Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozás illene hozzám?

Milyen foglalkozás illene hozzám?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, gimnáziumba járok. Rájöttem, hogy nem igazán vagyok tanuló-típus. Nem szeretem a kémiát, és állítólag a reál tantárgyakból sem vagyok szuper. <<ha elmagyarázzák, hogy mit kell csinálnom, akkor már megy, mint a karikacsapás... 9 éve zongorázom, és van tehetségem hozzá, ám a szolfézst nem értem. Egyesek szerint jó cikkeket írok (fogalmazást vagy mini-újságokba), de a baj, hogy ihletem az ritkán van. Szeretem a gyerekeket, embereket, utazni, olvasni. Igyekszem mindenkivel kedves lenni. Udvarias vagyok, és szeretek beszélgetni. Nem szeretem, ha nem figyelnek rám...

Amiben jó vagyok, az az angol, és az informatika (bár itt is hagynak a dolgok kívánnivalót maguk után).

Olyan munkát szeretnék, ahol szépen élhetem a saját kis életem, és szeretnek az emberek...

Mit javasoltok, mi legyek???


2008. nov. 22. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Idegenforgalom, vendéglátás, turizmus... hirtelen ez jutott eszembe.
2008. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Legyel egy jol meno hotelban recepcios. Ott az emberek figyelnek rad, szukseg van az angolra es a szamitogepes ismeretekre is, kedvesnek kell lenned a vendegekhez, udvarias is vagy, az is egy feltetele ennek a munkanak.

Vagy lehetsz idegenvezeto is!

Munkalehetoseg van kulfoldon is!

2008. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Angoltanar? Szereted a gyerekeket - jo pont. A jo fogalmazokeszseg szinten fontos egy tanarnal, foleg, ha human teruletrol van szo. Nyelvtanitas kozben a beszed elengedhetetlen, es a figyelem is rad iranyul.


Ami meg jobb, hogy az angol szak elvegzese utan nem muszaj feltetlenul tanitani, lehetsz fordito, tolmacs, idegenvezeto, illetve kimehetsz kulfoldre is.


Es a tanitast se feltetlenul egy csapat bunrossz gyerek tarsasagaban kepzeld el, mert mehetsz pl. nyelviskolaba is.


Rengeteg lehetoseget tartogat ez a szak, csak jol kell kihasznalni.

2008. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

És ha belefektetnél egy kis energiát a szolfézstanulásba? Kipróbálhatnál más hangszereket is. Mit szólnál mondjuk a zeneterápiához?


Ehhez mondjuk tanulhatnál szociális munkát vagy szociálpedagógiát, ha szeretsz emberekkel foglalkozni. A szociális munka rendkívül sokrétű, talán érdemes lenne utánanézned.

2008. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat és továbbra is várom az ötleteiteket! :)
2008. dec. 23. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ujsagiro talan illene hozzad.
2009. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pincérnő, csapos utobbi csak ha sajátkocsma, és birod a füstöt.
2010. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!