Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mely külföldi országban nem...

Mely külföldi országban nem költségtérítéses az egyetem?

Figyelt kérdés
külföldre szeretnék menni egyetemre. most leszek 4.es , nyelvtudásommal nincsen probléma, viszont nem éppen tehetős családban élek, tehát érdekelne, hogy mely országokban nem kell tandíjat fizetni, illetve hogy a többi országban minden egyetem fizetős-e. ösztöndíjat (persze megfelelő tanulmányi eredményekkel) bárhova lehet nyerni? ez milyen időközre szól?
2011. júl. 23. 00:14
 1/7 sliman válasza:
Az ösztöndíj többnyire szemeszterekre szól, egyébként pedig minden külföldinek térítési díj megfizetése mellett van lehetősége tanulni. Viszont ha elnyersz egy ösztöndíjat, az esetleg fedezi ezt. Keress valami gazdasági céget, vagy magánembert, akivel tanulmányi szerződést írsz alá és fizeti a tanulmányaidat. Ilyen például a Magyar Posta, de nem tudom, h külföldi tanulmányt áll-e. Érdemel meglátogatni tanulmányi börzéket, beszélni osztályfőnököddel, nézegetni a felvi.hu-t. Később, ha már bekerültél egy felsőoktatási intézménybe, ERASMUS-programon belül tudsz külföldre menni pár félévre.
2011. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem csak pár félévet, az egész egyetemet külföldön szeretném tölteni. a családom külföldre költözik ( egyenlőre még nem tudjuk, melyik országba. vannak országok ahol nem tandíjas az egyetem (pl. málta, ha jól tudom finnország, franciaországban EU-tagállam belieknek csak a tanév elején kell befizetni valami regisztrációs díjat ami max 700 EUR, stb. ) a szüleim azt kérték, keressek egy számomra szimpatikus európai országot, ahol nem egy vagyon az egyetem, utána ők megpróbálnak az adott országban ( esetleg ha találtam számomra tetsző egyetemet, akkor városban) munkát keresni, az érettségim után pedig költözünk. gondolkodtunk svájcon, de ott sajnos elég drága az egyetem. megvan a kezdőtőkénk a költözéshez : utazáshoz, lakáshoz, stb.-hez, de a tandíj már nem telne. egyedül nem tudok többszázezer forintot összeszedni félévente.
2011. júl. 23. 19:41
 3/7 A kérdező kommentje:
olyasmire gondoltam , mint. pl ausztria, ott ingyen van az egyetem. csak remélem van ilyen lehetőség máshol is.
2011. júl. 23. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb országban van ingyenes egyetem,azaz államilag támogatott. Ehhez az kell hogy minél jobban tanulj,csinálj emeltszintű érettségit és nyelvvizsgát. Ha mindez megvan és a tanulmányi eredményeid is jók akkor minden további nélkül bekerülhetsz államilag támogatottra.
2011. júl. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb európai országban valamilyen formában fizetni kell annak, aki felsőoktatási intézményben tanul. Ingyen egyetemre járni csak Írországban, Luxemburgban, Máltán, Cipruson, Lengyelországban, Horvátországban, Szerbiában, Boszniában és Montenegróban lehet. Ezeken kívül nincsen tandíj Dániában, Norvégiában, Svédországban és Finnországban, viszont minden hallgatónak be kell lépnie valamelyik diákszervezetbe, ahol szemeszterenként 40–50 eurós (11–14 ezer forintos) tagsági díjat kell fizetni. Szlovéniában a munkába állást követően kell visszamenőleg tandíjat fizetni.
2011. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Svédország, Norvégia, Finnország- viszont itt kevés alapszak van angolul. Majdnem mind az ország hivatalos nyelvén van.

Skócia is ingyenes még. Illetve Angliában van az, hogy lehetőséged van diákhitelt felvenni, és ha végzel, és a kereseted meghalad egy x összeget, akkor a havi kereseted bizonyos százalékát vissza kell fizetned, és akkor így évek alatt visszatéríted a tandíjadat.

2011. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha külföldi állampolgár vagy, akkor nem feltétlen vesznek fel államira.
2013. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!