Milyen egyetemi lehetőségei vannak egy buta, de gazdag embernek? (vagy fősuli)
Lehet magyar és külföldi is, a pénz nem akadály. Akár Svájcban is lehet, ott nagyon jó iskolák vannak. Nem vagyok okos, de hajlandó vagyok tanulni, főleg jó környezetben, és mint említettem, a pénz nem akadály.
Javasoljatok valamit légyszi, köszi! :)
Egy ember véleménye NEM objektív mérce. Az, hogy a matektanárod szerint így meg úgy, semmit nem jelent a képességeidre nézve.
Én gimnáziumban mindig hármas voltam matekból. És tudod mi történt? Amikor átmenetileg helyettesítő tanár jött, színötöst írtam trigonometriából. Én!
Ráadásul már előre biztos voltam benne, hogy ötös lesz. Ennyit számít egy tanár, és az, hogy mit tud kihozni egy emberből.
Óriási csapda egy-két ember véleménye alapján kategorizálni magadat. A Harry Potter írójának a könyvét 12 kiadó utasította vissza. A tizenharmadik is csak limitált példányszámban merte kiadni.
A Beatles-re is mondták még a kezdetek kezdetén, hogy "nem jó a hangzásuk, sohasem lesznek sikeresek".
Nem szabad ebbe a hibába beleesni.
"A térlátásomat nem tudom megítélni, de nem hiszem, hogy jó."
Ez a mondat szúrja a szememet. Szerintem te nem buta vagy, hanem krónikusan alacsony az önértékelésed. Ezen kellene javítani, és igen, külső segítség (szakemberé) jól jöhet ebben az esetben. Szárnyakat adhat, mert vannak ambícióid, de korlátaid is (és itt nem a mentálisra gondolok, hanem a hiedelmekre).
Nálam is volt olyan, hogy másik tanárnál jobban értettem, meg egy pszichológus szerint van érzékem hozzá. Igaz, ő a pszichológiában profi. Csak nem akarom a matektanárt alábecsülni, minősíteni, átértékelni az ítéletét, hiszen ő ért hozzá.
Apám megjegyzései kiskoromban, hogy "vak vezet világtalant", meg még volt egy csomó ilyenje neki, a szüleim nem dicsértek és voltak tanárok, akik megaláztak, elég sokan. Persze, tanárból sok jó is volt, csak ofőnek nem sikerült őket kifogni sajnos. Lehet, hogy alacsony az önértékelésem. Van valami könyv, ami segíthet? Mert pszichológusra nem nagyon szeretnék sokáig pénzt kidobni. Nincsenek anyagi gondjaim szerencsére, de a könyvekben jobban hiszek.
"nem akarom a matektanárt alábecsülni, minősíteni, átértékelni az ítéletét, hiszen ő ért hozzá"
Akkor is csak EGY vélemény. És sajnos a nem támogató, lehúzó környezet megteszi a hatását. Ez nekem is sokáig problémám volt.
Könyvekkel is működhet, mert azokban is leírják a tippeket, amik működnek, hogy helyretegyék az önbecsülésedet.
Bagdi Emőke előadásait hallgasd meg, illetve ajánlom még a Bízz magadban! című könyvet:
Nem mindenkinek kell egyetem és felsőfokú végzettség. Szép dolog, hogy a matekot végig akarod venni a törtektől, de attól, hogy 1-2 év alatt átnézed ezeket, még nem feltétlen fog jobban menni az egyetemen, ha tényleg rossz a logikád és lassan tanulsz, hiszen ott brutális mennyiségeket kell megtanulni rövid idő alatt. Nálunk mérnöki szakon volt matek felzárkóztató, és kb 2 hónap alatt tolták le a gimis anyagot. Persze ez egy mérnöki szak, máshol nem feltétlen ilyen, csak hasonlatnak mondtam, hogy lásd mekkora mennyiségű anyagot kell elsajátítani rövid idő alatt. Ha szöveget is nehezen jegyzel meg, akkor szintén kiesik sok szak.
Szerintem azért felesleges egyetemre menni, hogy felsőfokú végzettséged legyen és kész, mert neked az kell, mert jajj az érettségi alap. Akkor inkább tanulj egy normális szakmát (vagy kettőt, amik kiegészítik egymást), ami érdekel és jól érzed magad vele, majd pár év tapasztalatszerzés után csinálj egy vállalkozást. Több értelme van ebbe ölni a pénzt, mint egy egyetembe így. Egy 2 éves OKJ egy normális iskolában nagyon jó tudást ad, ami ráadásul iskolai környezetben zajlik (már ha nappalisra mész), tehát a tanárok többet tudnak segíteni, ha esetleg lemaradsz, de alapból nincs akkora tananyag mint egy egyetemen.
