Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol éri meg jobban tanulni?...

Hol éri meg jobban tanulni? Magyarországon, vagy Ausztriában? (felsőoktatás)

Figyelt kérdés

Főiskolára szeretnék menni, turizmus-vendéglátási szakra.

Itthon a BGF-en gondolkodtam.

Mivel itthon nincs jövője ennek a szakmának, lehetetlen belőle megélni, ezért gondolkodtam Ausztrián.

A kint lakással, munkával, anyagiakkal, nyelvtudással nem lenne gondom.

Tanulást, végzettséget, diplomát tekintve, hol ismernének el jobban, hol érné meg inkább kitanulni ezt a szakmát? Budapest, vagy Bécs? Kéne egy kis megerősítés...



2013. júl. 31. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
A magyar diplomát nem ismerik el mindenhol a világon, de az osztrák az igen előkelőnek számít. Így az osztrák egyetemi végzettséggel Magyarországot leszámítva mindenhol jobban el tudsz helyezkedni. Itthon leseszArnak.
2013. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ausztriában, és NOban jártam egyetemre természettudomanyos szakon, a turizmushoz nem különösebben értek.

De:

Mindenesetre nehezen tudom elképzelni, hogy az osztrák diplomát itthon nem respektálnák. (Persze a legjobb magyar intézmény vs a legvidékibb osztrák lehet h nem igaz)

Már csak abból is kiindulva, hogy egy osztrák diplomához kiváló német nyelvtudás "jár", és a lehetöségek pl. angolul is jól megtanulni a jó helyeken biztosan hangsúlyosak - a turizmusiparban nagyon is számítanak a nyelvek.

Nyilván az osztrák turisztikai hagyományok is jelentösen a magyar elött járnak. Ausztria GDPjének jelentös részét teszi ki a turizmus: városi, vidéki, síelés, etc. Magyarországhoz képest dágábbnak nyaralóhelynek számít, általánosságban a szolgáltatások minösége is magasabb. Meg lennék lepve, ha a képzés minösége ezt nem türközné.


Azt honnan veszed, hogy MOn nincs a turizmusnak jövöje, én ugy tudom az az egyik ágazat amelyik már idén is nött, bár állítólag a statisztikák szerint 'fapados ország' vagyunk, i.e. inkább fiatalok, backpackers és kispénzüek jönnek ide mint pl. ausztriába, de ezt sztem eddig is tudtuk.


Világtrendek szintjén, tudtommal a turizmus az egyik olyan iparág aminek a pozitív fejlödése várható, mivel a BRIC országok életszínvonala nõ és százmilliók érik el azt az életszínvonalat , hogy pl. EUrópába jöjjenek nyaralni - kérdés, hogy MO képes-e eladni magát, hogy nagyot hasítson ebböl a piacból.

2013. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy nincs jövője a túrizmusnak MO-n, de Ausztria jobban csinálja. Meg ők szerencsésebbek. Ott vannak a nagy hegyek, sok sípájával, igen jó infrastruktúrával.

Nos, a MO legjobb egyeteme a világranglistán a 152. helyen van ha jól emlékszem, de semmi féle képpen nincsen a top 100-ban egyik se.

Ausztria legjobb egyeteme az Universität Wien a világ 52. legjobb egyeteme, Közép-Európa legjobb egyeteme.

Szóval ha valaki az utóbbin végez, akkor nagyobb valószínűséggel ismerik el, mintha MO legjobb egyetemén végez, az ELTE-n.

Persze ha valaki osztrák diplomát csinál, akkor párosul mellé egy kiválló német és lehet egy nagyon jó angol is...meg anyanyelve a magyar.

De ki az, aki osztrák/német/francia/angol diplomával visszamegy Magyarországra?? Közel nem fizetnek meg úgy és a tanulmányi színvonal alatt kell dolgoznod, pert pénz az nem igen van.


Lehet, hogy okoskodok, javítsatok ki, ha nem így van, de én ezért megyek a Technische Universitätre Bécsben, mert tudom, hogy ha megcsinálom, akkor olyan diplomám lesz, amit jól megfizetnek.

2013. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én nem mondtam, hogy nincs jövője a túrizmusnak MO-n, de .."

nem te, a kérdezö mondta:-)


"Ausztria legjobb egyeteme az Universität Wien a világ 52. legjobb egyeteme, Közép-Európa legjobb egyeteme."

Azért nem olyan egyszerü, de marketingszövegnek jó és kell is. Minden Egyetem arra a Rankingre hivatkozik, ahol a legjobb, erröl írtam még itt, asszem pont a Te kommentedre reagálva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


"De ki az, aki osztrák/német/francia/angol diplomával visszamegy Magyarországra?? Közel nem fizetnek meg úgy és a tanulmányi színvonal alatt kell dolgoznod, pert pénz az nem igen van"

Ja, csak azért, mert elsöre azt írtad "Magyarországot leszámítva mindenhol jobban el tudsz helyezkedni. Itthon leseszArnak"

Hát ja, MOn kb. magyar fizetések vannak, Ausztriaban ennél magasabb, Svájcban, Norvégiában meg Dubaiban még magasabb az életszinvonal, de Bulgáriában meg MOinál is alacsonyabb.

A pénz nem mellékes, de az életet nem lehet egyetlenegy excel oszlop 'rendezz' gombja alapján élni (vagyis Dubaiban ;). Nekem most épp semmi kedvem budapeströl bécsbe költözni, nem jött be az a város. De ez már magánügy,

viszont abban megegyezhetünk, hogy osztrák turisztikai diploma nem hátrány magyarorszagon sem a magyarhoz képest, asszem ez az amiröl a kérdés szól.

2013. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyet kell, hogy értsek veled.
2013. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!