Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Német nyelvterületen milyen...

Német nyelvterületen milyen egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Biológia szakra szeretnék menni továbbtanulni német nyelvterületen. Melyik egyetemet ajánlanátok ha nem csak az oktatás színvonalát hanem az anyagi szempontokat is figyelembe vesszük? Valamint úgy általánosságban, hogy működik a felvételi egy külföldi egyetemre? Milyen plussz költségek merülhetnek fel a magyarországi, államilag finanszírozottakkal szemben?

2012. szept. 30. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is most nézegetem a német egyetemeket, mondjuk én mesterszak miatt.

Én azt látom, hogy sajnos elég drágák, de még mindig olcsóbbak, mint pl. a bécsi egyetem, amit szintén megnéztem.

Igazából meg van adva, hogy hány ezer euró a teljes képzés díja (vagy félévekre írják, de akkor is a teljes képzését érdemes megnézni), plusz szokott lenni pár száz eurós beiratkozási díj félévente.

Gondolom ezen kívül még könyvek, stb.

2012. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Retekszisz ***** válasza:
Humboldt :D
2012. okt. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg:


[link]


Egy német C1-es nyelvvizsga kell hozzá. De leteheted jelentkezéskor a helyszinen is.

2012. okt. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!