Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit gondoltok Németországról?

Mit gondoltok Németországról?

Figyelt kérdés
Sziasztok..az a helyzet, hogy anyukámék Németországban élnek (én a mamámmal lakom) és én most vagyok 8.os.És azon dilemmázunk ,hogy jó lenne-e ott kezdeni a 9.osztályt, vagy inkább maradjak itt. Sajnos nemtudom ,hogy mennyi isőbe telne mig a nyelvet ugy sajátítanám el, hogy tudjak tanulni is..és most fog augusztusban születni egy kistesóm.:D.köszönöm a válaszokat
2010. márc. 23. 14:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nézd, az 'oktatási' németet gyorsan meg fogod szokni, azzal nem lesz gond, maximum azzal, hogy Németország bizonyos területén 13 osztály van, és ezért picit le vannak maradva a tananyaggal néhány helyen.

Szerintem próbáld meg, ha nem is tudsz majd rendesen tanulni, veszítesz egy tanulási evet, cserebe megtanulsz perfektül németül, nem éri meg (Ha belegondolsz, h 12 év a suli, és kb. ennyi tantárgy van, minden tantárgyra áldozhatsz egy évet, nem?)


Sok sikert kívánok!

2010. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Használd ki a lehetőséget mindenképp! Németország az egyik legjobb Európai ország.. Amerika mégjobb, de ne hagyd ki Németországot, mert gyönyörű!
2010. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, ez az életed egyik legjobb lehetősége. Ha kimész egy évre Németországba, úgy hogy már van alapod, nagyon gyorsan és sokat fogsz fejlődni. És nemzetközi barátokra is szert tehetsz, az mindi
2010. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

én épp márciusban jártam Németo-ban és nagyon tetszett! Bár van pár érdekes törvény.. pl az egyik valami ilyesmi: 16 év alatt este 8 után nem mászkálhatsz felnőtt nélkül..

de szerintem nem járhatsz rosszul egy ilyen kalad és tanulmány során :)

2010. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Amerika szerintem nem jobb mint Németország,(mi itt élünk Németben), nem 1 ismerősöm, rokonom van aki Amerikában él, és sokkal szívesebben élne Németben. (persze ezek magyarok, de van köztük amcsiban született és élt magyar is, aki szerint szintén jobb németben) Ha az embernek családja van, sokkal támogatóbb a német politika, mint Amerikában. Erre valszínű szüleid is rájönnek majd, és ha lesz rá lehetőségük, lehet vissza sem mennek majd.

Ha csak 1 év, én maradnék a nagyimmal:)ha, több, akkor minél előbb, annál jobb. A nyelvet tökéletesen meg azt tudja, aki ott született, vagy már 6 éves korig kikerült. A többi csak szeretné úgy tudni:) ha zavar, hogy lemaradsz az itteni sulival, és van esély rá, hogy itt folytasd, akkor maradj, de ha úgysem maradsz Magyarországon ezentúl, akkor menjél inkább.

2010. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ejj, ha én kimehetnék Németországba, soha többé haza sem jönnék! Amúgy a nyelvet aránylag könnyen megtanulhatod ha kint élsz, hiszen minden nap hallhatod. És néhány év múlva anyanyelvi szinten beszélhetsz németül.
2010. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

én a helyedben nem is gondolkoznék, Németország a legjobb hely ezen a bolygón simán mennék, ha ilyen lehetőségem lenne.

de sajnos nincs. :(

2010. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!