Mit válasszak? Külföldi egyetem vagy magyar egyetem?
Egész életemben külföldön akartam tanulni. De most hogy itt vagyok már a finishben kicsit elbizonytalanodtam.
Felvettek Angliába 4 egyetemre is.(közülük se tudok választani) és itthon pedig bejelöltem a Corninust, és mivel már van 2 előrehozott emelt érettségim már most 100% hogy oda is felvettek.
A szüleim se túl segítőkészek... elég jól állunk anyagilag de folyton azt mondogatják hogy ők ezt nem fogják bírni anyagilag.(ami amúgy nem igaz mert a tanulmányi eredményeim miatt és mivel angliai viszonylatban kevés a jövedelmünk, jogosult vagyok az ösztöndíjra+ a tandíjat a diakhitelből fedezném + amennyi időm lesz attól függően vállalnék munkát is egyetem mellett.Szóval nekik tényleg minimálisan kéne csak támogatni engem.)
És amúgy azt mondták hogy ha itthon maradnék akkor kapok egy lakást Budapesten.. ami szerintem butaság mert csak hitelre tudnánk megvenni... meg ha itthon maradok akkor biztos nem dolgoznék egyetem mellett, mert nem hiszem hogy Corvinus mellett lenne rá időm és energiám. Angliába is csak ezért tenném mert muszáj.
Háttérinfó: vállalkozó leszek, ha "nagy" leszek":)
Corvinson a gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven) szakra jelentkeztem.
Angliába pedig felvettek a Lancaster egyetemre, ami ott a 8. a ranglistán. Az itt választott szakom Management és Entrepreneurship(vállalkozás tudomány) with a year in industry(!)-ami annyit tesz hogy 4 éves a képzés és a 3.évben az egyetem intéz nekem egy munkahelyet, a szakterületem szerint, ahol dolgozni tudok.
Plussz még felvettek másik 3 angol top20 egyetemre: Sussex, Kent, East Anglia
Re röhögtess!
Én igazán nem pártolom, hogy az ember külföldre rohangáljon, ha itthon is elégedett lehet, de a te helyzetedben egy percet sem haboznék! Méghogy a BCE:)) (Amúgy jártam oda, még ha szakváltás miatt ott is hagytam.)
A szüleidet ne vedd túl komolyan, ezek szerint ők a stresszelős fajtához tartoznak, és minden verzió esetén találnának aggódnivalót.
Nem ingyenes. De EU állampolgárként jogosult vagyok diákhitelre. És a kondíciók meg se közelítik a hazai hitelekét... mindenképpen annyi összeget kell majd visszafizetnem hogy anyagilag ne érezzem meg.
A szüleim ezen is pánikoltak. Mondván adóssággal kezdem az életem.
De rengeteg barátnőm van kint Angliába tanulni és mindneki diákhitelt vett fel. Szóval ez a része miatt annyira nem aggódom.
Kedves 5-ös: nem azt írta a kérdező, hogy a Lancaster gazdasági vonalon a legjobb, hanem összességében. Összességében pedig nálunk nem a BCE a legjobb. (Mondjuk én csak kari listát láttam, de ott a BCE egyik kara sem volt a Top 10-ben).
Persze, meg lehet csinálni, hogy itt járja az alapképzést a kérdező, de nem is csak az számít, hogy milyen a képzés, hanem a környezet, az életforma: nagyon gazdag tapasztalatokat szerezhet és az élet mindn területén sokat tanulhat, ha kinn tölt 5 évet (és szakmailag is sokat számítana).
Persze, ha ANNYIRA jó lenne az itthoni képzés, hogy megérné maradni, az más kérdés lenne. De annyira azért nem jó... És az alapképzés túl hosszú, rengeteg időt elvesz az ember életéből kb. a semmiért. Legalább VALAMI haszna legyen.
És azt is számításba kell vennie, hogy MOST felvették. Nem biztos, hogy 4 év múlva, a BCE alapképzéses diplomájával a kezében is meg fogják tenni. (Nem is azért, mert az a BCE diplomája lesz, hanem más élethelyzet, új verseny, és megvan benne a kockázat, hogy esetleg akkor nem sikerül majd. Egy kinti alapképzéssel nagyobb eséllyel kerül be kinti mesterképzésre is.)
Kedves #6-os: én pedig nem az ehyetemi rangsorról beszéltem (amiben egyébként gazdasági képzésben az első helyen vannak a corvinus karjai), hanem a felvettek pontátlagáról(A corvinusra járnak a legjobb diákok Magyarországon pontszámok alapján). 420 pont alatt corvinusra még fizetősre sem vesznek fel, a Lancasterre pedig milyen magas a léc? A 8. Legjobb egyetemre azért nem a legtehetségesebbeket fogják felvenni.. Tehát ezt kilőttük, miben lehet más még az ha külföldön végzi az alapot?
" a környezet, az életforma: nagyon gazdag tapasztalatokat szerezhet és az élet mindn területén sokat tanulhat.." Azért kint sincs kolbászból a kerítés, persze jóval jobb a helyzet mint itthon, de ezek a "gazdag tapasztalatok" tényleg megérnek 27000 fontot (nagyjából 10 milla), főleg úgy, hogy a corvinuson is elmehetne erasmusra?
"MOST felvették. Nem biztos, hogy 4 év múlva, a BCE alapképzéses diplomájával a kezében is meg fogják tenni." Rengetegen kimennek külföldre mesterképzésre corvinusról, sőt, inkább az a ritka, aki nem megy ki. Egyébként csak úgy mondom, mostanában fognak az LBS-ről (London Business School, Európa legnevesebb egyeteme) előadást tartani a corvinuson, hogy a mester tanulmányaikon gondolkodókat odacsábítsa.
Összességében tehát:
a Corvinuson legjobb diákok vennének körül, a Lancasteren azok, akiket csak a 8. legjobb egyetemre vettek fel.
Alapképzést nem számít annyira, hogy hol végzed, ha mestert is fogsz végezni. Mestert én is erősen ajánlom, hogy külföldön végezd.
Külföldön viszont, ahogy #6-os mondta,"gazdagabb tapasztalatokat" szereznél, azaz megismernéd az ország kultúráját, jobban elsajátítanád a nyelvet. Ha ez megér neked 27000 fontot akkor menj ki.
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
Az igazság az hogy mindkét oldalt hatásosan védtékek szóval most még jobban el vagyok bizonytalanodva mint az elején...:)
Tényleg nem tűnik rossz ötletnek hogy Corvinuson csináljam az alapszakot! De az is teljesen igaz hogy nem tudom előre hogy hogyan fog sikerülni... ha valamifolytán rossz osztályzattal diplomázom esélytelen a külföldi mesterszak.
Viszont abban sem vagyok biztos hogy a mesterszakra lehet e felvenni diákhitelt, mert azt biztosan tudom hogy a szüleim nem tudják majd kifizetni a közel 5 millios évi tandíjat.
A Lancasterről annyit hogy összesítve is 8. és management szaknál is a 8 helyen áll. És én nem úgy hasonlítottam össze őket hogy az kint több száz egyetem közül "csak" 8., Corvinus meg itthon a pár egyetemünk közt első. Hanem az összesített világrangsort néztem. Lancaster a világon a 137.legjobb egyetem, míg Corvinus nincs a listán sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!