Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az amerikai diákoknak is van...

Az amerikai diákoknak is van ellenőrző füzetük? Amerikai vs. Hazai iskolarendszer

Figyelt kérdés
Ha van időtök írjatok le mindent az amerikai iskolarendszerről (gimi-egyetem) főleg a diákélet érdekelne^^ miben tér el az itthonitól? köszi minden válaszolónak:)
2009. szept. 10. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ellenőrző nincs. angoltanárom mesélte, aki amerikai. ezért nincs is szava rá és nem tudta elkérni osztálytársamtól amikor az rosszalkodott XD nevetséges volt :D de valami hasonló van nekik is, de az nem tudom h működik.


még annyit tudok, hogy nincs nekik fizika, biosz, kémia, föci, hanem a középsuliban minden évben váalsztani kell egyet és azt tanulni... de mások a természettudományi tantárgyak nevei is stb... szóval nem szívnak úgy mint mi hogy pl 10.be volt mind a 4 természettudományi szar... szóval a természettudományokból nem sok mindent tudhatnak :D


többet nem tudok róla, de engem is érdekel :)

2009. szept. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, rengeteget segítettél :)
2009. szept. 13. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok, hogy szinte minden amerikai diáknak más az órarendje.. Mindenki maga dönti el milyen tárgyakat vesz fel, pl. a matek is szét van osztva számtanra, mértanra, meg még ki tudja mire.. És abból válogat. Földrajz is gondolom csillagászat, éghajlattan, országokkal kapcsoaltos akármi..

tehát azt tanulják, amit szeretnének :) Valahol jó, mert ez ösztönzi őket a tanulásra, de emellett biztos sok hiányosság is van.

Sok project munka van náluk, nincs konkrét házi, hanem csinálni egy projectet X témában.

2009. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézőpont kérdése, hogy hol vannak hiányosságok. Mert annak nem látom értelmét, hogy itthon egy 7-8.-os diák elkezd fizikát, kémiát..stb. tanulni, de egyáltalán nem érdeklik ezek a témák és egyszerűen csak bemagolja azokat a fogalmakat, képleteket, amik kellenek neki. Aztán egy hétre rá már nem is emlékszik rá. Szóval semmit sem ér az, hogy "megtanulja", mert nem tudja hasznosítani. Ezzel szemben Amerikában minden diák magad döntheti el, hogy mit szeretne tanulni, mivel akar foglalkozni és nem 18 éves korában, amikor egyetemre készül. Valamint ott azt hiszem kompetencia alapú oktatás van, vagyis valami ahhoz hasonló. Amit Magyarországra csak az utóbbi években vezettek be néhány suliban/osztályban.
2009. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen csak egy 7.-8.-os diák nem biztos, hogy tudja még, mivel is akar foglalkozni. És ha nem jár egyáltalán kémiára, mert mindenki szerint nehéz és unalmas, pedig neki tetszene és tehetsége is lenne hozzá. Vagy 16 évesen dönti el, hogy orvos akar lenni, de akkor már késő felvenni a bioszt-kémiát.

Tapasztalat, mert a párom 14 évesen informatikai suliba ment, mert akkor ez tetszett neki, de a 4 év alatt rájött, hogy mégsem szereti viszont a szakközépben alig tanultak természettudományokat és ezért nem tudott olyan szakok közül választani, amik igazán érdekelték egyetemen (pl geográfus) És ott is hagyta az egyetemet, most inkább dolgozik. Úgyhogy szerintem jó ez a porosz típusú oktatási rendszer (vagy legalábbis jó volt amíg tönkre nem tették), tanuljon csak mindenki természettudományokat, az is az alapműveltség része.

2009. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
az USA-ban 3 kötelező tantárgy van- USA történelme, angol, és állampolgári ismeretek.. talán még egy idegen nyelv is, azt már nem tudom.. vannak ilyen tantárgyak amiket lehet választani h pl fotózás.. jóval több lehetőség van, több az iskola utáni, iskolán kívüli foglalkozás. én ki szeretnék menni egy évre.. a 11. évfolyamot akarom kint járni, de itthon nem támogatnának örömmel :S
2010. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hali

hát anyám pasija kint dolgozik usa-ba,és azt mondta eléggé buták ott az emberek.kb azt se tudják hogy európa egy kontinens.túlzás nélkül,komolyan mondom.és tényleg így szétszórva tanulnak,ilyen ki mit akar módon.csak a követelmény gagyi.amugy régen énis utáltam a kémiát,fizikát,de most egyetemen rájöttem hogy ha valaki nem bölcsész (vagy hasonló)képzésre jár labdába se rúghat ezek nélkül.szóval kellene reform a magyar oktatásba de az amcsi se jó.

2010. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja az előbb elfelejtettem:ott van olyan h egyetemen 2 vagy 3 évig "általánosan" tanulnak,szóval mindenféle tárgyat vegyesen aztán 2,3 év után mennek szakosodni.
2010. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!