Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Csak az angol nyelvterületen...

Csak az angol nyelvterületen vannak az iskolák "ház-rendszer"-ben?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 22:51
 1/7 anonim válasza:
0%
Hogy?
2012. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a faszom?
2012. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Remelem nem Harry Potterrol beszelunk. Ha megis; Roxfort Cambridge es Oxford college rendszeret vette alapul, leven a ket osi egyetemen minden diak tagja egy college-nek. Erre a rendszerre epul a Harvard es a Yale "haz rendszere", tortenetesen, ezen felul nem tudom mire gondolhatott a kerdezo.
2012. máj. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam, hogy elég sok brit iskola ilyen rendszerben működik.
2012. máj. 6. 01:05
 5/7 anonim ***** válasza:

De konkretan miben? Tenyleg csak ezt talalom, remek forras, magyar wikipedia cikke a fiktiv gimirol. [link]


Messze ne menjek, nincsen semmifele haz se Etonban, se Westminster-ben, se Winchester-ben, hogy csupan parat emlitsek a legnevesebb brit maganiskolak kozul. Ismetlem, a Harry Potter-es Roxford vonal Oxford es Cambridge rendszereit veszi alapul, de az tok mas. Egyebrol en nem hallottam, pedig erosen benne voltam a rendszerben..

2012. máj. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak angol nyelvteruleten van igy. A Harry Potter nem az Oxfordot vette alapul hanem barmely kozepiskolat melyben a tanulok hazakba vannak osztva (az Oxfordi egyetem szereti hirdetni hogy sok koze van a HP megirasahoz, sot meg a villam alaku heget is megmutatjak hogy honnan szarmazik, attol fuggetlenul hogy az elso konyvet az irono Edinburghben irta Rowling kb 1000 km-re eszakra). A Harry Potterhez hasonloan ezek a hazak egesz evben versenyeznek egymassal, de rivalizalas sokkal baratibb.
2012. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oxford mint egyetem aligha hirdeti, hogy barmi koze is lenne a HP sorozathoz, ezt max. az idegenvezetok hangoztatjak..ugyan ez vonatkozik Cambridge-re is. Hazak meg valoban vannak egyes helyeken, de a szerepuk iszonyatosan limitalt, ellentetben az Oxbridge-i college rendszerrel.
2012. máj. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!