Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Harvardi "tanulmányok" tényleg...

Harvardi "tanulmányok" tényleg nem érnek itthon semmit? (lennt)

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó,CSAKIS ELMÉLETBEN,hogy a Harvardon szeretnék jogot hallgatni, az ér itthon valamit? Rendőr szeretnék majd lenni, de úgytudom, az az amerikai jogot tanítja, azzal nem érek semmit MO.-n. Viszont anyu aztmondta, hogy ösztöndíjjal ha tanulok kinnt egy évet, akkor az belekerül az önéletrajzomba. Szóval ha esetleg csak egy évet tanulnék kinnt, akkor azzal előrébb vagyok, mint a Rendőrtisztivel, vagy akár az ELTE joggal?

köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 1. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha rendőr akarsz lenni, ne jogra menj első körben.

2. A Harvardon az amerikai jogot tanulod, az önéletrajzban jól mutat, de ugyanúgy el kell végezned a teljes jogi egyetemet itthon is, ha itthon akarsz dolgozni.

3. Ha tényleg megvalósul és elvégzed a Harvardot, te max. látogatóba fogsz hazajárni, ezt hidd el nekem.

2010. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a hármas érv tetszik :DD

ez oké. de joggal lehetek rendőr, ügyvéd, jogász..

viszont rendőrtisztivel nem..

köszönöm :)

2010. aug. 1. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Joggal nem leszel rendőr, legfeljebb dolgozhatsz rendőrségen, de ez nem ugyanaz.
2010. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon elmélet, 13 évesen ilyenen gondolkozni pedig főleg.

Mielőtt jogot szeretnél hallgatni, ahhoz kéne egy alapdiploma, csak azután mehetnél a Faculty of Law-ra. Az alapdiplomához kéne egy jó TOEFL pontszám, hogy felvegyenek, az ösztöndíjon felül. Ha bejutnál a Harvardra(ösztöndíj vagy milliós tandíj), akkor ott szövetségi jogot és Massachusets állam jogát tanulnád(common law-t, equity-t és statute lawt), amivel semmire sem mennél római-germán jogrendszerekben(magyar,német,osztrák,francia) sem.

Az megint más tészta, ha itthon jársz jogra és kimész ösztöndíjjal ide-oda, de az is csak érdekesség és nyelvgyakorlás miatt releváns. Az önéletrajzodban az van benne, amit beleírsz.

2010. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kémiát tanulsz az használható én is ott végeztem nem a Harvardon hanem két km-el odébb.
2010. aug. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Joghoz magyar és töri kell. Aki meg ilyen szavakat használ, hogy "Harvardi", "lennt", "aztmondta", "kinnt", annak nem sok esélye van. Amúgy ennél röhejesebb dolgot még nem hallottam, hogy valaki kimenne a Harvardra jogot hallgatni, majd visszajönne RENDŐRnek omg
2010. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!