Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás Németországban?

Továbbtanulás Németországban?

Figyelt kérdés

Most 8.-os vagyok,és ,ha minden igaz, akkor nagy valószínűséggel egy olyan gimibe vesznek fel,ahol emelt óraszámban tanulnám a németet!

(a mostani nyelvtudásom nem a legjobb,legalábbis szerintem,bár a tanárnőm szerint kb B1-es szintü tudásom van.(fogalmam nincs ,ez mit jelent?!))

Ha felvesznek ebbe a gimibe,akkor milyen lehetőségeim vannak a cserediákon kívül? Erasmus ilyenkor is lehet?

Nyáron mindenképp fejlődni szeretnék,különtanárhoz is megyek majd.



2013. márc. 1. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

bár a tanárnőm szerint kb B1-es szintü tudásom van.(fogalmam nincs ,ez mit jelent?!))

------------

A gimi végén általában B2-es szintre jutnak el a diákok.

Az pedig innen már csak egy lépés. Ehhez nincs szükséged különtanárra.

2013. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

de ez mit jelent?középfok?

én még az alapfokot is kétlem

2013. márc. 1. 20:29
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
b1 = középfok
2013. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kicsit gyengébb k.fok
2013. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy emelt óraszámban tanulnád a németet, nem sokat jelent, a tanártól függ. Én német fakultációs osztályba jártam, majdnem 10 év német tanulás után ott tartunk, hogy ich mache, du machst, er/sie/es macht... (persze jóval magasabb szinten tudtuk a németet, de akkor is ezt tanultuk) A kezdő németesek előrébb tartottak, mint mi, mert borzalmas tanárt kaptunk. Így átmentem egy másik suliba, ahol viszont rengeteg tanárom van, aki német anyanyelvű, nem is tud magyarul. Tisztára mintha Németországban tanulnék, minden tantárgy németül van szinte, németek is vesznek körül. Jó suli jó tanárokkal, és mindenki imád idejárni. Kapunk német érettségit is a magyar mellett, amivel egész Nyugat-Európában simán felvesznek bármely egyetemre. Ilyen suliból Mo.-n 2 van, Budapesten és Baján, de csak ajánlani tudom. Hol laksz?


Nyolcadikosan teljesen jó, sőt annál is jobb a B1-es szint, és hogy tudd, mi mit jelent:

A1 - Minimumszint

A2 - Alapszint

B1 - Küszöbszint

B2 - Középszint

C1 - Haladó

C2 - Mesterfok


És hogy milyen lehetőségeid vannak? Ezt pontosan hogy érted? Mit szeretnél elérni, mit akarsz kezdeni a némettel?

2013. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Köszi a választ!:)

Baranyában lakom,az akkor nincs is olyan messze,mármint a suli! A gond csak az,hogy engem biztosan nem fognak elengedni koleszba! Max 2-3év mulva! Amelyik suliba megyek,arról csak jót hallottam,bár kitudja.

Egyébként konkrét terveim nincsenek,azt tudom ,hogy érdekel a nyelv,vonz Németország és mindenképp szeretném a jövőben a németet összehozni valami jó kis szakmával,vagy esetleg egyetemre kerülni!

A legnagyobb gondom viszont az,hogy eddig 4éven keresztül csak heti 2,azóta pedig heti 3órában "tanuljuk"a németet!

Sehol nem tartanék,ha nem foglalkoznék ezzel külön,az oszt.társaim meg sem tudnak szinte szólalni.

A gimi(remélem,hogy felvesznek!),ahová megyek ,rajtam kívül olyan diákok mennek,vagyis szeretnének menni ,akik nagyon erős suliból/nemzetiségi iskolából mennek oda.:/

2013. márc. 3. 18:44
 7/12 A kérdező kommentje:

A lehetőségeimet pedig arra értettem,hogy ha esetleg nem vesznek fel ide,akkor más suliból hogyan juthatnék ki Németországba egy ,vagy fél tanévre? Megoldható ott is cserediákként,vagy hogy?

