Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tudtok a német iskolákról?

Mit tudtok a német iskolákról?

Figyelt kérdés

Idén kiköltözünk Dasingba. Tudtok a közelbe jó iskolát? Ott hogy van az osztályzás? Bizonyítvány érvényes? Mennyire vannak előítéleteik a magyarokkal szemben? 4-es 5-ös tanuló vagyok, ők azt tudni fogják hogy az itt jót jelent?

12/L



2013. jún. 17. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Mennyire megy a német?
2013. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szinte semennyire.

Max eltudom mondani hogy hívnak hány éves vagyok vannak-e testvéreim. Az angol már egész jól megy...

(egyébként most mennék 7.-be)

2013. jún. 17. 11:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyilván a hatodikba kell megint folytatni. Közben megtanulsz németül.
2013. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Járd újra azt az osztályt amit elvégeztél. Figyu sosem késő :) Kit érdekel ha lemaradsz egy évvel?? Legalább jobban fel fogod fogni az anyagot mindig. Meg addig is amíg nem megy a német beszélgetsz angolul. Ők elég PRO-k benne :D
2013. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát kicsit rossz lesz ha újra kell kezdeni de végülis logikus meg jobban járnék mintha kezdeném a 7.-et...

Egyébként megnyugtató hogy tudnak angolul mert a némettel nem sokra mentem volna :D

Amúgy én hallottam valami olyanról hogy 5.-ig van általános, utána 3 iskolafajtát választhatsz.. Hogy is van ez?

2013. jún. 18. 16:30
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

utána 3 iskolafajtát választhatsz...

-----------------

Hauptschule, Realschule und das Gymnasium.

2013. jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát nekem majd választanom kell? Melyiket válasszam? Fősuli, gimi később szóba se jöhet.. A legkönnyebbet kéne? Az melyik?
2013. jún. 18. 21:59
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Talán Realschule vagy Gymnasium :)
2013. jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Fősuli, gimi később szóba se jöhet..

---------

Ha nem akarsz gimibe járni, vagyis szakmunkásba mégy tovább, akkor a Realschule-t ajánlom. A Hauptschuleval is mehetsz szakmunkásképzöre, de nem minden szakmához elég a nyolc általános. Ezt jó lenne tudnod, hogy mi kell a szakmához.

2013. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hauptschule=8 osztályos

Realschule=10 osztályos (9 osztály plusz szakmunkás=Realschulabschluss)

Gymnasium= 12 osztály (Némelyik szövetségi államban 13 osztályos.)

2013. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!