Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért nevettek ki és fújólták...

Miért nevettek ki és fújólták le ezt az ötletemet? Pedig Én nagyon is komolyan gondolom!

Figyelt kérdés
Úgy tervezem az egyetemet Japánba fogom kezdeni. Utánanéztem mindennek jelenleg is tanulom a nyelvet az angol mellett és biztos vagyok benne hogy Oda fogok menni! Elmondtam a szüleimnek és anyukám nevetett apum pedig csak simán lefújólta hogy 'lehetetlen' meg 'úgyse jön össze'. Nekem ez tényleg nagyon fontod! És valóban akkora hülyeséget mondtam volna? Mindig is ki szerettem volna jutni. Bár még messze van az egyetem szerintem ahogy ezt fogadták az nem volt valami igazságos.
2013. júl. 4. 18:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*fontos
2013. júl. 4. 18:44
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagiakat is megnezted? Mennyibe kerul a megelhetes, az egyetem esetleg egy kis szorakozas? A nyelvtudas, penz nelkul edes keves egy ilyen mokahoz. Arra mar nem ternek ki, hogy nem erdemes olyan orszagba tervezgetni eveket/eletet, ahol meg soha nem jartal. Persze lehet, hogy tevedek es voltal mar japanban ezt innen nem tudhatom. Fiatal vagy meg, lesz majd sok mas terved is.
2013. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Van megfelelő anyagi háttarem. Vagy hogy is fogalmazzak. De utánanéztem A Magyarországi Japán Nagykövetség oldalán milyen ösztöndíjak vannak. De ott van még az a lehetőség is hogy japán szakra megyek itteni egyetemen és onnan pályázok meg egy ösztöndíjat. Bővebben is kifejteném ezt de szerintem így is érthető.
2013. júl. 4. 19:12
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"De ott van még az a lehetőség is hogy japán szakra megyek itteni egyetemen és onnan pályázok meg egy ösztöndíjat."

Na, ez mar egy racionalisabb terv, bar a szuleid anyagi tamogatasara igy is lesz szukseged, csak nem olyan mertekben, mintha 18 evesen csak neki indulnal a semmibe.

Tervezni nyugodtan lehet, de ne csodalkozz, ha a szuleid nem vesznek komolyan, mert meg nagyon fiatal vagy! Ha 17 evesen is ez lesz a vagyad, akkor mar kezdhetik torni a fejuket, mit csinaljanak veled. :)

2013. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha kitart a lelkesedésed, és tényleg tudni fogod a japán nyelvet is használható szinten, akkor miért ne sikerülhetne.

[link]

Gondolom a fenti pályázat feltételeit olvastad, és majd ha eljön a Te időd akkor ezt szeretnéd megpályázni.

Egyáltalán nem butaság, biztos hogy nagyon sokra vinnéd egy ilyen ösztöndíjjal. Csak kitartás, és sok tanulás kérdése, de azért szerencse is kell hozzá, mint mindenhez az életben.

2013. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Van megfelelő anyagi háttarem."


És honnan? Csak nem a szüleidtől? Mert ha igen, akkor talán érhető, hogy beleszólnak abba, hogy mire is adnak pénzt. Nem gondolod?

2013. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előttem szóló!

Úgy hangzik a hozzászólásod, mint ha bűn lenne valakinek a családjára támaszkodni és számítani. (ha fiatal kora ellenére a kérdező jól méri fel az anyagi viszonyaikat)

Természetesebb hogy valaki abból indul ki ami őt körülveszi, és természetes számára, ezért úgy látja anyagilag a támogatása megoldható. Az hogy ezt kétkedéssel veszik a szülök és beleszólnak, ilyenről nem szabad egy gyereket lebeszélni meg kinevetni sokkal inkább támogatni kell, ha tényleg megoldható anyagilag a család részéről..én szülő korú vagyok és nem tini, de amikor én voltam ennyi idős ilyen lehetőségek nem voltak, most se gyakori az ilyen lehetőség, és kicsit hihetetlen a világ hova fejlődött, ma már mi minden elérhető egy fiatal számára ha tanul..

2013. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Nem, nem bűn támogatni a gyereket. Engem is támogatnak a szüleim. De azért Japánban tanulni nem százezres tétel szerintem.

És közel sem vagyok benne biztos, hogy a kérdező megfelelően fel tudja ezt és az anyagi helyzetüket mérni.

2013. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na igen ezt a kérdést már illett volna feltenni.:D 14.:)
2013. júl. 7. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!