Hogy kell ténavezetőt találni?
Több helyen is olvasom, hogy a doktori képzésbe való jelentkezéshez ténavezetőt, supervisor-t kell keresni.
Ez hogyan működik?
Kiválsztom a doktori iskolában azt a programot ami érdekel és irok a témát kiìró prof.nak, hogy XY vagyok és szeretnék phd-zni és szeretném ha a témavezetőm lenne? Ezt a felvételi előtt vagy után kell megtenni? És ha valahova külföldre akarnék jelentkezni?
Teljes káoszban vagyok a jelentkezést illetően. Előre is köszönöm annak aki elmagyarázza ezt!
Ez így szerintem is halott ügy.
Az egész PhD arról szól, hogy olyan dolgokat kutatsz, kerdőjelezel meg amivel még senki nem foglalkozott. Az alapvetése az egész folyamatnak az önálló munka. Keresés, kutatás, problémamegoldás.
Azok eleve óriási hátrányból indulnak, akik az utolsó pillanatban akarják kitalálni mit kutassanak. Nem tudom milyen téma, de pl természettudományban teljesen esélytelen befejezni 4-5 év alatt, ha MSc alatt már nem ezzel foglalkoztál.
Külföldön (már ha nem akarsz fizetni, de általában még fizetősön is) kutatási tapasztalat, konferenciák és cikkek nélkül esélyed nincs!
Mit csináltál MSc/MA alatt? A diplomamunkád és kutatói TDK alapján fognak felvenni. Ha ott kiépíted a megfelelő kapcsolatokat, akkor ezek a kérdések fel se merülnek...
...
Egyébként meg maga a kérdéskör 1-2 Google kereséssel fél pillanat alatt megválaszolható. Add meg a választott témádat/vagy legalább az irányvonalat. Az egyetem honlapján ott lesznek a doktori iskolák és minden infó. Ez DI-nként változhat, pl a felvételi. Következő lépés, a TO.
Legyen ez az első feladat 30 másodperced van rá. Ketyeg az óra! Hajrá!
Elég erős kommentek jöttek. Nem Magyarországon tanulok, fogalmam sincs, hogyan működik otthon ez a rendszer, de az az igazság, hogy az egész doktori folyamata nagyon összetettnek tűnik még innen. Nem hiszem, higy phd-ra a mostani egyetememen maradnék. Szìvesen hazatérnék kutatni.
Rengetek anyagot is elolvastam már, több könyvet is angolul, a probléma, hogy ezek javarészt az amerikai rendszerről beszélnek és nem igazán sikerült információkat szereznem az európai folyamatról. Szìvesen fogadok érdekes hasznos olvasmányról is információkat.
Osztatlan képzésen vagyok, gyógyszerésznek tanulok, sosem ìrtam még szakdogát, azt is csak jövőre kéne elkezdenem. Egyenlőre még messze állok attól, hogy ketyegjen az óra, de időben el szeretnék kezdeni készülni rá.
Van IELTS angol nyelvvizsgám, és voltam amerikában egy cseregyakorlaton is ahol egy amerikai egyetem biokémiai laborjában dolgoztam. Idén is megakartam pályázni valamit, és jövőre labor-instruktor leszek az egyetemen. A szakdolgozatot pedig valami kutatós témában szeretném csinálni majd, és nem csak a szakirodalmat szeretném összeollózni, de még ez is előttem van, lehetőleg Erasmussal külföldön.
A kérdésem tehát, mikor érdemes neki állni témavezetőt keresni? Már most is irhatnék professzoroknak, hogy érdekel amit csinálnak? Hogy néz ki egy ilyen email? Be kell mutatnom magam és az érdemeimet?
A doktori.hu oldalon vannak témakiírások, témavezetők. Ezekre rá tudsz keresni. Ha témára keresel rá, akkor ki tudod választani, hogy melyik egyetem, melyik doktori iskola. Van "bejelentkezés" opció szóval gondolom csinálhatsz profilt magadnak. Ezt nem próbáltam.
Szerintem ha innen akarsz választani, akkor írhatsz e-mailt a témavezetőnek, hivatkozhatsz erre a honlapra.
De aki jártas ebben, javítson ki ha rosszat mondok.
A témavezetőt a felvételi előtt érdemes megkeresni, mert a felvételi része lehet kutatási téma is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!