Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában milyen tanulmányok...

Angliában milyen tanulmányok kellenek ahoz, hogy valaki pszichológiát tanuljon?

Figyelt kérdés
Mindenképpen ebben az irányban szeretnék továbbtanulni, de nem tudom, miből kell érettségi. Előre is köszönöm!!
2012. márc. 5. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

szia

Nincsenek pontos infoim erről,de mivel bolognai rendszerben vagyunk(meg egyébkén is)gondolom érettségizni abból célszerű,amiből itthon is kell-pl magyar,biológia,történelem(már ezt sem tudom pontosan,a felvi.hu-n utána tudsz nézni).Azt nem tudom ,hogy milyen extra követelmények vannak,de a nyelvtudás minimum,nem tudom,hogy valami speciális nyelvvizsga kell-e ilyen esetben(az USA-ba úgy tudom,kell).

Másrészt pedig elég magas a tandíj-ezt vedd figyelembe.Nem tudom,hány éves vagy,de ha most esedékes neked a felvételi,szerintem a Bsc(alap 3év)csináld meg itthon és ha még mindig ragaszkodsz Angliához,akkor az Msc-t(2év-ez kell ahhoz,hogy pszichológus végzettséged legyen,a 3 év önmagában még nem elég)pedig kint.Ez több szempontból is előnyös,egyrészt anyagilag kivitelezhetőbb,másrészt ha ittho elkezded az alapot,egyrészt könnyebb dolgod lesz ha ezeket a saját anyanyelveden tanulod,másrészt ha kiemelkedően jó vagy,akkor az itthoni egyetem is biztosíthat neked olyan lehetőséget(pl ösztöndíj,csereprogram-ERASMUS)amivel sokkal könnyebben ki tudsz jutni.

Ha még tényleg most áll előtted ez az egész,akkor ha reálisan elegondolsz egy alig 20évesnek egy érettségivel a zsebében elég nehéz dolga lenne külföldön,ahol albérletet kell fizetni,magadat fenntartani + a magas tandíjat fizetni egy ottani suliban.

Szerintem alapozd meg szépen itthon azt a 3évet(nem sok az),esetleg tanulhatsz egyetem mellett valami 1-2éves szakmát,amivel kint el tudsz helyezkedni,pénzt keresni,és mellette járhatsz Msc-re.

/Egyébként engem is érdekel a pszicho-én is külföldi tanulmányokban gondolkodom,bár én már rég túl vagyok az érettségin,meg majdnem egy másik féle diplomán is/

Remélem segítettem azért valamit.Ha kérdésed van,akkor kérdezz nyugodtan.

2012. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a www.ucas.com-on keresztül lehet jeletkezni, egyetemtől függő, hogy milyen érettségit kérnek pszichóra meg milyen szinten, de ezen a honlapon megtalálod, hogy melyik egyetem milyen érettségit kér. egy jobb egyetemre egyértelmű az 5-ös átlagú vagy színötös érettségi. ehhez még kell egy personal statement (motivációs levél) és egy reference tanártól, ez alapján kapsz ajánlatot ergo első körben csak ez a kettő számít, másodikban a jegyek. plusz kell nemzetközi felsőfokú nyelvvizsga (TOEFL/IELTS).


érdemes Skóciát is nézegetni, én is itt tanulok, tandíj ugyan nincs de a megélhetés drága (csak hogy előre szóljak..), viszont kitűnő egyetemek vannak. elsőben én is felvettem a pszichót (bio-chem szak mellé) de első után leadtam, mert jobban bejön a kémia :)


előzőnek:

szerintem nagyon nincs igazad. már miért csinálná meg otthon a BSc-t (pláne ez otthon BA, nem is BSc), ha van lehetősége külföldön is kipróbálni magát? egy nevenincs magyar egyetemi BSc-vel nemhiszem, hogy kapkodni fognak utána külföldön (pláne nem a UK-ben max egy gyenge egyetemre) plusz ugyan elvileg bolognai rendszer van, itt a UK-ben totál máshogy van (pl nekünk 120 kredit kell egy évben, nincsenek tölteléktárgyak ésatöbbi). ergo lehet, hogy ránéznek az otthoni BA-dra és rázzák a fejüket, hogy ezmi. plusz Skóciában alapból 4 éves a BSc pszichóból meg mondjuk az összes BSc is, amíg az MSc csak egy éves. ergo nemhiszem, hogy az otthon még jónak számító eltés pszichó diplomát nagyon értékelnék idekint. persze, van ERASMUS, de általában aki kijön, az kint is akar maradni (és sokszor csak a szíve fáj az embernek, hogy dehülye voltam, hogy nem ide jelentkeztem anno) :) világot látni, nyelvet tanulni érdemes, jól néz ki a cv-ben ésatöbbi, de mégjobb, ha egy olyan európai egyetemről van diplomád, ami az egész világon elismert.

