TOP100-as külföldi egyetemen mennyire számít a szakválasztás?
Vagy az egyetem neve fontosabb ilyenkor? Meg az alumni és a kapcsolati tőke?
Egy kevésbé jól hangzó szak is bejöhet hosszabb távon?
Attól még nem lesz sokkal másabb a diplomád, csak mert jobb/ismertebb egyetem. Sőt, egy gyengébb szakkal talán még rosszabbul is jársz, hiába top 100-as egyetem.
Ha egy átlag magyar egyetemről vagy netán az Oxford-ról van mondjuk IT diplomád (direkt nem két különböző szakot írok példának), akkor is ugyanolyan munkaköröket töltesz be (bár szaktól függ persze, mert kint külön ágakra vannak osztva a diplomák IT-ban), és akkor is ugyan azon a helyen dolgozol majd, nem fognak kiragadni és betenni a ranglista élére azonnal. Többet sem fogsz keresni ha azonos a képzési szint. (MSc mindkettő mondjuk).
Annyival leszel előnyben, hogy a munkáltató nagyobb eséllyel választ téged ki a CV-d alapján elsőnek, mint valakit aki mondjuk Miskolcra járt.
És amúgy is, a tudás felülírja a diplomádon lévő egyetem nevét.
Én sem egy Russell Group egyetemre járok, és talán a legnevesebb egykori itteni diákok is max csak angol parlamenti képviselők (mondjuk elég sokan jártak ide ilyenek), meg egy híres angol festő.
De mondjuk tört már innen ki egy (azt hiszem) pakisztáni származású játékfejlesztő, aki jelenleg az USA-ban dolgozik, és mélyen benne van a keze az Assassin's Creed nevű játék fejlesztésében.
Szóval ne jelentkezz csak azért egy gyengébb szakra, mert jobb egyetemen folyik a képzés. Mindenképp azt tanuld amiben jó vagy, és amiben látsz jövőt.
Nagyon attól függ, hogy mi lenne a két szak.
Ha az egyik egy mérnöki/IT-s, a másik pedig valami társadalomtudományi képzés, akkor egyértelmű, hogy a reálos képzéssel sokkal jobb esélyeid vannak a munkaerő piacon.
Számít az egyetem neve, de csak az első munkahelyeden és ott is csak akkor, ha a tanuláson kívül ZÉRÓ szakmai tevékenységet tudsz felmutatni. Utána már csak a szakmai tapasztalat a mérvadó. Ha egy kevésbé neves egyetemen tanulsz, de a képzés alatt szerzel gyakornoki állást, jó kapcsolatot ápolsz a tanáraiddal akik bevesznek kutatásokba/beajánlanak valahova, akkor végeredményben mindegy hol tanultál.
Természetesen mindig lesznek olyan munkahelyek, ahol nagyon megnézik hol végeztél, de nem csak az egyetem nevén múlik az, hogy behívnak-e egyáltalán interjúzni. Jól felépített CV is szükséges hozzá (nem csak a tartalma, hanem a megjelenése is.) Ha pedig behívnak beszélgetni, onnantól csak a te tudásod és személyiséged számít.
Milyen szakokat néztél ki, és hol, ha szabad tudni?
A Univeristy of Amsterdam-on az alábbiakat:
Társadalomtudomány:
- Political Science - Political Economy track
Vs. ugyaninnen valami üzleti képzés, csak ahhoz a GMAT-ra már nem lenne időm ebben a jelentkezési időszakban.
Esetleg még az jutott eszembe, hogy mivel úgyis csak egyéves a képzés, így utána onnan felvételzik valami belga TOP100-as egyetemre, valamilyen International Business vagy hasonló szakra.
Sajnos az alapszakos GPA-m nem elég jó a GMAT nélkül. Viszont a Political Economy-n tudnék hozni egy 90%-os CGPA-t. Meg addig még lenne egy évem megcsinálni a GMAT-ot. (700 körüli pontszámra)
Mindkettő szak érdekelne, de nem tudom melyik lenne hasznosabb.
Éveken át?
Egyévesek a mesterszakok Hollandiában és Belgiumban is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!