Egyetemisták! Ti hogyan jegyzeteltek?

Figyelt kérdés

Az orvosira járok, szóval elég sok az órám és szeretek írni az előadásokon, mivel ezáltal is jobban tudom követni az órát. Az orákon általában füzetbe írok, és miután hazaérek vissza-hallgatom az előadást és az órai jegyzeteit segítségével vázlatot készítek, amit külön ilyen kilyukasztott gyűrűs könyv lapokra írok és a végén az egész féléves anyag megvan egybe lefűzve egy mappában. Ezzel szaladgáló aztán a könyvtárba tanulni.

Az órai jegyzetelős füzeteim általában az olcsóbb, sima négyzetrácsos, tűzött füzet kategóriába esnek, mivel egy spirált nem írnék tele egy félév alatt. Minden tárgynak külön füzetet használok.

Nektek mi vált be? Mibe jegyzeteltek?



2020. febr. 3. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb órákon laptopot használok, chillesebb órákon minden tantárgyhoz van saját füzet, ami ha nem telik be, következő félévben más tantárgyat írok bele.
2020. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinte semmit sem jegyzetelek. Minden le van írva valahol. Sokkal jobban szeretek könyvből tanulni.
2020. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a laboros gyakorlatokon jegyzetelek füzetbe, a többi órán laptop kell, különben nem tudnám tartani a tempót. Aztán vagy kinyomtatom, vagy az alapján készítek jegyzetet, ha olyan kedvem van.
2020. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok előadásra.
2020. febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin szinte mindent tankönyvből kell megtanulni, az előadások inkább iránymutatások, a tételek is sokszor a tankönyvi fejezetek alapján vannak.

Mivel mások kidolgozását sokszor nehezen értettem meg, ezért vizsgaidőszak előtt 1-2 héttel elkezdtem könyvtárba járni, kidolgoztam tankönyv alapján a tételeket, aztán vizsga előtt meg azokat vettem át még egyszer.

Sok időbe kerül a kidolgozás, kijegyzetelés, szóval ez inkább első 2-3 évben járható út, amikor kevés vizsgád van alapvetően, de nagy anyagokból. Negyed-ötödéven meg már lesz egy olyan alap patkó, belgyógy meg farmak tudásod, hogy kb bármilyen vizsgán egy hármast simán összehozol anélkül, hogy egy szót beszéltél volna a szűk értelemben vett tételedről. Ehhez pedig már elég csak a mások által kidolgozott tételeket átvenni vizsga előtt pár nappal.

2020. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Infós szakon vagyok, a matekos tárgyakon kockás (négyzethálós...) spirálfüzetbe írok tollal, más órákon iPad-on írok Apple Pencillel, OneNote-ba, amit így gépről is tudok nézni, esetleg kiegészíteni, bár nem is jegyzetelek sokat ezeken, de helyette a pdf-ek, diasorok olvasására (és rájuk jegyzetelésre!) is kitűnő a tablet, így nem kell feleslegesen nyomtatgatnom, egyrészt pazarlás lenne, másrészt ha már nem kell, nem tudnék mit kezdeni a sok felgyülemlett cuccal. Ha otthoni tanuláskor mégis szeretnék leírni valamit papírra, arra van egy-két ilyen "mindenes" spirálfüzetem.
2020. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig laptopon jegyzetelek. Nekem kényelmesebb
2020. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!