én anno 20 évesen jöttem ki a kb semmivel a zsebemben, dolgozom egyetem mellett, nyaranta és karácsony alatt is, de semmi pénzért nem mennék haza :) igenis bele kell vágni, minek várjon otthon ha nem akar, a magyar oktatás amúgyis sz*r (már elnézést a kifejezését).

plusz akkor a szakszavakat, a nyelvtudást még nem is említettem. MA/MSc-n nem fognak megállni, leállni neked szavakat magyarázni, de BA/BSc-n sem. jelenleg több szakszót tudok angolul (medicinal chemistry szakon vagyok), mint magyarul; a legtöbb magyar megfelelőjét vagy nem is tudom vagy nem vagyok biztos a pontos fordításában, mindent angolul tanulok, angolul értek ésatöbbi. ergo ha kijössz 3 év tömény igénytelen, kőkemény elmélet, 0 gyakorlat alapszakról, se a nyelvet nem fogod megérteni idekint, de még az sem biztos, hogy a megfelelő alapok meglennének ahhoz, hogy megírj egy 10.000 szavas disszertációt meg kismillió class test-et ésatöbbit..

am én is takarítok, pincérnősködök, ami van :D nem válogatok. felesleges akármi pluszt elvégezni, azon a 20-50 penny-n nem múlik, amennyivel talán többet kapnál.


megint csak a kérdezőnek: ne hallgass az előzőre, ha bele akarsz vágni, akkor hajrá, nem lesz könnyű de megéri :)

2012. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Legalább kevésbé vagyok arrogáns,már bocs,és szerintem nem írtam hülyeséget,és továbbra is tartom,hogy az alapképzést szerintem le..szarja mindenki,mert az értékileg(pszicho tekintetében)egy semmi...senki nem lesz arra kiváncsi,hogy a kis nyomorult kezdő 3évedet hol végezted,meló szempontjából.Aki nagyra akar törni,annak úgyis a Phd számít,de kérdezem én,akkor szerinted hogy létezik az,hogy a kis "nyomoronc" magyar egyetemeken doktorált(és te már ott hasra vágódtál,hogy ilyen sz.r,ha valaki a kis jelentéktelen 3évét itthon tanulja)kutatók akkor mégis megfelelnek külföldnek,többek között az USA-nak is?Na mindegy...Azért köszi,hogy így lehurrogtad a véleményemet.Szerintem ez akkor is észszerűbb így,a kérdező meg majd eldönti,hogy kire hallgasson,de azért túlzásoka ne essél már...
2012. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

Hogyan akarsz egy külföldi ország egyetemén tanulni, ha az anyanyelveden sem tudsz helyesen írni...?


Nem "ahoz", hanem "ahhoz".


Gratulálok.

2012. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és ha már a szőrszálhasogatásnál tartunk,gratula,hogy ennyire okos vagy,hogy a Bsc-t helytelennek tartod,csak a kedvedért utána néztem és lám...nem én vagyok ilyen hülye...
2012. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

15:20-nak:


ahhoz képest hogy állítólag kevésbé vagy arrogáns mégis te ugrottál neki a torkomnak, amikor kifejtettem a véleményemet, hogy semmit sem fog külföldön érni a magyar pszichó BA (legalábbis egy jobb egyetemen). mind1 nem akarok személyeskedni, nem is ez volt a célom.