Értem, hogy tetszik a gondolat hogy felsőfokú végzettséged legyen, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri neked végigszenvedni 3-4 évet csak azért, hogy legyen egy papírod. Azt a tudást azért alkalmazni is kell tudni, és ha TÉNYLEG nem megy a tanulás túl jól, akkor nincs az az isten, hogy te rövid idő alatt annyi anyagot megtanulj annyi tárgyból úgy, hogy azt később használni is tudd valamilyen szinten.
Szóval első sorban tedd rendbe magad, hogy tényleg ennyire nehezen megy a tanulás, mint ahogy leírtad, vagy csak Te érzed úgy, és ez alapján dönts.
35# köszönöm az ajánlást! Bagdy Emőke hiteles forrás, ő ért is hozzá. (megijedtem, hogy valaki Szabó P kakiságot fog idelinkelni :D) Mindenképp utánanézek. Almási Kittinek is van ezzel foglalkozó könyve/cikke/videója/ kutya füle? :) Tényleg minden érdekel.
36# Várj, én nem úgy gondoltam, hogy matekos szakra mennék. Félreérted. Csak önszorgalomból akarom átvenni a matekot. Matekos szakra nem mennék, mert megbuknék, az még nagyobb szégyen, mint ha nem megyek egyetemre és lerázom azzal a környezetem, hogy "sok a dolgom", "sok a meló" "vállalkozom" meg anyám kínja hány ilyen kifogás van még.
Amúgy most pont szakmát tanulok és vállalkozó szeretnék lenni. Ha viszont nem lesz felsőfokú végzettségem, akkor maradok a kevésbé tanult emberek között. Hát, eddig ilyenekkel töltöttem az időm, és bízz bennem, rettenetesen toxikusak. A diploma azért kell, hogy kitörjek innen és a diplomások befogadjanak maguk közé, és hogy én is lehessek valaki. Nem csak egy átlag Józsi melós, aki tanulni lusta volt, de legalább pénze van. Nem becsülendő, hidd el. Ezek az emberek mindenkit utálnak: kollégák, Soros, EU, LGBTQ, migránsok, Juncker. Nem akarok politizálni, ezzel csak arra célzok, hogy mindig más a hibás szerintük és nem is viszik semmire. Én magamra vállalom, hogy hibás vagyok, és kész vagyok tenni ellene, hogy ne legyek olyanok, mint ők. Bármit megtennék, hogy ne legyek olyan, mint ők.
Szóval szeretnék értelmiségi lenni, szeretnék hazsnos lenni, és szeretném, ha a diplomások befogadnának maguk közé. Így is titkolni fogom majd az "eredetem". Nem vagyok rá büszke.
Szerintem meg tudnám tanulni az egyetemi tananyagot amúgy, mert tudok tanulni, csak lassabban, mint az átlag. Lehet, hogy 4 év helyett 6 lenne ez nekem, de arra foghatnám, hogy közben melóztam, végül is nem hazugság, ha tényleg. :) Természetesen nem számolásra gondolok, hanem valami magolósra.
Na bocsi a kisregényért, csak, hogy így leírtam ezáltal jobban megismerhettek engem, a motivációimat. Köszi a normális válaszokat, ment a zöld.
Én értettem, hogy nem matekos szakra akarsz menni, mint írtam, csak hasonlatnak szántam.
De ettől függetlenül nem egy diplomától leszel értelmiségi ember. Egy diploma egy bizonyos területen ad többlet tudást, de nem leszel tőle valóban értelmiségi. Elég nagy zavar lehet a fejedben, ha a diplomát ezzel kötöd össze. Számos olyan csoporttársam volt, aki a tárgyakon szín ötös volt, de az élethez buta és önállótlan volt, vagy épp emberileg volt egy selejt.
Ha valóban értelmiségi ember akarsz lenni, akkor tanulj nyelveket és olvass nagyon sokat mindenféle témában. Ennyi.
Egyébként munka mellett nem 6 év lesz egy 4 éves szak, hanem mondjuk 8. A jó képességű, de dolgozó hallgatók is csúsznak 1-2 évet ha dolgozniuk kell az egyetem mellett sokszor, hát még egy rosszabb képességű... akkor meg minek a diploma, ha nem tudod reális időben elvégezni?
Szerintem ezt sokkal jobban át kellene gondolnod, mert teljesen értelmetlen ilyen okokkal egyetemet végezni.
Ja, akkor án értettem félre, bocsi. Olvasok, és tanulok nyelveket.
Én kevésnek érzem magam diploma nélkül. Na nem baj, majd utánanézek, hogy milyen lehetőségek vannak. Vagy találok valamit kint, vagy nem tudom, lehet nem megyek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!