Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit gondoltok Németországról?

Mit gondoltok Németországról?

Figyelt kérdés
Sziasztok..az a helyzet, hogy anyukámék Németországban élnek (én a mamámmal lakom) és én most vagyok 8.os.És azon dilemmázunk ,hogy jó lenne-e ott kezdeni a 9.osztályt, vagy inkább maradjak itt. Sajnos nemtudom ,hogy mennyi isőbe telne mig a nyelvet ugy sajátítanám el, hogy tudjak tanulni is..és most fog augusztusban születni egy kistesóm.:D.köszönöm a válaszokat
2010. márc. 23. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű mindent megtanulni egy idegen nyelven, de bele fogsz tudni rázódni. Egy középszinttel már lehet tantárgyakat hallgatni, de persze nem lesz könnyű. Viszont én csak ajánlani tudom neked Németországot, Európa egyik legnormálisabban működő országa, ráadásul rendesen megtanulod Európa második legfontosabb nyelvét, német kultúrát, ebből csak előnyöd származhat.
2010. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Menj ki nyugodtan, majd belejössz:)

de h h külön éltek?

2010. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért élünk külön mert eleve Amerikában éltek anyumék (mert elváltak a szüleim és anyum hozzáment a mostani férjéhez) és most Németo.ban kaptak munkát és igy engem is hívtak..és nagyon szeretnék, hogy én is velük legyek..de a mamám nagyon hiáynozni fog HA elmegyek..

már 8 éve tanulok németet 5ös vagyok belőle de nem azért mert a nyelvtanját tudom..:/ és nagyon nehéz a német..és csak egy évet lennénk ott utána mennénk vissza Amerikába..szóval ez igy most kockázatos lesz hogy egyik orszagban se tudok elvégezni egy osztályt.:/

2010. márc. 23. 15:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem debreceni a mamád???
2010. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
miért?
2010. márc. 23. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:
Már mindegy, mert végig olvastam amit írtál és rájöttem hogy anyának az ismerősének az unokája kinn élt Németországban és most jött a mamájához. De nálad fordítva van.
2010. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

ha valaki, én biztos tudok neked szolgálni neked egy-két infóval Németországról, ugyanis ott éltem öt évig, ráadásul pont ovi vége-iskola eleje időszakban, tehát bel kellett kóstolnom a német iskolai életbe is.

Először is, hogy mennyire nehéz megszoknod a környezetet, megtanulni a nyelvet függ attól is, hogy hova mész, mivel Magyarországon az iskolában valószínűleg csak a Hoch-Deutsch-ot nyomták, ezzel ellentétben Németország bizonyos részein jelentősen eltér a nyelv, akár a szórend, szószerkezetek is, szóval jelentősen megnehezedik a dolgod, hogyha egy ilyen régióba költözöl, mint hogyha egy viszonylag Hoch-Deutsch-hoz hasonló nyelvet beszélő régióba kerülsz.

Csak dicsérni tudom Németországot, komolyan, sokkal nagyobb ott a rend, mint itt Magyarországon, és a hangulat is jó (pl. Németek oda vannak a fociért, az osztályom, amikor másodikosan pont egy német válogatott meccs napján mentünk kirándulni, vittek a kirándulásra TV-t...:)).

Ami a másik előnye annak, hogy több országban is tölthetted gyerekkorodat az, hogy megtanulsz különböző (erősen különböző) emberekkel kommunikálni, és ez az életben nagyon fontos. Ha később kimész Amerikába, mint írtad, még jobb, mert még egy kultúrát ismersz meg, valamint beszélni fogsz a világ legfontosabb nyelvei közül kettőt szinte anyanyelvi szinten, ha sokat beszélgetsz kint tartózkodásod során.

Egyébként, ha kimész Németországba, keress a városban egy magyar csoportot, ott is rendkívül jó hangulat szokott lenni, és ők még jobban tudnak segíteni a beilleszkedésben, mint a Németek.


Remélem segíthettem, üdv

2010. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm..de gy év alatt megtanulnhatnék tökéletesen németül?:O
2010. márc. 24. 18:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen nem, de azt megmerem kockáztatni hogy egy emelt-szintűhöz elég tudást szereznél németből:)
2010. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
csak az nagyon gáz hogyha visszatennének egy osztállyal..és én inkább akkor ide járnék suliba mert ide felvennének egy nagyon jó suliba ..és addig is a mamámmal lennék..és akkor angol nulladikra mennék és addik megtanulnék angolul..dee nemtudom..mert ugye egy 1és megyünk vissza Amerikaba..
2010. márc. 24. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!