Orvosi egyetemisták! Mennyire drágák a könyvek 1. Évben?
Hát mi nem kaptunk semmi támogatást, de talán Szegeden van ilyen.
Nekem olyan 75-be került, de úgy, hogy azért pár könyvet kaptam ismerősöktől, anélkül kb egy 100-as lett volna.
Debrecenben csak a 2. félévtől van anat, szóval az atlasz, funkci, szövettan triót ráérsz megvenni télen is majd. Mondjuk szeptemberben meg szoktak lenni akciók a könyvesboltban.
Szóval szigorúan első félévre csak a kémia kell meg a bifiz. A kémiából van sok a könyvtárban is, a bifiz pedig ugyan nagy és szép könyv, de tényleg tipikusan egyszer használós, és még millió felesleges dolog is van benne, ami nem is kell. Úgyhogy ezt meg simán be tudod szerezni használtan, mert nem olyan, hogy éveken át használnák az emberek.
Ha mindent megveszel újonnan, akkor rengetegbe:)
Egyébként szerintem csak Szegeden van támogatás, mi minden évben 14000 (vagy 13500?) forintot kapunk.
Plusz a diákra kapunk 10% kedvezményt is az orvosis könyvesboltban (de szerintem ez minden Medicinában így van, nem csak nálunk).
Ami biztosan kell:
- Anatómia atlasz. Több típus közül is lehet választani, a legdrágább (és orvosisok körében a legnépszerűbb) a Sobotta, aminek az eredeti ára olyan 45 forint körül van (a három köteté együtt). De ugyanennek az atlasznak van egy másik kiadós változata is, ami talán kicsivel olcsóbb. Aztán ott van a Szentágothai, ami már "csak" 28 ezer forint. Ott van a Yokochi, ami fényképes atlasz, az már "csak" 22600. Igazából mindegyik tökéletesen használható, egyéni ízlés (na meg pénztárca kérdése), hogy ki mit választ.
- Funkcionális anatómia: 21800 Ft
- Szövettan könyv: Nálunk a Röhlich féle könyv az ajánlott, az olyan 16 ezer forint körül van. De a Ross féle könyvről is azt hallottam, hogy jó, az csak 13200 forint.
- Nekünk kellett embriológia is, bár azért valamennyi fejlődéstan van a funkciban is, vizsgán szerintem azzal is el lehet boldogulni. De az Orvosi embriológia könyv amúgy olyan 9 ezer forint körül van.
És akkor ehhez jön még a többi tárgy: biosz, kémia stb.
Nekünk pl. bioszra nem kellett könyv, mert a tanár írt egy jegyzetet minden előadáshoz. Kémiából a Gergely Pál féle könyveket használtuk, az kötetenként 6 ezer körül van. (Az más kérdés, hogy szerintem eredetiben senki se vette meg..:D). Nekünk fizikából se volt könyv, csak jegyzet, Debrecenben nem tudom mi a divat e téren:)
Egyébként az anat könyvekből tökéletesen megfelelnek a régebbi kiadások is (akár még a nagyszüleidé is:D), mert a tartalom nem igen változik, csak kicsit "szépül".
És mondjuk egy 2003-as kiadást valószínűleg jóval olcsóbban kapsz használtan is, mint mondjuk a legújabbat.
Meg mondjuk neten meg lehet találni pl. a Sobottát angolul (de ugye a latin nevek egyeznek), szóval ha nagyon spórolsz, akár azzal is el lehet lenni.
Aztán csomó könyvből lehet fénymásoltatni is (nyilván az atlasz nem ilyen, hiszen abból semmi se látszódna).
Plusz ott van a könyvtár. Nálunk a fontosabb könyvekből elég sok példányt tartanak, így azért többnyire lehet találni.
Igazából tényleg rajtad meg a pénztárcádon múlik, hogy mennyit költesz. Ha van pénzed, és mindent meg akarsz venni újan, eredetiben, akkor simán 100 ezer fölé is mehet az összeg.
De ha spórolnod kell, akkor veheted használtan töredék annyiért, elkérheted felsőbbévesektől/rokonoktól, kiveheted a könyvtárból, fénymásoltathatsz...:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!