Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fakultációkat válasszak...

Milyen fakultációkat válasszak, ha még nem tudom, hogy milyen irányba szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd amivel szeretsz foglalkozni. Ami fölött nem kell órákig ülnöd, hogy megtanuld, hanem viszonylag hamar a fejedben van. Egyetemen jóval több tananyag lesz, így ezt is fontos figyelembe venni.
2020. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, ami érdekel és szereted tanulni. Nálunk mondjuk sokan választottak tanár alapján faktot, és a matek faktra az osztály fele jött mert nagyon jó volt a tanár, de inkább az érdeklődésed alapján válassz.
2020. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Az előzőeket azzal egészíteném ki, hogy ha megy a matek, akkor érdemes azt felvenni, mert sokféle képzésterülethez szükséges (műszaki, informatikai, gazdasági, természettudományi).
2020. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy nincsenek olyan tantárgyak, amik a többihez képest jobban érdekelnek. Egyikbe se fektetek bele túl sok energiát, mégis jó tanulónak számítok. Viszont semelyiknél se tudom egyenlőre elképzelni azt, hogy sokkal alaposabban foglalkozzak vele.

Már nagyon régóta foglalkoztat az, hogy mi lehet belőlem, de még mindig nem sikerült az irányt sem eldöntenem, ami pedig nagy segítség lenne.

Matek fakultáción is nagyon gondolkodok, mert jó vagyok belőle, de kicsit félek tőle, hogy az emelt szint már túl sok lesz. Különösképpen ez sem érdekel, nem akarok mérnök lenni, mert a fizika hidegen hagy. Viszont a gazdasági képzések érdekesnek tűnnek, és oda gondolom hasznos lehet. Vagy oda pont a nyelvek kellenének erősebben?

Érdekel pl. az újságírás is, így a bölcsész szakokat sem zárhatom ki. Viszont a verselemzés, novellaelemzés meg hasonlóak nem igazán kötnek le. Ennek ellenére a legjobb választás a magyar fakultáció lenne? Vagy ugyanezt nyelvekkel is elérhetem?

Kémia, történelem kilőve, mert gyűlölök sok adatot bemagolni, amit kis idő múlva valószínűleg már el is fogok felejteni.

Informatika hasznos meg minden, de az informatikatanárunk sajnos nagyon rossz, így nagyon elment a kedvem tőle.

Földrajzból nagyon jó vagyok, főként az országos részek mennek, de a hegységek keletkezése, az atmoszféra és a hasonlók nem érdekelnek.

Biológia tetszik, a sejt és szövettan, az emberi test kivételével. Viszont mivel nem érdekel se a fizika sem a kémia, nem tudnám mivel párosítani.

Szóval ezek alapján melyik kettőt kéne választanom a matematika, magyar, nyelvek, földrajz és biológia közül?

2020. máj. 11. 21:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj, véletlenül lemaradt, hogy köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.
2020. máj. 11. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor en a matekot es egy nyelvet mondanék. Bölcsészeti szakokra is elfogadják a nyelvet, meg társadalomtudományra, matekot meg gazdasági szakokra. Ezek sok felé nyújtanák elágazást a későbbiekben.
2020. máj. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján emelt matematikát mondanék, főleg ha esély van rá, hogy gazdasági képzésre mész majd. GTK-n sokkal fontosabb a matek, mint a nyelv az oktatás szempontjából, meg egyébként is, nyelvet meg lehet egyedül is tanulni ha úgy van, integrálni nehezebb.. 😀 Ha jobban érdekel a bölcsészet, akkor inkább magyar és nyelv.
2020. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gazdasági irány érdekel, akkor az emelt matematika tényleg jó lehet. Az, hogy faktra jársz belőle, nem jelenti azt, hogy emelt szinten is kell belőle érettségizned, mint ahogy mondtad, lehet az neked sok lenne, ez menet közben derül ki valószínűleg. Ha közép szinten érettségizel belőle, akkor az biztos, hogy jól fog sikerülni, jó lesz a %-od, egyetemen pedig lesz egy jó alapod matekból attól függetlenül, hogy középszintű érettségivel rendelkezel.

Én egyébként a történelmet nem zárnám ki a helyedben, kevés idő alatt intenzív tanulással fel lehet rá készülni (tapasztalat), az esszéírás pedig az újságírás miatt pont kézenfekvő lehet neked, jobban, mint az elemzések magyarból, hiszen itt tényeket kell átadni, nem mélyebben átgondolni a dolgot és belelátni a költő fejébe. Nem olyan magolós a történelem egyébként, meg kell találni benne a logikát, ami matekos beállítottsággal nem szabadna, hogy gondot okozzon - ez is szintén tapasztalat. Hozzáteszem, hogy nyilván vannak kivételek, te lehet pont közéjük tartozol. A történelmet sok egyetem még több szakán elfogadják.

Ha a töri mégis teljesen ki van zárva részedről, akkor pedig mindenféleképpen nyelvet ajánlanék. A nyelvtudás mindig jól jön, mindenhol előny, stabil alappal pedig nem nehéz semelyik emelt nyelv érettségi.

2020. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!