Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem, merjek...

Külföldi egyetem, merjek kockáztatni?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Pázmányra járok, most vagyok elsőéves, de nem érzem magam jól itthon... Lehet savazni nyugodtan, de én kiskorom óta külföldre vágytam, és arra készültem, hogy érettségi után Angliában folytatom a tanulmányaimat.

Mivel rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább, gondoltam Skóciába mennék tanulni, ott ugyanis ingyenes a diploma EU-s diákoknak, és Edinburgh pl. gyönyörű város, szóval biztosan nem unatkoznék ott (az oktatásról is jókat hallottam).


Vélemények? Szerintetek megérné kockáztatni, és itthon feladni mindent?

Filmes tanulmányokat folytatok egyébként, szóval még az is lehet, hogy csak simán abbahagyom az egyetemet, mivel ebben a szakmában sajnos tényleg igaz, hogy a diploma semmit sem ér, csak a kapcsolatok dominálnak, és a referencia...


2010. okt. 29. 21:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt azért tisztáznám, hogy nem is szeretnék itthon dolgozni, az tuti. Semmiképp.
2010. nov. 4. 20:48
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem akik kint végeznek egyetemmel, azok nem is akarnak itthon dolgozni :-)
2010. nov. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez logikus, ha már kint végezted el kint is dolgozz.:)
2010. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Aki innen kimegy, a legtöbb nem jön vissza.. Nincs miért. Mégcsak megbecsülés sem.. Semmi :(
2010. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Szerintem, aki teheti es mer kockaztatni a mai fiatalok kozul mind kimegy. Semmi fizetest nem kap itt az ember, palyakezdok meg foleg...
2010. nov. 6. 13:07
 16/18 anonim válasza:
en a helyedben mindent megtennek azert h sikerulojon kimennem kuldolre.amm vannak ennek persze hatranyai is pld csaladostol tavol vagy,baratoktol szinten ..de az en velemenyem az h mindenkepp megeri.nekem is ez az almom:d hajra.
2010. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
na hát. én kinnt vagyok SKóciában.19 éves vagyok 4 hónapja vagyok csak itt.most a nyelvet tanulom és dolgozom, de amint ökéletesen megy az angol itt tárt karokkal várnak az egyetemek.
2010. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
filmes tanulmányok alatt mit értesz? mmint úgy értem mi akarsz lenni?
2010. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!