amúgy teljesen nyilvánvaló, hogy pszichóból semmire sem elég a BA; ezért is tértem ki az MA/MSc képzésekre. meló szempontjából lehet, hogy nincs nagy jelentősége (csak odáig is el kell ám jutni!), de ha külföldi MA/MSc-t, neadjisten PhD-t tervezne a kérdező, akkor már van. tudniillik nehéz idekint is a bekerülés mesterképzésre, nyilvánvalóan kevesebb hely is van, mint alapképzésekre és tényleg csak a legjobbakat veszik fel (nálunk med chem-en B3-at kell minimum elérni, ez az otthoni 4-esnek felel meg. mutass nekem olyan kémikust, aki otthon 4-es átlagot hoz 4 évig MINDEN tantárgyból. nyilvánvalóan idekint a rendszer és az oktatás miatt elérhető, ha nehezen és sok tanulással is, de nem átverni akarnak a tanárok, hanem segíteni.) tudom, hogy otthon mi meg pszichón, mert bátyám is pszichót tanul (eltére jár), idén fejezi be az MA-t és bár a társaság nagyon jó meg vannak jó tanáraik, sajnos idekint semmit sem ér(ne) a diplomája. nyilvánvalóan, aki nagyra akar törni az PhD; de itt már nem csak az számít, hogy PhD, hanem hogy honnan. ergo szerintem könnyebb egy alapból top 1% egyetemen kezdeni és onnan tényleg akárhová lehet továbbmenni (Oxbridge-Ivy League sem ritka, nyilvánvalóan ezekhez kitűnő átlag kell; pl 2 ismerősöm idéntől Imparial-on meg Oxfordon csinálja a PhD-jét, ugyanarra az egyetemre jártak, mint most én alap-mesterre), amíg egy eltéről pl bejutni MSc-re pszichóra akármelyik Russell Group egyetemre a UK-ben húzós (nem, nem lehetetlen, de húzós). és mint mondtam, a nyelvtudás (hiánya?) miatt amúgyis csak szenvedne idekint az első pár hónapban, ha előtte mindent csak magyarul tanult (itt főleg a szakszavakra gondolok) és mivel 1 év az MA/MSc (legalábbis Skóciában, Angliáról sajnos nem tudok nyilatkozni), már az első pár hónapban lesznek beadandók ésatöbbi és helytelen, igénytelen angol miatt is levonnak pontokat (még science szakokon is, ha esszét kell beírni/esszéírós class test van). szal szerintem hátrányból indulna a "helyiekkel" szemben, akik a teljes képzést idekint végezték.


abszolút nem szóltam le azokat, akik otthon tanulnak, de azt be kell látni, hogy a magyar felsőoktatás színvonala nagyon messze van a "jó" kategóriától. nyilvánvalóan ez sokmindenki hibája, de a legtöbb diák is annyira alulmotivált, hogy csak húzzák le egymást. egy szóval sem mondtam, hogy az sz*r, ha otthon tanulsz (mert nincs más lehetőséged), csak kifejtettem, hogy ha van rá lehetősége, bekerülne külföldre, akkor menjen ki, jöjjön ki, mert megéri. nyilvánvalóan te is érzékeled, hogy a legtöbb kutató US-be, Angliába vándorol ki, ennek is nyilvánvalóan meg van az oka. attól, mert pár ember elismert otthonról is, még nem jelenti azt, hogy ez tükrözi az ország nagy részét sőt! a legtöbbjük rendszeresen jár külföldre szemináriumokra, hétvégi találkozókra, olvassák, nyomon követik a külföldi elismert nagy szaklapokat és nem egy-kétszer legalább résztanulmányokat, vagy teljes képzési időt külföldön töltöttek. ez sajnos (mármint nem a külföldön tanulás konkrétan), de a tudás, megismerés utáni vágy, a kíváncsiság (mondjuk így), hiányzik az otthoni emberekből, tanárokból. emlékszem anno középsuliban 0 motiváció, mindenki ott puskázott, ahol akart/tudott és ezek az emberek kerültek be egyetemre (nem, mielőtt belekötnél, nem puskáztam; túl lusta voltam mindent kiírni egy papírra amikor azt a 3 törileckét 2 olvasás után simán megjegyzi az ember). plusz nem mondok új dolgot szerintem, hogy otthon "ciki" tanulni - középsuli alatt legalábbis:D - és ha kicsit többet akarsz, mint az átlagember akkor már vmi űrlény vagy. meg mit pattogsz. meg nehogymár érdekeljen a kémia ez miezmár. idekint az a délutáni-esti program (persze, nem mindig és nem mindenkinek nyilvánvalóan), hogy átballagunk a könyvtárba és leülünk tanulni.


