Szerintetek gépészmérnök BSC-vel lenne rá esély pályakezdőként rögtön diploma után állást találni Németországban? Részletek a leírásban!
Érdemes ehhez a szakhoz MSC-t is választani, vagy tudja a tapasztalat hosszútávon pótolni? 25 éves vagyok, építőiparban dolgozom, magyar viszonylatban elég jó a fizetésem (többet keresek tudtommal, mint a legtöbb magyar gépészmérnök), viszont életveszélyes a munkám, ki vagyok kicsit ábrándulva az építőiparban jellemző embertípusoktól, mindig is értelmiségi szerettem volna lenni, nem érzem magam elég rafináltnak ehhez a világhoz, én szeretnék becsületesen, de jól megélni. Idehaza úgy látom, hogy a multik outsourcingja miatt ez nem lehetséges, nevetségesnek találom a 200 egynehányezres mérnöki fizetéseket. Van annyi tőkém már, hogy a tanulmányaimat meg tudjam finanszírozni. Szerintetek vágjak bele? 29,5 évesen lennék pályakezdő, a nyelvtudásommal sem lenne gond. Jól tudna esni egy-két élettörténet vagy biztatás, vélemény.
Előre is köszönöm!
Egyik komoly fenntartásom, hogy kint magyarként talán nehezebben boldogulnék, bár nem hinném, hogy ez az a közeg lenne, ahol a dolgos külföldit nagyon le akarnák húzni.
Fúúú tényleg nem akarok senkit az élettörténetemmel terhelni, de... A sztorihoz hozzátartozik, hogy kevés, de közeli barátom volt, gyakorlatilag kettő, az egyikkel annyira bírjuk egymást, hogy a sok kilométer is fenn tudná tartani a barátságunkat, a másik pedig úgy érzem elárult engem és kihasznált, így most jutottam egy olyan töréspontra is, hogy már semmi nem tart Magyarországon. Az építőipari munkát is vele közös vállalkozásban képzeltem el...
Meg hülye preferencia, tudom, de szeretném a fokozatokat felépíteni, először Budapestet hagynám el, és lennék Gödöllőn kolis, utána már nem lenne annyira erős a kontraszt, ha az országhatárt kell átlépni.
Pont hogy vonz a vidéki jelleg, iszonyú családias osztályom volt anno, 11 (!) fős és jobban hittem mindig az ilyen ,,különutas" megoldásokban, mint a ,,tömegtermékekben". :,D
Akkor rosszul gondoltam szakirány terén, csak gondoltam ha már építőipari vállalkozásba adnád a fejed akkor van értelme "elmélyíteni" a tudásodat az általam írt szakirányban.
A diplomádba nem fogják beleírni, hogy nappalin vagy levelezőn végezted el az iskolát. Én nekem a BSc nappali volt, az MSc meg levelező. Az önéletrajzodba beleírod vagy nem aztán elmondod állásinterjún legjobb esetben, hogy mire jársz.
A kor meg ne hátráljon. Volt egy olyan munkatársam aki 30 vagy 31 éves korában kezdte el és csináta végig pont a SZIE-n a gépészt, csak energetika szakirányon, mert épületgépészt nem akartam indítani a tanárok, az energetikát meg szerintem kerüld, mert azzal még jogosultságot sem kapsz.
Volt mesteren olyan szaktársam akik a BSc-t is a SZIE-n csinálták, azt mondták a gépgyártós a legnehezebb, keményebb és legszínvonalasabb szakirány, mellé lőni nem fogsz, csak az építőiparral nem fog összepasszolni.
Ponthatár a SZIE-n sincsen 300 pont fölött. Kicsit több, mint 1 hónap múlva meg kiderül, hogy milyen feltételek és pontszámítások lesznek a jövő szeptemberre induló képzésekre. A nyelvvizsgát eltörölték de az emelt érettségit bent hagyják és mérnöki szakra valószínű matek, fizika vagy informatika emelt érettségi lesz a kötelező.
Igen, a létesítménymérnök MSc-ben valóban elindítják, azon végeztem én is, de BSc-n a volt szaktársam a levelezősökkel együtt tudta elérni, hogy induljon a szakirány és így a levelezősökkel kellett szakos órákra járni.
Kérdező, ha elkötelezett vagy, akkor egy remek szakma lesz a kezedben és a mesterképzést akár intézményen belül vagy ha nem akkor másik egyetemen tudod folytatni nappalin vagy levelezőben is. :)
Amikor én tanultam még nem létezett ez a képzési forma.
Nem egyszerű a nappalis órák mellett dolgozni 1-2 napot.
Lesz munkatapasztalatod, viszont az elején a szamárlétrát mászatják meg veled. Tehát elmész a gyárba a gyártósorra, esetleg csiszolsz, forgácsolsz, kis CNC-zel stb. Legalább is ezeket tudom elképzelni, aztán előbb-utóbb számítógép elé fognak rakni és ott is elkezdesz majd belejönni a dolgokba.
Kb. bármelyik egyetemre is mész az első 3-4 félév az alapozó tantárgyakról szól, utána van a szakosodás, ahol az érdemi részét tanulhatod valaminek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!