Valóban ennyire kilátástalan az elhelyezkedés bölcsész diplomával / diplomákkal?
Mindenhol csak azt olvasom , hogy a bölcsészdiploma úgymond értéktelen, mivel az álláskeresésben nem biztosít előnyt.
Én eredetileg Szlavisztika / Skandinavisztika (Major - minor kombó, ha az egyik túl nehéznek bizonyul, akkor angollal váltanám a minort, mivel az alapból megy C1 szinten és mindig is érdekelt az irodalom, a történelem és a kultúra így összességben.), azonban mindenhol csak azt hallom, hogy "Lehetetlen vele elhelyezkedni" "Csak időhúzás, aztán betanított munka" "5 év után mehetsz majd szobanövénynek egy multihoz."
Rettentően vonzanak ezek a szakok, szívesen hallgatnám őket akár mint "külső szemlélő", azonban teljesen elbizonytalanít a társadalom véleménye.
Bölcsészdiplomával rendelkezők, ti hol helyezkedtetek el a diplomátokkal? Elégedettek vagytok a munkahelyetekkel?
Leendő bölcsész hallgatók, mi a tervetek az egyetem után?
Azt tanuld ami érdekel. Ha most nem fogsz vele olyan fizetéseket kapni mint pl. a mérnökök akkor mi van? Téged ez érdekel. Csak azért nem érdemes elmenni egy képzésre mert jól fizető állásokat lehet vele megkapni. A vége mindig az, hogy az illető utálni fogja a munkát.
Nyelvszakokkal lehetsz tolmács, fordító, stb. Nem utolsó sorban ki is mehetsz azokba az országokba, és vállalhatsz ott munkát. Vagy elmehetsz egy multihoz ahova keresnek ilyen-meg olyan nyelven beszélőket.
Minden diplomával el lehet csípni jó fizetéseket, csak oda kell tenni magad. Van ahol ez a kötelező tantervben mutatkozik meg, de van ahol ez az extra hozzátett munkát jelenti.
Nyugodtan válaszd ezt a kombinációt ha téged ez vonz. Le kell tojni ki mit gondol.
Én villamosmérnökin tanulok. Engem ez érdekelt, és egyáltalán nem izgat mennyit lehet vele keresni. Azok akik a pénzért jöttek tanulni, már vagy kibuktak vagy összeszedtek 2 év csúszást.
Vannak közvetlenül piacképes bölcsész szakok (kommunikáció, jog); de a többséggel valóban nem lehet közvetlenül elhelyezkedni.
Dunának azért nem mennék ettől. Betolsz mellé szombati levelezőn egy gazdasági szakot, és ott vagy, ahol azok, akiknek csak a gazdasági szakuk van, csak te tanultál pluszban valamit, ami érdekelt.
Így viszont már értékes a bölcsész szak, például ha ilyen különlegesebb nyelvet tanulsz (héber, arab, kínai, japán, szláv vagy skandináv nyelvek), akkor menj mellé nemzetközi gazdálkodásra (kb. külkereskedelem), és máris erényt tudsz kovácsolni a bölcsészségből.
Nederlandisztika jó lehet mert
ritka
"Azt tanuld ami érdekel. Ha most nem fogsz vele olyan fizetéseket kapni mint pl. a mérnökök akkor mi van?"
Jó ötlet! Elmondom majd a 2 gyereknek, amikor cipő darabja 10 ezer, 4x egy évben évszakváltáskor, hogy bocs, nincs rávaló. De anya legalább azt csinálja, amit szeret. És akkor mi van? Nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!