még egyszer kihangsúlyozom: nem hurrogtalak le, csak azt mondtam, mondom, hogy szerintem nincs igazad. gratulálok a hipermagyar hozzáállásodhoz: ha nem értek veled egyet, akkor máris letámadlak, máris lehurroglak. nem, nem, nem. ha érvekkel tudod alátámasztani, miért jobb otthon az alapképzést kijárni és csak utána külföldre jönni, akkor győzz meg; a véleményem változhat. azonban fenntartom személyes tapasztalat meg hallottak alapján, hogy nem csak a nyelvtudással lenne hátránya mesterre/PhD-re kijönni, hanem lehetséges, hogy otthon nem frissítik a ppt kivetítőket 1-2 órával az előadás előtt, hogy a legújabb kutatási eredményekkel is tisztában legyenek a leendő értelmiségiek, hogy mivel nagy verseny van mesterre/PhD-re bekerülni, nyilvánvaló hátránnyal indulna a többi UK egyetem végzett hallgatóival szemben, hogy itt gondolkozni tanítanak, nem magolni és még sorolhatnám.

hogy mikor hülyéztelek le vagy mikor estem túlzásokba, sajnos nem értem, fejtsd ki.

2012. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17:09


nem igazán értem, miért kell szőrszálat hasogatni, csak mert különbözik a véleményünk. tolerancia, empátia, értelmes vitatkozás..? egy szóval nem hülyéztelek le, a saját véleményedet mondod el magadról és megpróbálod rámkenni, hogy de én hülyéztelek le. nem. nem értek egyet veled, ennyi. nem kell ezen megsértődni meg személyeskedni.


google-t én is tudom használni és otthon a pszichó BA, idekint BSc (azért is volt furi, mert bátyámat is mindenki azzal "cikizte", hogy Bachelor of Arts-ot [BA-t] fog kapni plusz anya is mondta, miután egy évig én is felvettem a pszichót h érdekes, hogy idekint BSc otthon meg BA). az ELTE honlapján is meg lehet nézni: [link] (alapképzések, legalja, pszichológia BA).

2012. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ami azt illeti, már itt élek, és valószínű, hogy itt is fogok maradni még jó pár évig. Az érettségiig még úgyis van egy kis időm, addig gondolkodom a dolgon. A helyesírásomat pedig békén lehet hagyni, mert az ember ha ennyit külföldön van, sokat felejt.
2012. márc. 9. 13:49
 9/10 vizililiom ***** válasza:
Én a hollandiai Groningenben tanulok pszichológiát és az internet segitségével összehasonlitottam a képzés tantervét az ELTE pszichológia szakával és az derül ki nekem belőle, hogy mi legalább kétszer annyi statisztikát tanulunk valamint sokkal több tudományos gondolkodással és kisérlettervezéssel foglalkozó tárgyat, magyarán jobban felkéstit egy kutatói pályára mint az elte, talán nem is véletlenül ez utóbbi BA-t ad, a nyugati egyetemek pedig BSc-t. Ugy látszik a magyar képzés még mindig nem vetette le magáról a "bölcsész" szerűséget, pedig a pszichológia az nem bölcseleti tárgy "liberal art" hanem kőkemény "science". Azoknak akik praktizálni akarnak a későbbiekben azoknak is elengedhetetlen a megfelelő gondolkodásmód és ismeret a kutatások eredményeinek a megfelelő interpretációjára. A statisztika az kb. annyira eleme a pszichológiának mint a biológiának a kémia. A magyar oktatás sokkal többet "pazarol" elmélkedésekre és a különböző teoriákra, ráadásul széles spektrumban, mig a nyugati egyetemek az alapképzési tárgyakból csupán bevezetőt adnak, többet fektetnek kutatás és a pszichológiai munka módszertanára, ui. tudják, hogy mai világunkban annyi információ elönt minket, hogy fontosabb azt tudni, hogy hogyan szelektáljunk s hogy tudjuk hol mint találunk. Továbbá nyugaton már a Bachelor képzés alatt is van szakosodás. Az ember azzal a területtel foglalkozzon mélyebben amivel később foglalkozni akar. Továbbá egyetértek a másik hozzászólóval, nem kapkodnak nagyon a magyar végzettségek után, nem lehet bármilyen Bachelorral külföldön továbmenni Mastersra. Egy svéd évfolyamtársam pl. Magyarországon akart először pszichológiát tanulni, de letett róla, mert Svédországban nem fogadják el a magyar pszicho BA-t (vajon mért). Ezért jött Hollandiába. A PhD-t elfogadják, talán a Masterst is, de akkor mindet végig Magyarországon kell megcsinálni.
2013. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 vizililiom ***** válasza:
Egyébként meg a neten megtalálhatóak a világ egyetemeinek a honlapjai ahol a felvételihez szükséges információ is szerepel általában a megfelelő link alatt. Ha nem, akkor lehet nekik dobni egy telefont vagy emailt.
2013. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!