Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták hogyan tanultok?...

Egyetemisták hogyan tanultok? Hogyan jegyzeteltek az órákon? Minden órára bejártok?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok oda, hogy milyen szakon vagytok!

2014. máj. 5. 12:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Könyveket megveszitek vagy inkább a könyvtárból kölcsönzitek ki? Sokat nyomtattok? Mennyi füzetet használtok el egy félévben?
2014. máj. 5. 12:37
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Büfészakos vagyok, nem jegyzetelek és nem is tanulok. Amit hallok órán egy részét megjegyzem, aztán simán levizsgázok. A kommunikáció az ilyen :-)
2014. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

laptopon jegyzetelek, nem járok be minden órára


gazdmen.

2014. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Laptopon jegyzetelek. Nem minden órára járok be, vannak olyanok, amire nem éri meg, mert vagy fent van valahol az anyag, vagy az óra időpazarlás, stb.

Évközben csak a zhk-ra és a szakmai nyelvre tanulok, vizsgaidőszak előtt kezdek el jobban tanulni.

Nálunk van egy nyomda, olcsóbb, mint megvenni, de van sajátod.

Nyomtatni csak szakmai nyelvre kell nekem, azt a munkahelyemen szoktam.

Nem.tanos vagyok

2014. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem járok be minden órára. Egyrészt ha mindenre bejárnék, akkor alig maradna időm bármi másra, másrészt sokszor nem látom értelmét.

Az olyan előadásoknak pl. nem érzem hasznát, ahol a tanár felolvassa a diáról az anyagot, amit utána feltesznek a netre... Elolvasni én is el tudom.

Akkor se látom értelmét, ha semi pluszt nem mondanak a tankönyvhöz képest. Na meg akkor sem, ha amúgy hulla fáradt vagyok, és bármilyen jó is az előadás, 10 perc után úgy is elalszom.

A gyakorlatokra persze bejárok, azokat fontosnak tartom.


Ha be is megyek vmi előadásra, akkor sem jegyzetelek. Egyrészt nem tudok órai jegyzetből tanulni, másrészt az esetek 90%-ában kiadják az anyagot, a maradék 10%-ban meg ott a tankönyv, amiben sokkal részletesebben le van írva.


Azokat a könyveket szoktam megvenni, amit több ideig használok, vagy különösen érdekel. A többit fénymásoltatom vagy kikölcsönzöm a könyvtárból.

Legszívesebben minden könyvet megvennék egyébként, mert imádom őket, de azért annyi pénzem nincsen sajna...


Többféle tanulási módszerem is van. Az alap az, hogy hangosan tanulok. Elolvasok egy kisebb részt, értelmezem, felmondom. Ha nagyon nem megy, akkor újra elolvasom, újra felmondom.

Aztán ehhez jön még pár dolog:

- Ha van időm, szeretem kidolgozni a tételeket. Egyrészt amíg írogatom, addig is ragad rám vmi, másrészt a saját kidolgozott tételeimet tényleg a saját logikám alapján írom, így könnyebb megtanulnom. A hátránya, hogy baromi időigénye,s és mikor egy vizsgára van mondjuk 200 tételem, akkor nem túl kivitelezhető.

- Színes filcekkel kihúzogatom a könyvben a lényeget. A különböző színek különböző jelentéssel bírnak, így áttekinthetőbb lesz az egész. A hátránya, hogy szép új könyveket egyszerűen nincs szívem összefirkálni:( De fénymásolatoknál jó.

- Szoktam néha rövid jegyzeteket, rajzokat is csinálni. Mondjuk különböző folyamatoknál egy rajz alapján sokkal könnyebben meg lehet jegyezni a dolgot.

- Előfordul, hogy post itekre irkálok a fontosabb címszavakat, és beragasztgatom a könyvbe. Így a főbb pontok jobban megmaradnak, azokból meg már ki tudom bontani a témát.

- Van egy fehér táblám (spec. filccel lehet rá rajzolni, és száraz ronggyal letörölni, mint amilyen a sulikban van, csak kisebb...kb. 1500 forint, nem egy nagy összeg:D), ami szerintem nagyon hasznos. Pl. mikor képleteket kellett magolnom, nagyon jó volt, mert azokat csak úgy lehet megjegyezni, ha az ember rengetegszer lerajzolja. Így nem pazaroltam egy egy füzetnyi lapot:) Vagy ha mondjuk ha 15 alpont van egy témán belül, akkor készítek egy ágrajzot, így nem keveredek el. Hasznos kis cucc, örülök, hogy beszereztem egyet:DD


Aztán még egy csomó dolog van, ami hozzájárul az eredményes tanuláshoz. Ilyen pl. annak megválasztása, hogy az ember mikor tanuljon. Magamról tudom, hogy nekem pl. délelőtt, kora délután megy legjobban, este képtelen vagyok tanulni, de van olyan, akinek pont este megy jobban. Vagy pl. én nem tudok könyvtárban tanulni, mert csöndben kell lenni, másnak meg az a legjobb, mert nyugi van. Van olyan is, aki zene mellett tanul.

Aztán az időbeosztás megint csak lényeges. Valaki szereti előre megtervezni, hogy melyik nap hány tételt tanul meg:) Én is be szoktam osztani a tételeket, de általában elcsúszok vele:D

Szóval még van egy csomó kis egyéni praktika:)

2014. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ez kimaradt: orvosira járok (ötödéves vagyok).
2014. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én jobban szeretek kézzel jegyzetelni, túl nehéz a laptop... :D

első félévbe minden órára bejártam, aztán beláttam, hogy van, amiből nincs értelme, például, ha a tanár csak felolvassa a diákat, főképp, ha a diák a könyvből vannak kiírva, vagy mikor megfenyeget minket a tanár, hogy nem rakja fel a diákat, de még az órán sem lehet lejegyzetelni, mert ő siet... (anyukáját)

zh-k, vizsgaidőszak előtt pár héttel kezdek el jobban tanulni, kivéve szakmai angol


pénzügy számvitel szakos

2014. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!