Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen intézményekben érdemes...

Milyen intézményekben érdemes nemzetközi tanulmányok /international relations, studies/ MA-képzést elvégezni külföldön?

Figyelt kérdés
Europán belül vagy USA. Hol jó a képzés, alacsony vagy nincs tandíj?
2011. szept. 26. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Harvard, Princeton, Columbia, Chicago, Georgetown, Tufts.


Europaban Cambrdige, Oxford, LSE.


A "jó a képzés, alacsony vagy nincs tandíj" reszt viccnek veszem, ezt nem gondoltad komolyan, sanszosan :)


BTW, Oxbridge es az LSE eseteben a tandij, mivel EU-s allampolgar vagy, joval alacsonyabb, mint az amerikai intezmenyeknel, ez termeszetes.

2011. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb milyen összegekre lehet számítani? És skandináv egyetemek jók ezen a téren?
2011. szept. 27. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg EU-s allampolgaroknak Cambridge es egyarant 6200-6500 font korul van, az LSE elvileg olcsobb. EU-n kivulieknek ennek tobbszorose, persze. Oxbridge eseteben a mesterdiploma IR-bol (is) az M.Phil., ez egy eves altalaban, nem ketto. Ez nem azt jelenti, hogy konyebb lenne, csak, hogy nagyon zsufolt a program, es marhara hajtos, de ez ilyen helyen nem is lehetne maskent.


USA eseteben partizezer dollar evente, es a kepzsek ket evesek, igaz pl. Chicago-ban van egye evs is, de ahogy Oxford es Cambridge eseteben a mesterdiplomak altalaban egy evesek, es ez a bevett gyakorlat, ugy az USA-ban altalaban ket evesek, es szokatlan, ha ott valami rovidebbet csinal az ember. Osztondijakra nyilvan esely.


Sved egyetemek...nem ismerem oket, van a Karolinska es Uppsala, amik relative ismertebbek, de nyilvan semmilyen szempontbol nem osszevethetok az elobbi csoportal....


Nem bantasbol, csak erdeklodesbol: IR-t szeretnel tanulni, de a google nem a baratod?:) Megfelelo keresoszavakra kidobja a megfelelo talalatokat, nem egy nagy ordongosseg :)

2011. szept. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elnezest: svedet ertettem "skandinav" helyett, de ugyan az megy rajuk is...Oslo vagy Helsinki, nyilvan eszak-europaban jonak szamitanak, meg Europaban sem rosszak, de adott Brit es Amerikai egyetemekkel kar osszevetni oket...mint ahogy kar barmit is osszevetni a kontinentalis Europabol.


Mas az egyetemek celja, mentalitasa, kulturaja, es nem utolsosorban tokeje is. Europa leggazdagabb egyetemei listajan Cambridge kezpenzvagyona es befektetett tokeje 4,3 milliard font, Oxforde 3,3 (epuletek, fold, mukincsek, stb nelkul, csak penzre ertve) aztan aharmadik helyezett Edinburgh-nek van kb. 150 millioja, es talan a lista 15.-20. helyen feltunik egy nem Brit egyetem is. Cambridge ezzel a penzel a 6. leggazdagabba vilagban, Oxford mar "csak a 15.", aztan iszonyatos zuhanas van. A penz meg nem minden, de nem is lehet meglenni nelkule :)

2011. szept. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, és mia módja pl. Oxbridge-be való jelentkezésnek? Ha jól tudom ott vannak előkészítő gimik, amik erre vannak h oda jobb eséllyel bejuss. Tehát egy magyar ba-diplomával a kezedben mi a teendő? Mik az esélyek? És ösztöndíjat mi alapján lehet elnyerni?
2011. szept. 28. 00:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Bar csak a diakok kb. 7%-a jar maganiskolaba Angliaban, Oxbridge-ben a diakok bo 40%-a onnan kerul ki; kerulne tobb is, csak egyenloseg, es testveriseg, probal(nak) lejeb szoritani ezt, de ha egyszer jobbak a diakok ezen iskolakbol, nincs mit tenni. De Eton sem "elokeszito iskola", meg aztan prep schoolok mindenhol vannak, az USA is tele van veluk, ez nem Nagy Britanniai sajatossag. Magyarorszagon se mindegy, melyik gimibe mesz, ugye...eselyeid a bivalybasznadi gimibol vagy mondjuka Fazekasbol picit kulonboznek: a rendszer, ha nem is valik el annyira elesen mint az angolszasz vilagban (fokent UK es USA), azert jelen van.


De ha mesterkepzest akarsz csinalni, sok relevanciaja nincs annak, kiket es hogyan kepeznek ki BA-ra, nem? Nem ertem ez hogy jon ide... Magyar BA-val a vilag barmelyik egyetemere jelentkezhetsz, igy Cambridge-be es Oxfordba is. Ami kell, az nilvan egy eros diploma, TOEFL vagy IETLS vizsga legalabb kb. 70-80%-ra teljesitve,, meg egy marha hosszu, tizensok odlalas jelentkezesi iv kitoltese, amiben le kell irnod eddig mit tanultal, ami relevans, stb. Kutatasi alapu MPhil eseteben kulon kutatasi tematerv is kell,a tobbinel nem tudom mi kell.Az amerikai grad schooloknal is ezek kellenek, mega tetejebe a GRE, ezt nem kerik az Egyesult Kiralysagban. kb. ennyi. Ja, osztondijakhoz kulon jelentkezesi papirokat kell kitolteni, az egyetem oldalai elmagyarazzak, mire vagy jogosult EU allampolgarkent, mire nem, hogyan kell jelentkezni, stb. Mire ezt mind kitoltod, megirod (ekes angolsaggal), nem keves idod elmegy vele. Aztan vagy felvesznek, vagy nem. Sok meglepot gondolom nem mondok azzal, hogy altalaban nem, es a jelentkezok nagy tobbseget kivagjak. Hulyegyerekek pedig nem szoktak jelentkezni oda, ebben biztos lehetsz :) Az eselyek rosszak, de ez persze targytol is fugg - van ahol a jelentkezoknek alig 8%-at veszik fel, van ahol tobbet.


Ha ajanlatot tesznek, akkor kituznek bizonyos dolgokat, amiknek meg kell felelned. Ezek altalaban akademiai (x. eredmenyt erj el a BA diplomadnal), nyelvi (IELTS/TOEFL ponsztamok) es nem utolsosorban anyagi termszetuek (tudd fizetni a kurzust).


Viszont ha jovore akarsz kezdeni, akkor a jelentkezesi hatarido oktober eleje...ezt sanszosan lekested, bar egyes oszontijaknal eleg, ha csak decemberben jelentkezel. Ha viszont radszakad az allamkincstar, akkor atlalaban Marcius vegeig jelentkezhetsz - ekkor mar osztondijra nem.


[link]


[link]


[link]

2011. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infokat. Ha jól tudom ott is működik diákhitel rendszer, ez menyniben fedezi a tanulmányok költségét?
2011. szept. 30. 00:20
 8/8 anonim ***** válasza:
MA eseteben semennyire sem. A valoban rendkivul kedvezo diakhitel BA szintu tanulmanyokra vonatkozik. MA-ra es PhD-re nem. Vagy tudsz szerezni valamilyen osztondijat, ami legalabb reszben fedezi a koltsegeket es a tandijat, vagy melyen a zsebbe kell nyulni. Es persze enni es lakni is kell valahol, igaz ez utobbit az egyetem, pontosabbana college-i altalaban biztositjak Oxbridge eseteben, de az se karitativ alapon mukodik.
2011. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!