Erasmussal mikor/hány éves kortól lenne lehetőségem?

2013. márc. 3. 18:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Na akkor hasonló céljaid vannak, mint nekem. Én teljesen németbolond vagyok, imádom Németországot, a német nyelvet, a német embereket, zenéket, kultúrát, mindent! :)

Szerintem nagyon jó lenne neked a bajai suli, abból egyenes utat kapsz Németországba. Kihagytam, hogy ha jó tanuló vagy, még a repülőutakat is fizetik Németországba. Simán jelentkezhetnél még, ha tényleg csak a szüleid az oka, hogy nem, akkor ne hagyd magad! Beszélj velük! Nézzetek utána a Frankelnek (MNÁMK - Magyarországi Németek Általános Művelődési Központja) megéri! A kollégium nagyon jó, én is kollégista vagyok. Először féltem tőle, nem voltam soha egy nagy haverkodós típus, inkább kicsit magányos farkas, nem szeretek középpontban lenni és mindig másokkal lenni "egy szobába zárva", de nagyon kellemeset csalódtam. Ebben a suliban - a tanárokat is beleértve - mindenki nagyon jófej és kedves, segítenek mindenben. Ha szeretsz egy tantárgyat vagy ha kérdezel a tanártól órán, nem számítasz strébernek. Itt valahogy normálisabbak az emberek. Télen tornacipőben és pólóban járunk suliba, mert tök jó idő van, és a kolesz is itt van a sulinak egy épületében, nem kell kimenni az utcára vagy az udvarra sem. Nagyon nagy és szép az egész suli is, tényleg nézd meg. A szüleidnek mi a kifogása a kollégium ellen? Vagy te nem szeretnél kollégista lenni?

Szerintem megérné ide járni, itt a kezedbe adnak automatikusan egy felsőfokú német nyelvvizsgát, nem is kell hozzá nyelvvizsgáznod, egy magyar és egy német érettségit, amit egész Nyugat-Európában elismernek. Nem sok embernek lesz 2 érettségije és C2 nyelvvizsgája, szabad utad van az egyetemekre.


Lényegtelen, hogy eddig hogy tanultad a suliban a németet, ha külön is foglalkoztál vele, és tényleg B' szinten van. Az nagyon jó! De egyébként van 0. osztály is, ha úgy érzed, gyakorolnád még 1 évet a nyelvet, és utána vágnál bele igazán, bár szerintem ez fölösleges.


Egyébként az a gimi, amiről én beszéltem, ahová először jártam, Magyarországon mindig benne volt eddig az első 5 legjobb gimibe, most épp a 4. helyen áll. Régen tényleg az egyik legjobb volt, ma viszont borzalmas lett. Csak a régi hírneve miatt van jónak titulálva. Tehát az nem sokat számít, mit mondanak a tanárok vagy az internet, vagy hozzá nem értő emberek. Beszélj olyannal, aki oda jár. Ő fogja a legőszintébben megmondani szerintem, hogy milyen. Nem a tanár, hanem a diák természetesen.


Szerintem minden (jobb) suliban van lehetőséged cserediákként kimenni más országba, ha mégsem, akkor keress valami ilyen nyelvtanulócsoport-félét. Vannak ilyenek, én is jártam 8.-os és 9.-es koromba egy ilyenre, velük mentem többször Németországba és Ausztriába cserediákként. Illetve nyáron is sok lehetőséged van Németországba menni, abból is sokat tanulhatsz, nem csak a nyelvet, de megismerheted az országot is.

Mi az az erasmmus? Én még sosem hallottam róla, utánanéztem a neten, de nem igazán értem mi akar az lenni.

2013. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A "B'" az "B1" akart lenni. Bocs egyébként, egy kisebb regényt írtam :)
2013. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az Erasmus.. az nem valamilyen ösztöndíjprogram? :)
2013. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!