020. júl. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
Akkor tisztazzunk valamit jog hallgatócska jelöltek. Remélem az évek alatt csiszolódtok valamelyest és megtanuljatok, hogy az élet nem úgy működik mint a gimiben és főleg, hogy nem igazságos. Attól, hogy valaki 470 feletti ponttal jutott be más meg 280al még simán kibukhat vagy hiába végzi el lehet munkanélküli jogász. Az életben semmire nincs garancia kivéve ha jó a kapcsolatrendszered. Az ELTE semmivel nem jobb mint a többi jogi kar. Pont ezt a pár éve kialkult jelenséget akarják megszüntetni,hogy csak az elte van. Mellesleg Miskolcin 1980 óta van jogasz képzés. 20 éve végeztem és kiváló tanaraim voltak. Arról nem is beszélve, hogy a most felvett jogászok 30-40% sohasem szerez diplomát a végzők 80%ra klasszikus jogászként egyáltalán nem is lesz szükség a jövőben az automatizáció miatt. Szóval az a tanácsom, hogy ezt az óvodás picsogást hátrahagyva nagyon gyorsan felejtsétek el a gimit, és kössetek fel a gatyát, mert a játék még csak modt kezdődik és akarkit ki lehet belőle golyózni percek alatt.
2020. júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem gondolta, hogy az élet cukros fagyi, de azért engedtessék már meg, hogy észrevételezzük a rendszer degenerált szabályait!


Ha lennénk elegen, ezen változtatni lehetne, hogy ne a szak népszerűsége döntsön a ponthatárok felől.


Sok európai egyetemen motivációs levelet kell írni és felvételi vizsga is van, így simán kilehete szűrni, ki az, aki nem oda való.


Sok kis plázap_csa jogot meg pszichológiát jelölget, mert hangzatos, azt' fingja sincs az egészről és nem is érdekli, és lehet, hogy az agyonbonyolított pontozási rendszer szerinti 370-es ponttal bíró fiatal meg ért is hozzá, intelligens és ez álmai pályája, de nem tud bejutni az ilyen sötét sznob f_szok miatt.


Ami pedig az ELTE-t illeti, a kapcsolatokon túl a munkáltatò azt is nézi, honnan van a diplomád, csillagom. Nem mindegy, hogy egy hìrneves ELTE JÁK vagy egy névtelen vidéki főiskola. Preztízs.


Nem csak itt van baj, máshová is kitrejed

2020. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Nyugi ha Európából nézve az elte is csak egy vidéki főiskola. És mire te végzel egész más kell a munkáltatóknak. És semmivel nem vagy okosabb mint az általad említett plazacicák sőt ilyen hozzáállással nem is leszel, mert baromira nem a pont vagy az általad vélt rátermettseg számít. Elképzesztő milyen naiv embereket vesznek fel egyetemekre, de csinovnyikra is van szükség
2020. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
31%
És még egy a mai magyar jogrendszer akkora trágya,hogy inkabb sajnallak, hogy jogot itthon fogsz tanulni
2020. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%

Párom PPKE régészet szakán végzett, múzeumi gyakorlatok százain, rengeteg ásatáson vett részt a kötelezőkön kìvül és mindig az ELTE-s régészeket veszik fel dolgozni a múzeumok. Mindig. A másik, aki ugyanoda adta be, ahová ő, BA régész volt, minimális ásatási gyakorlati háttérrel. Csak. Az. ELTE BTK-ról volt a diplomája. És őt vették fel.


Ennyit arról, hogy nem nézik, honnan van a papírod. Ez minden karra vonatkozik, kivétel az egészségügy, gazdasági szféra.


Budapesti, pesti vonzáskörben csak az ELTE, PPKE csak jogász szak esetén, BME, Corvinus számít.


Pécsi, debreceni, szegedi pedig a vidéki körökben.


A többi névtelen biszibasz a munkáltatók szemében. Ez van.

2020. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%

Az oké, hogy nem csak Bp létezik.

De itt él a felvételizők kb ötöde. Miért mennél vidékre kolit, albit fizetni, ha maradhatsz otthon? Ezt a keretszámoknál azért figyelembe kellene venni.

2020. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!