Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázza az egyetem...

Valaki elmagyarázza az egyetemek rendszerét?

Figyelt kérdés
Van egy csomó szak ezeket mitől függ , hogy hogy kell felvenni ? Vagy ha mondjuk mérnök akarsz lenni , akkor megadják hogy mi kell tutira és mi ajánlott , szabadonválasztott ? Mondjuk a germanisztika hova kell vagy ezek mik ? Ami egy rejtély számomra az a szabad bölcsészet .
2020. ápr. 12. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakra kell jelentkezni, amit tanulni szeretnél és a későbbiekben dolgozni azon a területen. Ha mérnök akarsz lenni, akkor nyilván mérnök szakra kell jelentkezni, de abból is van több. Ha germanisztikát tanulsz, lehetsz még később tanár, fordító, tolmács.
2020. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
97%

felvi.hu-n minden információ elérhető: szakleírások, képzési-és kimeneti követelmények, elhelyezkedési lehetőségek stb.


Az egyes egyetemeken, illetve azon belül is karokon, de sokszor szakok között is nagyon különböző tud lenni egyébként az oktatás. Nálunk volt egy lista arról, hogy mik a kötelező tantárgyak, tehát amelyeket mindenképpen teljesítened kell adott évfolyamon. Ezen kívül voltak elektív tárgyak, ez nagyjából úgy nézett ki, hogy jó részük azért mégis csak kötelező volt, de nem feltétlenül volt évfolyamhoz kötve, vagy nem volt előfeltétele, de elvégezni el kellett. És voltak a fakultatív tárgyak, ami azt jelentette, hogy volt meghirdetve mondjuk 100 féle tárgy, és abból kötelező volt adott kreditnyit teljesíteni, de azt te dönthetted el szabadon, hogy melyeket szeretnéd.

Nálunk nem lehetett csak úgy random tárgyakat felvenni, a kötelező tárgyakból (illetve azon elektívekből, amelyeket adott évfolyamokon volt célszerű felvenni, tehát érintette nagyjából az egész évfolyamot) fix órarend volt, még a csoportok is előre be voltak osztva. Ehhez vehetted fel a fakultatív vagy elektív tárgyakat. Igen, volt rá példa, hogy a csoportbeosztásod miatt mindenképpen lemaradtál adott kurzusról, nekem volt ilyenem, hogy sosem volt rá lehetőségem, mert abban az időpontban mindig volt valamim. Ez van sajnos. Tehát alapvetően a fakultatív tárgyak időpontjait az oktatók határozzák meg, megnézik, hogy mi az az időpont, ami az évfolyam nagyjának jó lehet, olyan viszont nincs, hogy mindenkinek megfelel.


Gyakorlatokból pedig volt egy penzum, amit teljesíteni kellett. Az alapozó években ez óráról órára volt kiadva, vagyis mindig meg volt határozva, hogy adott héten adott gyakorlat következik. Mindent teljesíteni kellett. Ha hiányoztál, pótolhattad úgy, hogy beülsz másik csoporthoz (ehhez ugye kellett az is, hogy legyen számodra alkalmas időpont másik csoportnál) vagy szemeszter utolsó hetén, amíg a többiek kérdéseket tehettek fel a gyakveznek, addig bepótolhattad a gyakorlatodat. Az utolsó években viszont egész szemeszterre volt már lebontva, hogy meg kell csinálni 3 A gyakorlatot, 5 B-t, 2-C, mindegy volt, hogy melyik héten teljesíted (nem csak rajtad múlt), csak a szemeszter végére legyen meg. És akkor elmehettél vizsgázni.


De hangsúlyozom, hogy ez tényleg változó, egy csomó barátom pl volt olyan szerencsés, hogy maga állíthatta össze az órarendjét, volt olyan barátom, akinek szerdáig tartott a hét, 4 napot pihent otthon. Nálam ez nem volt opció a fix órarend miatt. Szóval vannak különbségek, elég nagyok egyébként, nincs olyan, hogy "egyetemen úgy működik, hogy".

2020. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!