Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tudtok a német iskolákról?

Mit tudtok a német iskolákról?

Figyelt kérdés

Idén kiköltözünk Dasingba. Tudtok a közelbe jó iskolát? Ott hogy van az osztályzás? Bizonyítvány érvényes? Mennyire vannak előítéleteik a magyarokkal szemben? 4-es 5-ös tanuló vagyok, ők azt tudni fogják hogy az itt jót jelent?

12/L



2013. jún. 17. 10:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de lenne még valami.

Milyen szakmát lenne majd érdemes választanom? Gondolom nem ilyen könyvelő mert örülök ha tudok majd kommunikálni nem hogy még könyvelni...

Igazából a szakács szakma vonzana de hát nemtudom a magyar szakácsok mennyire keresettek.

2013. jún. 22. 22:57
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ezen a héten költözöm ki Németországba, világ életemben kitűnő tanuló voltam. Most megyek 8. osztályba. Én Hechingenbe költözöm. Iskolát nem te választasz, be kell menni a Rathausba (Rathaus=városháza) és ott jelölnek ki neked iskolát. Legalábbis mi így tudjuk.
2013. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

12#,


Löktem neked egy zöldet. Helyes, amit írsz, hogy oda irányítanak, ahol van hely. Na meg a jegyeid is számítanak, hogy milyen tipusú az iskola, mert ha kitünö vagy, nem fognak egy Hauptschuleba dugni, hanem gimibe.

De közelebbi infót már most is be lehet szerezni a városházán. Csak egy emilbe kerül.

2013. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

A kérdezönek:


Igazából a szakács szakma vonzana de hát nemtudom a magyar szakácsok mennyire keresettek.

------------------

Nem biztos, hogy Magyar szakácsnak képeznek ki. Szerintem a hazai, (német) konyhát tanulják a gyerekek.

2013. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
18%
Én voltam német iskolába és majdnem belehaltam mert olyan nehéz én még moost is német angol iskolába járok de nem engednek angolra mert az előző német iskolámban csak német volt és azt mondták hogy nem tanulhatok angolt mert le vagyok maradva pedig még most is angolul tudok jobban és és most megyek 8-ba
2013. jún. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

11:43-as vagyok


Igazából -szerintem- külföldön nincs olyan magas szinten az oktatás, mint itthon. Egyik barátnőm egy éve költözött ki, és azt mesélte nekem, hogy hetedikben az itthoni ötödikes matematika anyagot vették, és mióta kiköltözött, mennyivel javultak a jegyei. (Megjegyzem, szinte nulla némettudással ment ki.) Több ismerősöm is kint tanul, és azt mondják, a magyart meg sem közelíti. Egyedül az első pár hónap a rémálom, amíg belerázódsz a nyelvbe.


Az előítéletről meg annyit, hogy nem Magyarország :D Teljesen mások az emberek. Én ahány német velem egyidős diákkal találkoztam, vagy felnőttel, mind segítőkész, kedves volt.



Hauptschule: alapvető általános oktatást biztosít a tanulóknak ötödik osztálytól a kilencedik osztályig. A tizedik osztály keretében a tanulók további képesítést szerezhetnek (középiskola felső osztályok, vagy szakiskola=Berufsschule)


Realschule: a középiskola (Hauptschule) és a klasszikus gimnázium között áll. Szélesebb körű oktatást biztosít a tanulóknak, mint a Hauptschule, és általában az ötödik évtől a tizedik évig tart. A Realschule-ban megszerzett bizonyítvánnyal a diákok szakiskolában tanulhatnak tovább.


Gymnasium: magasabb fokú középiskolai oktatást biztosít a tanulók számára, és általában az ötödik évtől a tizenharmadik évig terjedő időszakot foglalja magában. A tizenharmadik év végén a tanulók érettségi vizsgát tesznek (Abitur), amely egyetemi jelentkezésre jogosít.


Gesamtschule: ugyanazokat a tantárgyakat oktatják, mint más középiskolákban, az ötödik évtől a kilencedik vagy a tizedik évig (Berlin 7-10). A Gesamtschule integrálja a három előbbi középiskola pedagógiai és szervezeti tartalmát, egyes tárgyakat azonban a 7. osztálytól kezdve kétféle szinten (magasabb-alacsonyabb) oktatnak, a későbbi orientáció szerint. A Gesamtschule-ból átjárható az összes többi középiskolai forma. Az érettségi vizsga ugyanazokkal a feltételekkel szerezhető meg, mint más hagyományos iskolában.


Ezt erről az oldalról szedtem, a vége felé részletesen kitárgyalja az iskolákat.


[link]


Remélem segítettem :)


14/L

2013. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


09:24 megnyugtattál :D És köszi a linket..


Egyébként akkor ők döntik el hogy Realschule-ba vagy Hauptschule-ba raknak? Én választom ki hogy milyen fajtába szeretnék menni (gondolom az átlagon múlik) vagy az eddigi átlagomhoz képest? 4,6-os átlaggal hova küldenének?

2013. jún. 26. 13:37
 18/18 anonim ***** válasza:

Közben én kijutottam Németországba. (Én vagyok, aki a linket küldte :D)

5.00-s átlaggal Werkrealschule lett az, amit nekem kijelöltek. Pedig Gymnasiumba akartam kerülni. Nem kértek tőlem se bizonyítványt semmit. Azt mondták, egy évig járjak ebbe a gyengébb szintű iskolába, hogy belerázódjak a nyelvbe, kicsit felzárkózzam és év végén menjek be megint és akkor a német bizonyítványom alapján akár mehetek erősebb iskolába :)

2013. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!