Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek idén orvosira...

Ha felvesznek idén orvosira akkora miből tanulhatnék előre a nyáron?

Figyelt kérdés
Anatómiai atlaszra gondolok. Az emberi agyat, tüdőt mikor veszik?
2010. júl. 12. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Ne tanulj előre. Totál felesleges. Ráadásul egy csomó dolgot meg sem fogsz érteni addig, amíg el nem mondják.

Minimális latin tudás sem árt hozzá.

De amúgy első félévben nálunk (Szegeden) felső végtaggal (csontok, ízületek, izmok, erek, idegek, tájanatómia) kezdünk, aztán alsó végtag. Második félévben mellüreg, légutak, szív, emésztőrendszer.

Inkább élvezd ki a nyarat:)

2010. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok. Más egyetemeken kicsit eltérő lehet a tematika. Pl. Pesten úgy tudom első félévben van koponya is, meg azt hiszem embriológia is. Pécsen meg első félévben nincs is anatómia.


A tüdőt már írtam, hogy második félév, az agy úgy tudom harmadik.


A tankönyvek pedig: Funkcionális anatómia (Szentágothai), atlasz: Sobotta (de jó a Szentágothai is)

2010. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem teljesen felesleges előre tanulnod. Örülj neki, hogy van egy kis szabadidőd, elég lesz szenvedned ezzel, ha elkezdődött a suli. És az első év, főleg első félév elég laza még, legalábbis nálunk Debrecenben így van. Semmi szükség rá, hogy előre gyötörd vele magad. Én még nyáron (kivéve persze vizsgaidőszak) egy szót nem tanultam előre, és már a felén túl vagyok. Inkább szórakozz, amíg lehet, mert egyetem mellett később, nem nagyon lesz rá sok lehetőséged.
2010. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!