Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem, merjek...

Külföldi egyetem, merjek kockáztatni?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Pázmányra járok, most vagyok elsőéves, de nem érzem magam jól itthon... Lehet savazni nyugodtan, de én kiskorom óta külföldre vágytam, és arra készültem, hogy érettségi után Angliában folytatom a tanulmányaimat.

Mivel rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább, gondoltam Skóciába mennék tanulni, ott ugyanis ingyenes a diploma EU-s diákoknak, és Edinburgh pl. gyönyörű város, szóval biztosan nem unatkoznék ott (az oktatásról is jókat hallottam).


Vélemények? Szerintetek megérné kockáztatni, és itthon feladni mindent?

Filmes tanulmányokat folytatok egyébként, szóval még az is lehet, hogy csak simán abbahagyom az egyetemet, mivel ebben a szakmában sajnos tényleg igaz, hogy a diploma semmit sem ér, csak a kapcsolatok dominálnak, és a referencia...


2010. okt. 29. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
erre a kérdésre énis kiváncsi lennék:)
2010. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá tőkéd akkor miért ne?

Egyik barátom jár Edinburgh-be egyetemre, és csak jókat mond róla, ha tudnék fizetni én is mennék. De ha találsz kint munkát az is jó, mert ott lehet azért találni suli mellett is.

2010. okt. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem tervem, hogy kimenjek Dániába tanulni, nem szeretek Magyarországon élni, főleg a mostani változtatásokkal az embernek esélye se lesz elvégezni az egyetemet, ilyen szintű oktatás mellett..
2010. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: milyen változtatásokra gondolsz? Én is hallottam egy-két embert panaszkodni, de részleteket nem mondtak. Sajnos, lássuk be, ez az ország "halálra" van ítélve, főleg az én "szakmám"...
2010. okt. 31. 23:31
 5/18 anonim ***** válasza:
Azt akarják, hogy egy tárgyat 2x vehess fel és max. 2x vizsgázhatsz belőle. Milyen szakmát szeretnél tanulni? Én 1 évig tanultam mérnökinfót aztán kirúgtak, jó nem tanultam... most visszamentem középsuliba, aztán azon gondolkozom, hogy lesz papírom (szoftverfejlesztő + rendszergazda), abban dolgozom + tanulok és mindezt külföldön.
2010. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy filmezest tanulok
2010. nov. 1. 12:47
 7/18 anonim ***** válasza:
Jaj igen igaz :D, meg kell tanulnom olvasni :(
2010. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, tedd meg amíg nem késő...


Én rögtön külföldre megyek érettségi után. Semmi keresnivalóm nincs Magyarországon.. Abszolút..

2010. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is rögtön külföldre megyek érettségi után bár sajnos nekem még arrébb van kicsit bár én Londonba szeretnék egyetemre menni de akkor inkább Skócia mert nem tudok 3-4 milliót fizetni az egyetemre Skóciában ingyenes ... majd utána költözök Londonba xD
2010. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

hasonló a gondolkodásmódm az utolsó két válaszolóval:)

filmezéssel itt semmire se mész, külföldön egy picivel több esélyed van.

2010. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!