Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki diplomával is el...

Biomérnöki diplomával is el tudok helyezkedni?

Figyelt kérdés
Álmaim munkája, hogy gyógyszereket kutathassak, vagy fejleszthessek. De ahogy utána olvasgattam a neten, mindenki azt írta, hogy ilyen területen főleg vegyész/vegyészmérnök végzettséggel lehet elhelyezkedni. Ezzel nem is lenne baj, mert szívesen tanulnék egyébként vegyészmérnöknek is (régebben az volt a terv), de amikor voltam nyílt napon, elmagyarázták, hogy mi a különbség a kettő között, és nekem az alapján sokkal jobban tetszett a biomérnöki. (arról nem is beszélve, hogy emelten tanulom a bioszt 3 éve, szóval nem lenne jó csak úgy "kidobni az ablakon") Szerintetek érdemes csak azért elmennem vegyészmérnökire, mert könnyebben elérhetem így azt a munkát amit szeretnék? Vagy ha elmegyek biomérnökire, sokat tanulok, és jó leszek a szakmámban (remélem:D), akkor felvehetnek úgy is gyógyszerkutatónak?

2020. ápr. 17. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Tudtad hogy Magyarországon nincs gyógyszerkutatás?
2020. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudtam, de te honnan gondolod? Meg egyebkent akkor egy magyar gyogyszergyarban (Richter, Egis pl.) mit csinalnak a kutatasi/fejlesztesi teruleteken ha nem gyogyszert kutatnak? (Nyilvan en kevesbe vagyok tajekozott ebben, szoval nem akarom felulbiralni azt amit mondtal, csak tenyleg nem ertem, hogy akkor mivel foglalkoznak)
2020. ápr. 18. 19:45
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Végzik a regionális (tehát magyar) marketinget, gyártást, minőségellenőrzést, analitikát, exportot, szállítmányozást. A kutatások kutatólaboratóriumokban folynak, nem a gyárban. Általában a kutatókaz kiválogatják. Nagyon kevés az olyan kutató (nem csak a gyógyszeriparban) akik céltudatosan váltak azzá. Leválogatják a szakma krémjét. Arról nem beszélve, hogy egy gyógyszerkutatónak egy ágban kell specialistának lennie. Értsd: Akik egy antibiotikumot kutatnak, és magas szinten értenek hozzá egy új asztma-gyógyszer fejlesztésében közel sem számítanak szakmai élvonalnak.
2020. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Aha, tehát ha jól értelmezem, akkor van gyógyszerkutatás, csak nagyon nehéz bekerülni, és előtte még dolgoznom kell sokat hasonló területen, hogy legyen tapasztalatom, illetve specializálódnom valamire, ugye?

Egyébként akkor kicsit átfogalmaznám a kérdést: A biomérnökivel is eltudok helyezkedni gyógyszergyártási területeken? Vagy azzal nem sok esélyem van, és inkább válasszam a vegyészmérnökit?

2020. ápr. 19. 16:29
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
A gyógyszerkutatásnak több fázisa van. Van egy elméleti fázis, ahova gyakorlatilag csak kémia tudás kell, hogy létrehozzák a molekula modelljét, majd azt elő is állítsák. Utána inkább biológiai, hogy tanulmányozzák melyik receptoron, enzimen hogyan, meddig hat a molekula. Mindkét szakiránynak van helye. Ha vegyészmérnök leszel, akkor lesz több esélyed, ez egyértelmű. De ismétlem, nálunk nincs kutatás.
2020. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Aaaa értem. Egyébként akkor én félreertelmeztem kicsit a kutatás fogalmát, mert én azt gondoltam kutatás alatt amit írtál :D (hogy kikísérletezik, hogy hogy hat egy sejt részeire, meg anyagaira az adott gyógyszer) de akkor köszönöm szépen a választ :)
2020. ápr. 19. 19:44
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
A molekula kitalálásában, megalkotásában van a nagy pénz (ezt veszi meg tőled a gyógyszergyár, de nem ők találják ki), nem abban hogy sejtkultúrákban, állatokon majd embereken tesztelik.
2020. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ahaam, ezt ertem, de nem kulonosebben erdekel a penz. A lenyeg hogy felvegyenek egy munkara. Arra lettem volna kivancsi, hogy alkalmaznak e biomernokoket ilyen teruleteken, es akkor ezek szerint igen, meg ha nem is olyan nagy a jovedelem. Szoval en ezzel mar elegedett vagyok :)
2020. ápr. 20. 01:10
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha bekerülsz egy gyógyszergyár által finanszírozott kutatócsoportba akkor 2000€ alatt nem igazán kapsz ajánlatot. Nagyon komoly pénzeket fizetnek. Mondjuk úgy hogy a fizetésed 80%-a a szaktudásod, a maradék meg titoktartási és egyéb veszélyességi pótlékok.
2020. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutatás fejlesztéshez tartozik az is, hogy pl. Egy lejárt licenceü originális gyógyszerhatóanyag előállítására kidolgoznak egy alternatív technológiát/szintézisutat, vagy keresnek egy alternatív mikroorganizmust, ami esetleg nagyobb mennyiségben termeli az adott hatóanyagot. Esetleg meglévő mikrobákat fejlesztenek különböző törzsfejlesztési módszerekkel, ami napjainkban már inkább a molekuláris biológiai alapú (gének kiütése, felerősítése, beültetése) , mintsem klasszikus (különböző mutagén ágensekkel való kezelés okozta véletlen, nem célzott mutáció. Biomérnökként a léptéknövelés is fontos terület, mert egy több 10-100 köbméteres bioreaktorban nem egyszuerű biztosítani azokat a körülményeket, amik pl egy 5 literes laboratóriumi, vagy 150 literes félüzemi fermentorban beállítottunk. És megegyező beállítások mellett biztos, hogy nem ugyan azokat a körülményeket kapjuk. Pl egy egyszerű példa, egy laboratóriumi fermentor keverőtengelye a megfelelő homogenizálás érdekében foroghat több 100 rpm-mel, de egy nagyobb méretű fermentorhoz nagyobb keverőtárcsa is tartotik és a nagyobb tárcsak jobban kever, vagyis elég alacsonyabb fordulatszám is. Nagyobb léptékben más a tápközeg raológiája is.

De igen ez inkább a fejlesztés része, mint a kutatásé, mindenesetre engem nagyon érdekel.

Szerintem ezek a dolgok egyre érdekesebbek lesznek. Debrecenben pl. a Richter biotechnológiai üzemében CHO (kínai hörcsög petefészek) sejtvonalakkal termeltetnek rekonbináns fehérjéket, amelyeket fel lehet használni esetleg még rák eleni gyógyszerként is. A rekombináns az azt jelenti, az adott sejtbe egy idegen dns szakaszt ültetnek be és arról késtül az előállítani kívánt fehérje. A termelő fermentorok csak pár száz literesek és a fermentáció végén csak pár kiló rekombináns fehérje keletkezik, aminek a fele még el is veszlik a tisztítás során, a kész végtermék pedig több száz millió forint értéket képvisel.

Pesten a Xellia gyógyszergyár pl vankomicin és egyéb antibiotikumokat gyárt fonalas gombák segítségével. Ugyancsak Pesten a GSK diftéria és tetanusz antitoxinokat állít elő szintén fermentációs módszerekkel.


Szóval arra próbáltam rávilágítani, hogy a biomérnökeség is nagyon érdekes és a gyógyszerfejlesztés is fontos és érdekes tud lenni, nem feltétlenül csak a kutatás.

2020. máj. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!